Erakonna esimehe Mihhail Kõlvarti pöördumine

Jaanus Karilaid

Head erakonnakaaslased!

Täna teatas meie Riigikogu fraktsiooni liige Jaanus Karilaid erakonnast lahkumisest ja liitumisest Isamaa erakonnaga. Kuigi Jaanus on varem vihjanud sellisele võimalusele, on mul kahju sellest sammust. Tänan Jaanust panuse eest Keskerakonnas  ja soovin talle edu edasises poliitilises karjääris.

Keskerakonna jaoks on oluline iga liige ja iga liikme lahkumine on Keskerakonna jaoks kaotus. Keskerakond on kõikide oma liikmete nägu, kogu oma keerukuses ja mitmekesisuses. Meil võivad olla erinevad arusaamad ja vaated mõnele päevapoliitilisele küsimusele, aga meil on ühised väärtused ning visioon hoolivast ja tugevast Eestist. Eestist, kus iga inimene on oluline.

Ma saan aru, et kongressi tulemused on tekitanud erakonna sees palju emotsioone ja nii mõnigi tunneb nördimust. Seetõttu ma kutsun teid üles rääkima oma muredest ja hirmudest. Diskussioon erakonnas on vaba, erakonna juhatus on avatud kriitikale ja me oleme valmis istuma ühise laua taga ja otsima ühisosa, mis aitab meie erakonda edasi viia. Nagu kohtusime paljudega teist enne kongressi, jätkame nende kohtumiste ja aruteludega ka edaspidi.

Kohtume 1. oktoobril Tartus piirkondade ja osakondade juhtidega, et arutada edasist koostegemist. Samuti plaanin lähiajal külastada piirkondi ja kohtuda Teiega seal. Kui soovite suhelda vahetult või mõnes muus formaadis, siis meie värske peasekretär Anneli Ott ootab Teie ettepanekuid.

Aeg on murranguline ning tugevat alternatiivi valitsuse poliitikale on väga vaja. Peaministri usaldus on kolinal kukkunud ning valitsus otsib tiku ja tulega kärpekohti ega suuda majandust taaskäivitada. Just praegu vajab Eesti tugevat Keskerakonda, mis suudab pakkuda alternatiivset teekonda praegusele valitsuskursile.

Ainult üheskoos tegutsedes saame selle ülesandega hakkama.

Lugupidamisega

Mihhail Kõlvart

Keskerakonna esimees

10 kommentaari
 1. hr.kõlvartile otse 1 päev ago
  Reply

  Eks lugege mu muredest ja hirmudest siitsamast kommentaariumist vastuseks Kiige artiklile 1000 eurosest pensionist.
  meil antakse toidukaarte 30.-eur kvartali peale,st.10.-eur kuus, et enne pensionipäeva ei peaks tühja kõhtu kannatama, samas nõutakse samalt inimeselt
  maja renoveerimist omaosalust ca´ 20 000.-eur, vanalt inimeselt.
  kus siin mõistus on ??? nuidu jääb kodutuks.
  miks ma pean veel Anneli Otile kirjutama- olen niigi parteidele ja ministeeriumitele kirjutanud,ettep.teinud -mna selle eest palka ei saa ju. ja selleks pole minu meelest tarvis ka keskerakonda astuda.peaks piisama, et olen selle riigi kodanik.olge palun kenad ja lugege vahel ka oma partei ajalehe kommentaare. mõttetuste hulgast võib leida mõnikord teateid tegelikkusest ja koguni probleemilahendusi, mida aga ellu ei viida ja mida kutsutud ja seatud pole suutelised-tahtelised lahendama ega märkama, vaid pigistavad slmad kinni
  nuusutavad lõhnastatud taskurätti ja mööduvad sehkendama oma sehkendamisi jooksujalu.hea veel kui kabjahoopi ei anta tänu demokraatiale.st.sellele mängule,
  on sel ju ikkagi kohtunikud piiri tagant jälgimas reeglitest üldjoontes kinnipidamist.

  • Nii on see mõttetu 1 päev ago

   Eelkõige tuleb taastada paberleht Kesknädal. See aitaks elus edasi, nagu see oli vanasti. Venelasi pole mõtet süüdistada sest me kõik oleme välja kasvanud Vene tsaaririigist. Vaja on koos astuda KaKa vastu!
   Ühiselt!

  • Erakonna reetis Jüri ratas 1 päev ago

   Kõige suurem viga oli EKRE-ga valitsus lõpetada ja pugeda Kaja põlle alla. Paras, Kaja viskas teid pesuveega kõik korraga prügimäele. Nüüd on väga raske seda kõike rahvale selgeks teha. Pange TTV tagasi!

