Narva linnapea on ametist tagandatud

Narva linnavolikogu erakorralisel istungil toetas linnapea Katri Raigi umbusaldamist 19 saadikut 27-st, istungilt puudus 4 saadikut.

Umbusalduse algatanud Narva fraktsiooni esimehe Aleksei Jevgrafovi sõnul oli selle põhjuseks Katri Raigi suutmatus luua sisulist koostööd linnavalitsuse ja linnavolikogu vahel, samuti linnapea ebakompetentsus mitmes küsimuses. “Kahjuks ei ole Katri Raik suutnud korraldada tõhusat koostööd seadusandliku ja täidesaatva linnavõimu vahel. Linnavalitsusest tulevad dokumendid linnavolikokku menetlemiseks sageli väga hilja.

Lisaks on olnud arvukalt juhtumeid, kus linnavolikogu komisjonid olid sunnitud projektid läbivaatamiseks tagasi saatma või linnavalitsus ise kutsus need tagasi, tunnistades sellega oma töö ebarahuldavust. Jõudsime olukorda, kus linnasüsteemi töös valitseb täielik kaos,” ütles Jevgrafov.

Jevgrafov lisas, et linnapea ja tema meeskonna ebaprofessionaalse tegevuse tõttu viibib linna jaoks oluliste projektide elluviimine. “See tõi kaasa tööde kallinemise ja linna võlakoormuse kasvu, mis on kolme aastaga suurenenud 1,7 korda. Laenu tasutakse maksumaksja raha eest, mis tähendab, et Narva elanikud peavad maksma linnapea eksimuste eest,” selgitas Jevgrafov.

Narva fraktsiooni esimehe sõnul tekitasid linnavalitsuse juhtimisvead ja suutmatus luua elanikega kahepoolset suhtlust suuri pingeid.
“Linnaelanikud ei mõista linnapea otsuseid. Näiteks linna haridusasutuste võrgu reorganiseerimise heakskiitmisel eirati kooli- ja lasteaiatöötajate, hoolekogude, lapsevanemate ning õpilaste arvamust,“ ütles ta.

Jevgrafov rõhutas, et linnavalitsuse tööstiili ja -meetodeid on vaja muuta Narva elanike huvides. Kes saab uueks linnapeaks, selgub lähiajal.

2 kommentaari
 1. Raikist tornis 1 nädal ago
  Reply

  TORE!!! Pole ise kunagi Narvas käinud ja olles põliseestlane, olen ikkagi tema vastu.Kuulasin raadiost tema esinemist täna ja ta VASTUSTAS KASSIDE MTÜ ja
  ÜHIKATUBADE VÄLJAANDMIST INIMESTELE, KES KODUTUD ilmselt, ilma et oleks toimunud sots.komisjon.No mis hea pärast nad neisse tubadesse siis tahavad tulla kui neil tõsine häda pole ?! Need pole ju mingid ihaldusväärsed kohad.
  Seega ta VASTUSTAB LOOMAKAITSET = HOOLIMIST,HALASTUST= HEADUST= HARMOONILIST ELUKESKKONDA = BAASTURVALISUST ja ka kõige suuremas hädas olevate inimeste vajadusi, asendades need sots.komisjoni bürokraatiaga, mis saadab sellised vanadekodudesse kiduma või tänavale tagasi- MIKS on siis meil, arenenud Eesti riigis KODUTUD?.
  Ta küll jutustas kui mitmes ülikoolid õpetanud ja kuidas sama teinud kõik ta sugulased-esivanemad. Aga HINGEHARIDUST SELLISTEST SUHTUMISTEST KÜLL EI PAISTA. See just ongi KÕIGE OLULISEM meie robotiseeruvas ,raha jumalikustavas , tühja sahmersamist ja mõttetut stressi täis maailmas.
  Mitte torni tippu nõiaks, nagu ta ISE olevat soovinud, vaid muuseumi halastamatuse /ilmneb ka, just “väikestes” asjades/ .uurmiseks, huvilistele vaatlemiseks . HARIDUS EI AITA KUI
  HARITUS+HINGEHARITUST JALGE ALLA TALLATAKSE. Sest mida see haridus kui selline siis tootma on kutsutud.?

  • Erakonna reetis Jüri ratas 1 nädal ago

   Naised, kas teadsite? Lihtsaid nõkse kasutades saate ISE teha midagi selleks, et mees muutuks oraalseksis paremaks

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.