Andrei Korobeinik: automaks süvendab maal elavate inimeste vaesust

Autoromu. Foto: Scanpix

Automaks avaldab kõige suuremat mõju maal elavatele inimestele, sest tihtipeale on hädavajalik omada peres kaht autot, mis on keeruliste teeolude tõttu keskmisest võimsamad, kommenteeris Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Andrei Korobeinik täna Riigikogus esimesele lugemisele tulevat mootorsõidukimaksu seaduse eelnõu.

“Maal elavatel inimestel on suurem sõltuvus autost kui linnaelanikel. Pikemad vahemaad, piiratud ja käesolevast aastat tasuliseks muutunud ühistranspordivõimalused ning hajaasustus muudavad auto omamise hädavajalikuks. Seega mõjutab automaks maapiirkondade elanikke rohkem, kuna autot peetakse peamiseks transpordivahendiks,” lausus Andrei Korobeinik.

Pärnumaalt valitud saadik tõi esile, et maapiirkondades on sissetulek reeglina madalam ja ebastabiilsem kui linnades ning autot kasutatakse tööle sõiduks ja eluks vajalike toimingute tegemiseks. “Kauplused, arstiabi ja haridusasutused on tihtipeale kodust kaugemal ja see suurendab vajadust isikliku transpordi järele. Kui auto omamine muutub kallimaks, võib see mõjutada teenuste kättesaadavust ja inimeste igapäevaelu,” rääkis Andrei Korobeinik.

Automaksu kehtestamine rohkem kui kaks aastat väldanud majanduslanguse tingimustes suurendab Andrei Korobeiniku sõnul ühiskondlikku ebavõrdsust ja süvendab juba niigi raskes olukorras olevate inimeste rahalist koormust. “Reformierakonna juhitav valitsus koguda automaksuga riigieelarvesse 236 miljonit eurot ning kui jagada see summa autoomanike arvuga (478 139), kujuneb autoomaniku aastaseks keskmiseks maksukoormuseks 493 eurot ja 58 senti. Automaksu asemel tuleks kehtestada ajutine pangamaks, mille abil saaks riigieelarvesse lihtsa vaevaga tuua 500 miljonit eurot,” märkis Keskerakonna juhatuse liige.

4 kommentaari
 1. Jaak 2 kuud ago
  Reply

  Ma ei tea mitte ühtegi asja mida see valitsus oleks õigesti teinud ja on hullemaidki asju kui automaks. TULEKS SISSE VIIA ASTMELINE TULUMAKS JA SEDA AINULT LINNADES kus sõiduautod voorivad terve päeva mööda linnatänavaid saastades õhku. Minul pole autot aga olen saanud hakkama ka ilma selleta, aga kui oleks siis müüksin auto maha ja sõidaksin ikka ühistranspordiga. Mu pensionist ei jätkuks kõigi maksude maksmiseks niigi ja elu selle valitsse ajal läheb aina hullemaks. Ja ega see esimene kord ei ole Laari ja Ansipi ajal oli ka palju viletsust.Kuigi Ratas osutus oma erakonna reeturiks tegi ta küllaltki palju head sisepoliitikas. Ebameeldivad olid ta välismaareisid ja tema välisminuster kes ei sõlminud ühtegi meile kasulikku majanduslepingut teiste riikidega vaid käis vihavaenu õhutamas. Nüüd jäid Keskerakonda poliitikud kes kes soovivad kõigile eestimaalatele head teha.

 2. Ohoo 2 kuud ago
  Reply

  Mul poleks selle vastu midagi kui automaksu maksaks rikkad poliitikud riigikogulased kes vajutavad vaid nupule igasuguste ebaõiglaste seaduste nõusoleku märgiks. Brüsseli tegelased võiksid ka raha kokku panna ja saate surmarelvadeks. Miks võetakse vaesemate inimeste raha. Nende lapsed tahavad ka normaaselt elada.

 3. Lilia 2 kuud ago
  Reply

  Teen ettepaneku automaks kehtestada vaid kõrgemapalgalistele isikutele, kes võidavad oma palgas just maksuküüru
  kaotamise tõttu.
  Teised isikud kaotavad juba niigi tõusva käibemaksu ja aksiismaksu näol.

 4. Eve 2 kuud ago
  Reply

  Kas ühtegi normaalset seadust ei tule. Siiani pole olnud. Oleks vaja seadust et meie riifis õppinud arstid raviksid meie rahvast peale ülikooli lõperamist 3 või 4 aastat ja siis võivad kohusetunde ase,el suurema palga saamiseks minna välismaale. Meie lirurgid teenivad hästi kuid on ülekoormatud tööga, Meil on väga häid kirurge kuid neid on vähe ja inimesed peavad valuse käes olles ootama operatsioone palju kuid isegi paar aastat.Kellel on elektrilüttega majad läks elekter jälle kallimaks kuna varem maksis võrguteenuse osaliselt riik aga nüüd kaotati see ära. KOGU AEG LÄHEB PALJUDE EESTIMAALASTE ELU HALVEMAKS..Valitsust ei huvita et paljud lapsed elavad vaesuses .

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.