 2. Nojah 1 päev ago
  Reply

  Minule meeldivad konkreetsed kommentaarid. Keskerakonnas toimuvad ikka omavahekised ärplemised mida ei tohiks olla. See et Karilaid läks Keskerakonnast ära on alatu tegu ja veel Isamaa erakonda. Selle erakonna liikmed pole meie inimeste heaks midagi teinud, vaid sõnakõlksud ja nende minevikku ei tahaks meenutadagi. Keskerakond on alati olnud parim erakond ja Kõlvart seda halvemaks ei tee pigem vastupidi. kui juba Keskerakond kedagi ära tüütab siis võiks minna EKRE erakonda.OLEN KARILAIDIS TOHUTULT PETTINUD JA TULEB VÄLJA ET TA EI VÄÄRIGI EESTIMAA PARIMAT ERAKONDA KESKERAKONDA.

 3. Jaakaak 1 päev ago
  Reply

  Karilaid on muutliku meelega. kui Savisaar võimul oli oli ta meie kõigi aegade parimapoliitikuga ühel meelel ja tegi õigeid asju . Kui Savisaart hakkasid alatud inimesed mõnitama ja otsisid vigu mida polnud jättis ta tema maha ja läks ratase poole üle. Hea et ta veel üle ei läinud valitsuse erakondadesse aga ega Isamaa parem pole. Ta oleks meelsasti olnud valitsevate erakondadega koos. Karilaid reetis oma erakonna arvates et ta on millegi poolest Kõlvartist parem Häbi Karilaidile.

 4. Eve 1 päev ago
  Reply

  Iga rahvuse seas on halbu ja häid inimesi. need kes vihkavad dene rahvusest inimesi on ajukääbikud. Ah et miks nad valisid Putinit. Venemaal on vaja kõva kätt aga ega keegi eu arvanud et sõda tuleb. Rahvas pole süüdi. Ega meiegi ei tea kuidas meil valimised toimusid. Ekrelased andsid e-valimised kohtusse aga vastust ei saanud. PARIM VALITSUSOLI MEIL KESKERAKOND KOOS EKRE-GA. Ehk see läks lõhki sellepärast et Rataseni jõudsid valed süüdistused ka Ratase suhtes. Reformierakondlastel oli ju lemmiksüüdistus millega nad kõrvale lükkasid võimule saamise segajaid. VAREM MULLE MEELDIS KARILAID AGA NÜÜD MA EI SALLI TEDA.

 5. Jane 1 päev ago
  Reply

  Aga ehk ei meeldinud Karilaidile Kõlvarti rahvus-isa eestlane ja ema korealane. Minule meeldib see et Kõlvart on tark mees ja suhtub kõigisse eestumaalastesse hästi. Selline peabki olema poliitik. Aga tahaks tagasi Tallinna TV-d ja ajalehte Kesknädal.

 6. Tähelepanelik Tööline 1 päev ago
  Reply

  Varasema panus on Karilaiul muidugi tänuväärne kuid see manööver on ambivalentne. Esiteks: Karilaiu mandaat ei kuulu ainuüksi mitte talle vaid suures osas ikkagi erakonnale-kui Jaanus just isikumandaati ei saanud-siis saaks rääkida rahva seas laiemalt hinnatud ja tunnustatud poliitikust.
  Niisiis: kui sai isikumandaadi siis peaks ta hüvitama KE-le KE rahalise panuse ja võiks RK-s jätkata. Kui aga sai ringkonnamandaadi või üleriigilise kompensatsioonimandaadi-siis peaks oma koha tegema vabaks. järgmisele keskerakondlasele. Kui ta sel moel ei talita-siis see ei ole Keskerakonna teiste liikmete ja erakonna suhtes aus, et mitte öelda-on ta poliitsuller -mandaadikaaperdaja ja reetur pealekauba.
  Ja teiseks: erakonnavahetusega üldiselt on nii, et noorukite puhul näitab see küpsemist, eneseteadvuse arengut ja saamist täiskasvanuks ehk siis võidab see erakond kes saab uue liikme .Täiskasvanud inimese puhul tähendab tema erakonnavahetus , et mõlema erakonna keskmine IQ suureneb ehk võidavad kõik. Pole paha.

 7. Jura Koffimassin 1 päev ago
  Reply

  Kuule Jane, Eve , või mis iganes troll. Palju sihukese kommunistlike kiidulaulu kirjutamise eest ka raha makstakse? Alguses sai ikka naerda et kesikud ise kommenteerivad aga nüüd on igavaks muutunud juba.

 8. Tähelepanelik Tööline 1 sekund ago
  Reply

  Põhimõttekindel otsus muidugi Jaanuselt ja eks see käitumismall: pidada oma sõna-on talle toonud kõvasti poliitilisi dividende nt aidanud Haapsalus olla pikki aegu usaldusväärne koalitsioonipartner.
  p.s. Sõnapidamisega on aga nagu enam-vähem kõigega siin ilmas ehk selgi mündil on kaks külge… parem on murda oma sõna kui et selle tulemusena inimestele kurja teha.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.