Ratas teeb ettepaneku kutsuda kokku erakorraline kongress

Keskerakonna esimees Jüri Ratas andis täna erakonnakaaslastele teada, et sisevõitluse tõttu tehakse erakonnale kahjulikke otsuseid ning nii jätkata ei saa, mistõttu on õige korraldada erakorraline kongress. Ratas ise erakonna edasiminemiseks esimeheks ei kandideeri.

Ratase kokku kutsutud koosolekul tõi erakonna esimees välja põhjused, miks on seis erakonnas läinud ülimalt pingeliseks ning selgitas juhatuse arutelusid Parvel Pruunsilla annetuse üle. „Põhjendused, nagu Keskerakonna EKRE ja Isamaaga sidumine annetuse tõttu või kuvandiküsimus, olid ilmselgelt otsitud põhjused. Mitte keegi ei seadnud kahtluse alla, et tegemist on maailmavaatelise annetusega. Ometi otsustati teha kahju nii erakonna mainele kui ka tõsiseltvõetavusele, aga ka tänasele tegevusele, piirkondadele ja arengule,“ leidis Ratas.

Ta sõnas, et mitmed erakonna tegevused on suuresti pausil pingelise eelarve tõttu. „Meil ei ole olnud võimalik toetada piisavalt piirkondi, teha kampaaniat või edastada oma sõnumit näiteks Kesknädala näol. Neid asju on tänasele juhtkonnale palju ette heidetud, arvestamata, et aasta enne riigikogu valimisi tuli Keskerakonnal tasuda 843 000 vanade kampaaniate eest ja toona oli tõepoolest tegemist eksistentsiaalse küsimusega. Ometi hääletasid juhatuses ka mitmed piirkonna esimehed ja kriitikud maha võimaluse olukorda veidigi parandada, sest esimees on vale,“ sõnas Ratas.

2016. aastast Keskerakonda juhtinud Ratase sõnul ei tohi Eesti vanimat ja suurimat erakonda sisevõitluse tõttu enam ohvriks tuua. Juhatuse neljapäevane otsus näitas tema sõnul, et iga päevaga võib erakond veelgi nõrgeneda ning suurema kahju ärahoidmiseks tuleb korraldada erakorraline kongress. „Vastavalt põhikirjale tegin ettepaneku kokku kutsuda erakorraline volikogu ning kinnitada seal erakorralise kongressi toimumine juba 19. augustil Paides. Kuna see on olnud pikemalt väga paljude erakonnakaaslaste soov, siis loodan, et minu ettepanekust ei saa järgmist võitlusobjekti,“ rõhutas Keskerakonna esimees.

Ratas lisas, et juba eelmisel volikogul rõhutas ta, et tuleval kongressil ta ei kandideeri. „See ei olnud trikk, olen sellel seisukohal ka praegu ning ei kandideeri erakonna esimeheks. Valik ei saa ega pea olema Jüri Ratase või Mihhail Kõlvarti vahel. Erakond vajab uut hingamist ning inimest, kes suudab erakonda ühendada ja edasi viia, teha koostööd erakonnas sees ja väljaspool ning kes on tõsiseltvõetav peaministrikandidaat,” ütles Ratas.

6 kommentaari
 1. robert 2 nädalat ago
  Reply

  Oravapoistel on täna pidu sest keskerakond on lõhki Seda põhjustab EKRE ga koostõõ ignoreerimine ja Isamaaeiramine Kolm opositsioonierakonda igaüks oma tara taga mida on reffidel paremat soovida Jüri oskas referendumi nurjata ja minna vastu rahva enamiku soovile E valimistele anti vaikiv heakskiit Reetmine reetmise otsa Täna on vaid EKRE seismas isaisade väärtuste eest ja saab oravatelt aina tümitada Kus on teie eestlus Jüri Ma ei mõtle kohvimasinat

 2. Jurakas 2 nädalat ago
  Reply

  Oli kuulda kõlakaid, et Ratase asemele soovitakse “panna” Vaktsiinimõrvar Kiiks.
  Ehk siis – vihma käest räästa alla.

 3. No loogiline sest Mr Kiiks on olnud pikka aega Ratas Jüri abiprotsessor-professor ning väline kõvaketas. Tandemina on nad üksteist täiendades teinud ju üsna suuri asju alates Edgar Elmarovitshi kukutamisest kuni Siimutütrele ärategemiseni. Aga see kradima Covidijama tõmbas tabureti alt. See kurnas mehed ikka väga ära . Väss tuli peale ja vigu hakati tegema ridamisi. Mina isiklikult lootsin, et saavad aru, et Sotside ja isamaaga enam valitsust teha pikas perskpektiivis ei ole ei võimalik ega ka jätkusuutlik mitte-isigi kui oleks võimalik ning et EKREIKE hakkab domnieerima pikalt-kuni RE taandamiseni nishierakonnaks(kus on nende õige koht aegade lõpuni sest nad on puhtalt olematu eliidi partei). Esimene asi oleks olnud e-valimiste audit ning kaotamine.

 4. ei keegi 1 nädal ago
  Reply

  Inimene on võimul, koalitsioon toimib aga ta võtab kätte ja astub tagasi. Uues valitsus, jäetud teiseks numbriks, siis hakkab põtkima ja visatakse ka sealt välja. Partei heitleb 3-4, mitte 1-2 koha eest, nagu Savika ajal, keda ta kukutas. Nüüd aga pill lahti, et sisevõitlus. Lihtsalt esimees on kõlbmatu ja vale. Juturobot!

 5. Sooja 1 nädal ago
  Reply

  Keskerakonnas on palju tublisid inimessi ja lõhki erakond ei lähe.Reformierakonnas pole mirtte ühtegi poliitikut kes võik meie rahvale midagi head teha ja milleks ta peaks lõhki minema, raha ju saab ja siis ollakse rahul Peavoolumeedia on Reformierakonna hääletoru. Teisiti ei saagi töökohta säilitada. Kunagi kirjutasid mõned Postimehe ajakirjanikud et neile öeldakse millest nad peavad kirjutama ja keda laimama. Eks nad kaotasid oma töökoha. Kõik valitsevad erakonnad teevad üksmeelselt oma valesid otsuseid. Keskerakondlased on alati sisepoliitikas palju head teinud ja vaidlustes selgub tõde.

 6. Eve 1 nädal ago
  Reply

  Keskerakond on parim erakond ehkki sinna on sattunud ka mõned kes ei peaks seal olema. Kas ehk Ratas on hakanu ka pugema et paremat kohta saada. Sisepoliitikas on ta tubli olnud aga välispoliitikas on tema tegevus olnud jube. Maailmas ei muutu midagi nende vestluste tagajärjel aga meile võib halba teha küll. Või on ta nüüd nördinud kuna et võimule pole võimalik saada ja otsib enda jaoks teisi lahendusi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.