Harju maakohus mõistis Hillar Tederi, Mihhail Korbi ja Keskerakonna õigeks

Mihhail Korb

Harju maakohus mõistis kolmapäeval mõjuvõimuga kauplemises süüdistatud ärimehe Hillar Tederi, Keskerakonna endise peasekretäri Mihhail Korbi ja MTÜ Eesti Keskerakonna õigeks.

Kohus leidis, et kohtualuste süü ei ole tõendatud. Selleks, et nad süüdi mõista, on nõutav üksmeele tuvastamine, et annetus on vastuteene Mihhail Kõlvarti mõjutamise eest.

“On tõendatud, et leidsid aset kohtumised ja vestlused, kus räägiti servituudi teemal ning otsustati paluda linnapea abi. Kohus on seisukohal, et annetuse pakkumise sidumine Mihhail Korbi lubadusega mõjutada linnapead, ei ole millegagi tõendatud ja kahe teema vaheline ajavahe oli pikk. Neid vestlusi ei saa selgelt omavahel siduda. Ebaõiguskokkuleppe sõlmimine on kohtu silmis oletus ja sellekohased tõendid puuduvad. Ebaõiguskokkulepet ei saanud kohtu hinnangul tuletada ka kaudselt,” märkis kohus.

Kohtu silmis ei ole ka tõendatud, et Mihhail Korbil oli mõjuvõim Mihhail Kõlvarti üle ning samuti ei ole tõendatud avaliku huvi seisukohast ebavõrdse ja põhjendamatu eelise taotlemine OÜ-le Porto Franco.

Mihhail Korbi kaitsjad esitasid taotluse hüvitada Korbile kriminaalmenetlusega tekitatud kahju, mille kohus jättis rahuldamata, kuna Korb lahkus peasekretäri kohalt vabatahtlikult.

Ka Korbi riigikogu valimistel mitte kandideerimise otsustas Keskerakond ise. Argument süütuse presumptsiooni rikkumise kohta prokuratuuri poolt ei ole kohtu silmis põhjendatud, kuna tegemist oli pelgalt kahtlustuse kirjeldamisega, mitte ette süüdi mõistmisega.

Kohus otsustas, et riigil tuleb hüvitada Hillar Tederi õigusabikulud summas 166 438,50 eurot, Mihhail Korbi õigusabikulud summas 49 526,40 eurot ja MTÜ Eesti Keskerakond õigusabikulud summas 54 081,19 eurot,

Otsus ei ole veel jõustunud ning seda on võimalik ringkonnakohtus vaidlustada 30 päeva jooksul alates päevast, mil otsuse terviktekst on e-toimikus kättesaadav.

5 kommentaari
 1. Jaak 6 kuud ago
  Reply

  Ka Suur ts Reformierakonna tagatuba kus oskuslikult ja kavalalt mõeldi välja valesüüdistusi tublide inimeste suhtes on laiali läinud või et nüüd saab ka õigust mõista.Valesüüdistused eriti vimasel ajal moodi läinud korruptsioonisüüdidtused rikkusid mitmete poliitikute elu ja tervist. Aga refornierakondlased ei sattunud kunagi süüpinki ehkki põhjust oli. Üks alatumaid tagatoa tegekasi oli Kross. See mis Savisaarele tehti meenutab stalinistlikke kuritegusid. Nõitei võib tuua mitmeid.Eestimaa parim ajakirjanik suri valesüüdistuste koorma all, keegi olevat kukkunud trepist alla aga asend oli selline et teda oli lükatud aga uurima ei hakatutki jne.SUUR TÄNU HARJU MAAKOHTULE ÕIGLASE OTSUSE EEST.

 2. ei keegi 6 kuud ago
  Reply

  herr Ratas on nüüd sügavalt “jahmatanud”; et näete, armsas rahvas, kuidas mina armetu ussike siin suures ilmas võisin siis arvata, et tegemist võis olla ehk hoopis erioperatsiooniga ” vastiku” EKRE kõrvaldamiseks riigitüüride juurest; mina usun Jumalat, parteid ja riigiaparaati!

  EKRE kõrvladamiseks padulib

  , et tegemist oli vaid erioperatsiooniga EKRA kõrvaldamiseks valitsusest

  • ei keegi 6 kuud ago

   viimased kaks rida lugeda praagiks

 3. Tähelepanelik Tööline 6 kuud ago
  Reply

  Kõlvartile teadmiseks: poliitilist kultuursust saad viljeleda siis kui keskkond seda soosib e. kõik poliitilises protsessis osalejad saavad asjadest samamoodi aru ja käituvad kultuurselt-kirjutamata reegleid ja aumehelikkust silmas pidades. .
  Kui su vastas on mitte kultuursed oponendid vaid psühhopaadid, alatud sõnamurdlikud sotsiopaadid siis peab olema selle “kultuursusega” väga ettevaatlik: astud tagasi siis on see märk nõrkusest ja sind kas süüakse koos karvadega või riputatakse munnepidi esimese laternaposti otsa.
  Ratas ei olnud mitte riigimehelik vaid nõrk, lihtsameelne lödipüks, nii ei saa seda rallit võita.
  p.s. see ei ole mingi tagantjäreletargutamine, see on fakt, seda olen mina isiklikult selle Porto Franco keissi algusegadest alates toonitanud.

 4. Tähelepanelik Tööline 6 kuud ago
  Reply

  Arutasin mina vana nõukaaegse rauakooli s.h diamati ning NLKP ajaloo haritusega känd seda PortoFranco asja nooremate, euroopalikku kõrgharidust omavate ja mitmid euroopa keeli valdavate ja välisajakirjndust igapäevaselt originaalkeeltes lugevate meestega ja olin mõnevõrra üllatunud, et. kõik said minuga ühtmoodi asjast ru. Kõik olid nõus sellega, et Jüri Ratas käitus selle skandaali puhkedes eeskujulikult nagu euroopa arenenud demokraatiaga riigi peaministrile kohane: tunnustades ja usaldades õigusriiklust , austades institutsioone ning võttis väärikalt poliitilise vastutuse astudes tagasi aga… eksides põhilises ehk olukorra hinnangus: ta ei mõistnud, et ta ei olnud mitte arenenud euroopaliku demokraatiaga õigusriigi peaminister vaid õnnelike juhuste kokkusattumuse tulemusena riigitüüri juurde sattunud mees neoboshevistlik kleptokraatlik-reformierakondlikus kakotoopias. Kõik Ratase tagasiasumise järgne on selle tõestuseks:kõik mis ei sobi RE kleptokraatidele -tallatakse maatasa. Rahva peal pühitakse jalgu.
  Kõik mis võiks rahva elujärge parandada-eeskätt riigiettevõtted- üritatakse kaaperdada-erastada . eesti raudteekeiss on meelest läinud? Nüüd räägitakse Omniva erastamisest, EE ja õlitehase puhul on skeem sama: üritatakse jätta muljet et kõik bisnes mis rahva(riigi käes)on jama ja mõttetu…pannakse ametkondlikkee pidureid ja kaikaid kodaraisse kuni ilmuvad välja õiged mehed(omad oligarhid-rahabossid) kes selle “mõttetult vinduva halvas riiklikus omandis”oleva odavmüügis erastavad ja siis ühtäkki löövad kõik pirrud kahel otsal lausa lõkendama, lausa tuleleeki lõikab äri kaljukammitsaista eesti põlve uueks looma-
  Reformipoistel õnne tooma.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.