Lauri Laats: kaugkütte püsitasu karistab kodu korda teinud inimesi

Lauri Laats

Konkurentsiameti poolt välja pakutud idee kehtestada kaugkütte igakuine püsitasu ei ole pikemas perspektiivis jätkusuutlik lahendus ning selle asemel tuleb keskenduda senisest rohkem kortermajade renoveerimisele, ütles Riigikogu majanduskomisjoni aseesimees Lauri Laats.

“Ma ei pea õigeks, et me hakkame lisatasuga koormama neid tublisid inimesi, kes on ette võtnud osalise või tervikliku renoveerimise eesmärgiga küttekulusid vähendada. See algatus vaid pärsib korteriühistute soovi elamufondi kaasajastada ja aidata seeläbi kaasa kliimaeesmärkide täitmisele,” lausus Lauri Laats.

Lauri Laatsi sõnul on Eestis vaja kümne aasta jooksul renoveerida 14 000 kortermaja nii, et aastaks 2050 on uuendatud kogu nõukaaegne hoonefond. “Suuremates linnades kulgeb renoveerimine heas tempos, kuid kõige suurem mure puudutab Ida-Virumaad ja maapiirkondi. Seal elavatel inimestel ei ole võimekust tasuda omaosalust ja paljudele käib üle jõu kaasnev bürokraatia. Just selles valdkonnas peaks riik inimestele appi tulema. Keerulisemates piirkondades võiks omaosaluse määr olla null protsenti ja iga rekonstrueerimise juures oleks toeks tehniline konsultant. Kaugkütte püsitasu kehtestamine ei vii meid püstitatud eesmärkidele lähemale,” nentis Keskerakonna aseesimees.

Lauri Laats rõhutas, et oluline on riigipoolsete toetuste järjepidevus, mis annaks renoveerimisest huvitatud osapooltele pikaajalise kindluse. “Suur huvi KredExi renoveerimistoetuse vastu näitab, et see on äärmiselt vajalik. Kuid eelarvet tuleb olulisel määral tõsta, et projektid koostanud ühistud saaksid tegevusega edasi minna, mitte ei peaks mahu täitumise tõttu aasta aega uut võimalust ootama,” rääkis ta.

5 kommentaari
 1. Eve 2 kuud ago
  Reply

  L. Laatsil on õigus nagu alati. Ta on väga tark, hooliv ja õiglane poliitik. Meie praeguses valitsuses selliseid pole.Aga kui oleks siis võiksime öelda et sellist Eestit me tahtsime. soovin temale ja teistele tublidele poliitikutele toredat vabariigi aastapäeva.

 2. Mustamäelane 2 kuud ago
  Reply

  L. Laatsi töö Mustamäe linnaosas oli väga edukas ja praegu räägib ta kõike õigesti ja mõistab olukorda riigis.Oleks vaid selliseid poliitikuid rohkem. Ma soovin kõikidele inimestele kes on oma hääled andnud tublidele poliitikutele kaunist vabariigi aastapäeva ja muidugi ka neile poliitikutele kes töötavad meie rahva heaks et tõsta meie elatustaset. Valitsuses ma selliseid poliitikid ei näe. Sotsid on lausa naeruväärsed oma ühesooliste abielu sooviga sel raskel ajal kui kõik veereb allamäge. Arusaamatu on mida teeb Eesti 200 meie inimeste heaks ja need seadused mida annavad välja reformierakondlased halvendavad veelgi meie rahva elu.

 3. A.H. 2 kuud ago
  Reply

  vaadates seda geiroopa liitu oma maksustamisega ning LGBT propaganda kõrist alla kupatamisega, pole ime et varsti ka eestlased keeravad selja ja hoopis hakkavad ütlema “Вперед, Россия!” — ainus mõistuse hääl kõlamas.

  • Jurakas 2 kuud ago

   Varsti ei jää tõesti ena, muud üle, kui paluda: “Putin, tule appi! Päästa Eesti pederastide, globalistide, rohelollide ja KaKa’de käest ära!”

 4. Riho Rink 1 kuu ago
  Reply

  Täna annab erakaaslane Igor Gräzin meedias avalikult teada, et on otsustanud Reformierakonna, elik oma koduerakonna, rüppe tagasi pöörduda niipea kui Kaja Kallas selle talle võimalikuks teeb. Erakaaslase oma otsus ja hea nii. Võtan siin teie tähelepanu osundamaks Igor Gräzini ekslikule ja eksitavale avaldusele nagu Keskerakonna esimehe Mihhail Kõlvarti ligidal ei oleks nn “oma inimesi”. Aga kes siis näituseks ka Lauri Laats on (retooriline küsimus, ei lisa küsimärki)! Gräzini ekslike ja eksitavate väidete peale võiks siinkohal õlgu kehitada kui ei oleks tegemist avalikkuses levinud arusaamaga. et nn omad inimesed on vandeseltsiliste sisering, toiduahel, “palgalised teenistuskoerad” kes on saama peal väljas. Jah, möönan, et ka KE-s oli veel hiljaaegu sedamoodi. Kõlvarti ümber ja kõrval on erakaaslased, erakonna liikmed, kellest osa on erakonna põhikirjalistesse institutsioonidesse valitud ja ka kongresside delegaadid. Mina ei ole aru saanud, et lisaks oleks veel mingi mitteformaalne toiduahel. KE-l on võimalus, õigus ja kohustus, nügida Eesti siseelu põhiseaduse sätete ja mõtte järgsele teele. Tunnistan kahetsusega, et ma ei ole kurb kui Kaja Kallas kõrvaldab takistused Igor Gräzini eest pöörduda oma kodusesse erakonda tagasi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.