Anastassia Kovalenko-Kõlvart: on vastuvõetamatu, et 30 tuhande allkirjaga petitsioon jäetakse lihtsalt läbi vaatamata

Põhiseaduskomisjoni istung

Põhiseaduskomisjoni otsus jätta 30 tuhande allkirjaga petitsioon lihtsalt läbi vaatamata näitab, et koalitsioon eirab ühiskondlikku arvamust ja devalveerib petitsiooni ideed, lausus Keskerakonna fraktsiooni liige Anastassia Kovalenko-Kõlvart pärast seda, kui komisjon keeldus arutamas petitsiooni “Kaja Kallas peab tagasi astuma!”.

“Riigikogu on kohustatud menetlema petitsiooni, millel on vähemalt tuhat allkirja, kuid Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eesti 200 koalitsioon ei soovi Eesti inimeste häält kuulda võtta. Põhiseaduskomisjoni enamus, eesotsas esimehe Hendrik Terrasega on andnud selge signaali, et rahva arvamus ei ole neile oluline,” lausus Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

“Tänase petitsiooni aruteluks oli põhjuseid ja ajendeid rohkem kui küllalt: inimesed vaesuvad, majandus langeb, ettevõtted lähevad pankrotti, töötus aina kasvab,” lisas Keskerakonna poliitik. “Valitsus ei ole võimeline lahendama ühtegi kriisi – olgu selleks kas õpetajate streik, ulatuslikud elektrikatkestused Lõuna-Eestis või praegune majanduskriis. Näeme, et peaminister käitub seejuures üleolevalt, pakkudes probleemide lahenduseks automaksu. Kui väljatoodud põhjused ei ole piisavad diskussiooni aluseks ühe rahvaalgatuse puhul, siis mis siis üldse saab olla? Mis peab veel juhtuma, et Riigikogus oleks koalitsioon valmis kuulda võtma ja arutama ühiskondlikku arvamust?”

Anastassia Kovalenko-Kõlvarti sõnul on tugeva demokraatliku ühiskonna tunnus see, kus ühiskondlik arvamus mõjutab Riigikogus toimuvaid protsesse ja siinolevat diskussiooni, mitte vastupidi. “Sama juhtus ka automaksuvastase petitsiooniga, millel oli ligi 80 tuhat allkirja, kuid mis komisjonist kaugemale ei jõudnud. Koalitsiooni hääletused ühiskondlike algatuste vastu aga näitavad, et nad ei soovi isegi avada debatti niivõrd olulises küsimuses. Erinevad küsitlused näitavad, et kaks kolmandikku Eesti rahvast on peaminister Kaja Kallase jätkamise vastu. Oleks aus, kui iga saadik saaks Riigikogu täiskogu istungil selles küsimuses oma seisukohta väljendada,” rääkis saadik.

8 kommentaari
 1. Sergei. 2 kuud ago
  Reply

  Mis jura te ajate – DEMOKRAATLIK ÜHISKOND – peab olema fašistlik ühiskond.
  Kui mingi diktaator pannakse pukki , siis läheb nii nagu tema tahab ja mitte ainult. Lihtsalt irvitab näkku ja kogu lugu.
  Diktatuuri riigist: Töötades Kaug- idas tõmbas üks haholl meie brigaadil preemiad maha.
  Mingi tattnokk ( noh eluaastad mul sellised) pani kirja partei komiteesse minema. Seejärel sõitis minust üks UAZ mööda ja peatas. Asedirektor haholl lükati kõrvale ja kogu brigaadile ennistati preemiad.
  Selles metsamajandis oli mitusada töölist ja 24 metsaveoautot- iga auto peal 2-3 meest ( 6 brigaadi) ( ööpäev roolis ööpäev puhkus) auto mootorite õli kontrollimine oli ka töötava mootoriga:
  Minu lause: MEIE EI LÄHE VALIMISTELE.
  Kaasaja Eestis mine oma õigusi taga ajama kohtusse, kus tehakse sind lolliks või lihtsalt piinatakse – näit üks Tartu ettevõttjale jäeti 3000 eur. arve maksmata. Mehike pöördus kohtusse ja maksis veel 15 000 peale. eio saanud isegi oma asjakest tagasi. EV Riigikohus sisuliselt irvitab ( kohtuniku raiped irvitavad rahva üle). Vastavalt pretsedendile minge poodi ,restorani – tampige oma kõhud head ja paremat täis ja astuge kassast mööda- Argument- need teie poolt pakutavad kaubad pole ikka minu maitse järgi.

