Uuring: inimesed toetavad õpetajaid ja soovivad peaministri taandumist

Mihhail Kõlvart kõnet pidamas Toompeal õpetajate streigil

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud värskest küsitlusest selgub, et valdav enamus inimesi toetavad streikivaid õpetajaid ning leiavad, et peaminister Kaja Kallas peaks tagasi astuma. 

Valitsus ei ole õpetajate palgatõusus endiselt kokkuleppele jõudnud ning streik kestab neljandat päeva. Sellega seoses palus Ühiskonnauuringute Instituut nädala jooksul teist korda inimestel vastata streigiga seotud küsimustele.

Vastajatelt küsiti, kuidas nad suhtuvad sellesse, kui õpetajad hakkavad oma kõrgema töötasu eest streikima? 72 protsenti vastajatest kiitis selle heaks või pigem kiitis heaks, 22 protsenti mõistis hukka või pigem mõistis hukka ning seitsmel protsendil polnud kindlat arvamust.

Erakondliku eelistuse järgi kiidab streigi heaks 83 protsenti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), 88 protsenti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), 80 protsenti Keskerakonna, 74 protsenti Eesti 200, 73 protsenti Isamaa ning 38 protsenti Reformierakonna toetajatest. Kooliealiste laste vanematest kiidab streigi heaks 73 protsenti.

Nädal tagasi läbi viidud uuringus kiitis õpetajate streigi heaks 67 protsenti ning mõistis hukka 25 protsenti vastajatest.

Lisaks küsiti arvamust Reformierakonna koalitsioonipartnerite võimalike sammude kohta õpetajate palgaküsimusega seoses. Päriti, kas vastaja peab õigeks, kui sotsiaaldemokraadid ja Eesti 200 alustavad peaministri umbusalduse, kui Reformierakond õpetajate palgaküsimuses järele ei anna? Antud küsimusele vastas 60 protsenti vastajatest „jah“ või „pigem jah“, 27 protsenti vastajatest „pigem ei“ või „ei“, ning 13 protsenti ei omanud kindlalt arvamust.

Antud sammu peaks erakondliku eelistuse järgi õigeks 88 protsenti EKRE, 86 protsenti Keskerakonna, 77 protsenti Isamaa, 56 protsenti SDE, 42 protsenti Eesti 200 ning viis protsenti Reformierakonna toetajatest.

Opositsiooni toega palgatõusu läbisurumist sotsiaaldemokraatide ja Eesti 200 poolt peaks õigeks 58 protsenti vastajatest ning 29 protsenti ei peaks õigeks.

Erakondliku eelistuse järgi peaks antud sammu õigeks 80 protsenti EKRE, 79 protsenti Keskerakonna, 71 protsenti Isamaa, 60 protsenti SDE, 51 protsenti Eesti 200 ning 12 protsenti Reformierakonna toetajatest.

Veel küsiti, kas vastaja arvates peaks Kaja Kallas peaministriametist tagasi astuma? 69 protsenti vastas “jah” või “pigem jah”, 24 protsenti “pigem ei” või “ei” ning kuus protsenti ei omanud arvamust.

Nädal tagasi läbi viidud küsitluses pidas peaministri tagasiastumist vajalikuks 65 protsenti vastajatest.

Uuringufirma Norstati küsitlus viidi läbi kolmapäeval veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1008 vastajat.

BNS

6 kommentaari
 1. Sergei. 2 nädalat ago
  Reply

  Selle õela partei putukas- rahvale näkku irvitaja. Aga eks õpetajatel ka natuke näguri päevi vaja näha.
  kuulen poisilt, kes käib algkoolis, et on russofoobseid õpetajaid.
  Kallid õpetajad ise rumalad . Nad ei taipa, et see õela putuka parteikaaslased on vaeva näinud majanduse nõrgestamisega. Ei väsi rääkimast. Rüütli väitel ligi kolmandiku riigi rahakotist moodustasid transiidi tulud.
  Naabrile näkku sülitamisega jäime sellest ilma.
  Palju kurja tehtud rahvusvahelise suhete pingestamisega.
  Kõik inimesed sünnivad vabade ja võrdsetena ja nende suhtumist üksteisesse peab kandma vendluse vaim – vot see on võõras sellele parteile !!!

 2. Jaak 2 nädalat ago
  Reply

  Ei lähe Kaja Kallas oma töökohalt minema. Pealegi pole valitsuskoalitsioonis kedagi kes sobiks peamonistriks.Keskerakonnas on neid mitmeid kes sobiks sellele ametikohale aga alatuid reetureid on ka. Need kes läksid sotside erakonda on eriti alatud endised keskerakondlased, muidugi ka Isamaa erakonda minejad ei sobikski enam Eesti parimasse erakonda Keskerakonda. Põhkuseks võõis olla ehk parem pakkumine. nad on ju harjunud suurte rahadega. Neid ei sega see et õpetajatel on väike palk, nad läksid erakondadesse kus ei hoolita vaesematest inimestest ja mitte midagi nende heaks ei tehta, lausa vastupidi.

 3. Eve 2 nädalat ago
  Reply

  Eks meie raha läks Ukrainale tapatalguteks kuid mingeid muutusi paremuse poole Ukrainas kaasa ei toonud aga see raha oleks meie inimestele vajalik olnud küll. Astmeline tulumaks oleks lahendus. Kes palju riigilt raha saab maksab ka rohkem. Automaks võiks olla küll kuid ainult linnades. See on jube kuidas terve päev sõidavad sõiduautod mööda linna ja nendelt tulnud hais tuleb ninna ning isegi mask ei aita.

 4. Soo 2 nädalat ago
  Reply

  Ratas ütleb et tal puudub isiklik ja poliitiline klap ja sellepärast kavatseb Keskerakonnast ära minna.Aga Ratase valitsemise ajal saadi vähe hääli aga vaadake kui palju hääli sai Kõlvart et saada linnapeaks ja Tallinnas valitseb Keskerakond. Ratas poleks kinagi seda saavutanud. Ratas lühkus ära parima valitsuse kus nad olid koos EKREga ja liitus Reformierakonnaga. Kõlvart poleks kunagi nii teinud. Ratas tahtis et Kiik saaks erakonna esimeheks. Taevas tule appi ma ei tea midagi mida ta on head reinud meie rahvale ja nüüd purjetas reeturina erakonda mis on meie viletsas valitsuses kus vaid ühesooliste abielu nõuti. Kiik ise ju gei pole sest tal on naine aga sai rahalise koha kus vajuta nuppu ja ole nõus kõigega mis reformierakondlased ütlevad ta on ju nüüd ka valitsuse erakonnas selles erakonnas mis on olnud vaid kohatäiteks.

 5. Sergei. 1 nädal ago
  Reply

  Ühele kusikule ei meeldinud ,et Lavrov ütles: Marinõtška. tema on EV Välisminister aga mitte.
  Teie tühised näod ja teod.

 6. Andrea 1 sekund ago
  Reply

  Kas otsite kiiresti laenu maja ostmiseks? Auto ostmiseks? Kas vajate kiiresti laenu, et oma võlgu tasuda ja end mugavalt tunda? Mingil põhjusel pakun teile koheselt reaalajas laenu 3000 € kuni 3 000 000 € intressimääraga 2%. Garanteerin teile 100% ohutu ja väga kiire rahulolu. Küsimuste korral võtke ühendust:

  E-post: andreafrasca1@yahoo.com

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.