Kiik: pankade maksustamine hoiab ära automaksu ja käibemaksu tõusu

Tanel Kiik

“Hiigelkasumeid teenivad kommertspangad peavad senisest rohkem riigikassasse panustama. Praegune olukord, kus pankade kasumid tõotavad tänavu tõusta miljardi euroni, kinnitab, et see oleks ainuõige tee,” märkis Tanel Kiik.

“Pankade täiendav maksustamine pole kellegi karistamine, vaid õiglasema ja solidaarsema ühiskonna ehitamine. Pangandus ei eksisteeri kuskil väljaspool Eesti majandust või ühiskonda, vaid on selle orgaaniline osa, teenides kasumit nii meie elanike kui ettevõtjate käest. Täpselt sama elementaarne on eeldada, et finantssektor panustab ka ise jõukohaselt riigieelarvesse,” leiab Kiik.

Tema sõnul oleks näiteks 30 protsenti suurpankade rekordilistest kasumitest piisav, et saaks ära jätta nii käibemaksu tõusu kui planeeritava automaksu ning arvestades niigi kiiret hinnatõusu ja juba poolteist aastat kestnud majanduslangust, oleks see märksa õiglasem ja vastutusrikkam, kui tööinimeste kõrgem maksustamine.

“Reformierakonna valitsuskoalitsiooni arusaam maksupoliitikast on aga risti vastupidine ning ühiskondlikku ebavõrdsust veelgi suurendav. Valitsus võtab viimast just tavainimeste taskust, tõstes nii käibe- ja tulumaksu kui kehtestades automaksu. Sellega süvendatakse üheaegselt majandus- ja rahvastikukriisi, aga ka usalduskriisi, kuna ühtegi neist maksutõusudest enne valimisi ei lubatud,” märkis ta.

2 kommentaari
 1. teateid tegelikkusest 3 päeva ago
  Reply

  Tubli. Pikalt võttis aega,et selle peale tulla.
  Pankade maksustamisest saaks tõsta pensione 2x = Euroopa tasemele.
  Kuulasin täna Uudis+ kuis Kiisler rääkis presidendi kantselei teemal ja pöördus
  kohe pensionite indekseerimise peale, pikalt seletades ja väites, et indekseerimine on valeotsus, sest majanduslanguse ajal see ei sobi. Huvitav,kuidas peaksid majanduslanguse ajal elama kõige hapramad, kõige vaesemad, üksikud ja ilma autota oma 530 euriga??? Kogu aeg polnud võimalik pensione tõsta EUROOPA tasemele, sest kokkuhoid tuleviku tarvis eelkõige. Aga mitte Elusolendite /anteeksi olemassaoloni/tarvis.Nüüd ei saa tõsta sest majanduslangus. Heal ajal ei saa
  ja halval ei saa. Ega indekseerim. pole veel tõstmine ja Sots.Hartaga ühinemine. Muus kõiges oleme aga Euroopa järgi joondumas ja ette joolsmas-
  kasvõi näit. õite kardinaalne väljaaste RELVASTUSE saatmisega Ukrainale,pisike vaene riigike.Näha kohe, et tegelane on rasvase vaagna peale hüpanud ja sõidab sellega kaasa, küsimata vähematest vendadest.kelle ARVELT annab veel rohkem
  “kokku hoida” e.ära võtta nende osast kui juba tehtud.
  Mõtlesin siin, et endise tallinlasena, kes kolinud Kesk-Eestisse ja kellel autot pole,
  pääseda mere äörde.Et sünnipäev tulemas ja läheks õige Aegnale, kus lapsena sai käidud. Ei igatsenud palmisaarele -vaid korrakski välja igapäeva seiskunud raskest energiast, kui raha pole ega kusagile minna, mis mind kõnetakas.DEpressioon.+ looma surm, ravimised, palju,palju pisaraid, mis välja nutmata ja teadmine,et uut enam võtta ei saa, sest mis siis saab
  kui minuga midagi juhtub… No Aegnale minnes tuleb ööbida hotellis.Seal /vaevalt kohti on/ või Tallinnas. Lõin arved kokku-jääb ära.Nagu kõik teatrsseminekud jms.
  samal põhjusel. Vahepeal väsid ära ka ju. kl.7 bussile, siis rongile ja siis oled Tallinnas.Ostsin pudeli head 6 a. Hispaania kuiva veini. Sain nutu kätte. Veidi kergemaks .Aga meie kandist 2 jotat, endised traktoristid, neil õnnestud end surnuks juua. Üks läks kohe. Teine vaevleb ,vist gangreen. Ei jõidnud aeglast rahulikumat enesetappu sooritada.

 2. Jurakas 3 päeva ago
  Reply

  Ah et raha ei ole!?!
  Osteti 6,7 milj. doosi mõttetut ja tapvat mRNA vaktsiini, kuigi Eestis on ainult 1,4 milj. elanikku.
  Igasugu sodomiitide (selle õiges, Piibellikus tähenduses) ja rohelollide MTÜ’dele jagamiseks on raha nagi ratsahobuse $itta.
  Ukrainast rääkimata.
  Aga oma rahvast pigistatakse!
  .
  Ukraina raha kohta:
  Vaatame, mida kirjutas aasta algul Forbes Ukraina juhtivate tegelaste sissetulekute kasvust 2021-2022.
  Zelenski: $650 miljonit – $1,5 miljardit. Reznikov: $780 miljonit-$1,3 miljardit. Kuleba: $450 miljonit-$1,2 miljardit. Klitško: $150 miljonit-$800 miljonit. Podoljak.$620 miljonit-$1 miljard.
  Kas on veel küsimusi?
  Kas kõik said aru, kuhu Ukrainale antav raha läheb?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.