  • Ainult loll valib 2 kuud ago

   Valimised on pettus. Vaja hoopis mitte minna ja läbi kukutada!

  • ei keegi 2 kuud ago

   härra M-l europarlamendist on ka hea idee: organiseerida orav-kahjurile, s 17.6.77, erilised tunnusmärgid … , pikem tasuta Venemaa reis, arvestades tema Eesti majandust hävitava tegevusega

  • ........... 2 kuud ago

   kohtud ja advokaadid on koos justiitsiga teinud seaduseid miljon km ja mulisemine käib , targutamine ning aina müüvad su nahka

 2. Nii 2 kuud ago
  Reply

  Valimiatele tuleb kindlasti minna aga ei või valida neud kes meile vaid halba teevad. Ma ei mõista neid inimesi kes valised meile sellise jubeda valitsuse, Hea valitsus oli Keskerakond koos EKRE-ga ja Isamaa oli kohatäiteks aga tulevane erakonna reetur Ratas ajas selle laiali muidugi reformierakonna survel. Kaja Kallasel om tugev seljatagune ja suur toetus Brüsseli tegelaste poolt ja põhjuseks on sõnakuulelikkus neile, surmarelvade andmine Ukrainale et sõda kauem kestaks oma rahva vaesumise arvel. meie valitsus teeb seda mis on neile kasulik ja me ei tohi unustada et oleme jälle liidus ja meil pole iseseisvust . Brüsselis tegeleti pea,iselt Venemaa vastaste sanktsioonide väljamõtlemisega mis aga ei mõjunud, lihtsalt see oli ajaraiskamine Ungari tahtis loobuda elvade andmisest siis sai ähvarduse. Aga iga riik peaks ise otsustama mis tema rahvale hea on ja siis on ta iseseisev riik.

 3. keskerakond tasuta ühistranspordi vastane - sm.Nilisk 2 kuud ago
  Reply

  https://www.err.ee/1609252830/pohja-eesti-uhistranspordijuht-pensionaridele-ja-opilastele-voiks-soidu-tasuliseks-teha

  Nilisk- autojuhi haridusega ja logistikat õppinud ning natuke targutavaid ameteid pidanud , asus seisukohale – liiga palju kasutajaid ühistranspordil, – pole busse ja liine vaja juurde – vaid pensionärid ja õpilased piletiraha maksma.
  Ilus leiutis ?
  Aktsiis, KM , automaks ja nüüd võtame maaliinidelt ära sotsiaalse garantii ?!
  Kas prääks peaks olema vait ja seisukohti annab erakond ?
  Loogiline oleks , et Põhja ÜTK kaotaks piletiga praegustele sõitjatele TSOONIDE erinevuse ja saaks sõita ühe hinnaga kõikjal. Jääks vaid Tallinna ja Põhja ÜTK ühispileti vajadus. Pensionärid ja õpilased , peaksid jääma edasi tasuta.

  • .... mis selgus 2 kuud ago

   Nilisk pani KE putku detsembris , seepärast siis muutus ka tema ilmekuses – koht tahab pidamist 🙂 .Täpselt nagu see Kokser . Huvitav , et samadel kohtadel on kõik nii pugejalikud , satuvad ? Vahetavad karva .

 4. Sergei. 2 kuud ago
  Reply

  Valesse kohta esitasite petitsiooni- Kui asi pannakse Valge maja poolt paika, siis keegi seda ei kanguta.
  Näete ise ,seda nn. demokraatiat- ei võta seda Maakaroni isegi nn. iseseisvas Prantsusmaal. Põleta hävita linna , röögi lõuga, kasta pasaga üle. Ta on kellegile meelepärane ja kogu lugu !!!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.