Anastassia Kovalenko-Kõlvart: konkurentsiseaduse muudatused on põhiseadusega vastuolus

Anastassia Kovalenko-Kõlvart. FOTO: Erik Peinar / Riigikogu

Vabariigi Valitsuse poolt algatatud konkurentsiseaduse muudatused on läbimõtlemata ja uus menetlusvorm lausa põhiseadusega vastuolus, ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

“Konkurentsiametist saab uus karistusorgan. Arvestades trahvide suurust ja ametile antavat läbiotsimise õigust on nende menetluse puhul olemuselt tegemist süüteomenetlusega, mille mõned tagajärjed väljuvad oma intensiivsuselt isegi kriminaalmenetluse piirest,” lausus Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

Selle asemel, et rohkem kui kaks aastat väldanud majanduslanguse tingimustes ettevõtteid toetada, teeb valitsus Anastassia Kovalenko-Kõlvarti sõnul kõik selleks, et majanduskeskkonda veelgi halvendada ja ettevõtjaid hirmu all hoida. “On arusaamatu, mis probleemi soovitakse lahendada. Kas meil on tõesti nii palju konkurentsialaseid rikkumisi, et valitsus on ettevõtjatest teinud uued vaenlased, otsides karmimaid karistusmeetmeid, mida oleks lihtsam ja kiirem rakendada. Samal ajal kui kõik majanduseksperdid ütlevad, et praeguses kriisis tuleb ettevõtlust aidata, on valitsus hoopis asunud ettevõtlusega võitlema. Valitsus on läinud niivõrd hoogu ettevõtjate karistamise tahtega, et on isegi valmis minema põhiõiguste vastu ning loobuma sellisest aluspõhimõttest, nagu süütuse presumptsioon,” lisas Keskerakonna saadik.

Anastassia Kovalenko-Kõlvart lisas, et ettevõtjatel on oht jääda seninägematul määral ametkondliku suva ja võimalike kuritarvituste meelevalda. “Põhimõtteliselt võime olla olukorras, kus 100-miljonilist rahatrahvi saab määrata ilma isikut ära kuulamata, piirdudes isiku kaasamisega talle rahatrahvi määruse kättetoimetamisega,” selgitas õiguskomisjoni aseesimees. “On täiesti arusaamatu, kuidas plaanitakse kaasata halduskohtuid ning millised on võimalused menetluses osalemiseks või otsuste vaidlustamiseks.”

Majanduskomisjon otsustas saata eelnõu esimesele lugemisele, mis toimub 10. aprillil.

3 kommentaari
 1. Tohoh 1 kuu ago
  Reply

  Mitte ühtegi asja pole mida teeks meie valitsus õigesti. Kogu aeg läheb elu meie riigis vilersamaks. Peamisister on meil näide sellest milline peaminister olema ei peaks. Kogu aeg mõeldakse välja totraid seadusi mis teevad palju halba meie rahvale.Valitsus peab hoolitsema oma rahva heaolu eest. Muutume aina vaesemaks ja me ei pea kedagi abistama sest vajame ise abi. Valitsuses olevad isikud on rahul sest nad teenivad hästi ja paljud vajutavad nupule nõustumise märgiks mõeldes vaid oma heaolule ehkki see nüustumine teeb paljusid inimesi vaesemaks aga see neid ei häiri. Jube mis toimub meie riigis.

 2. Riho Rink 1 kuu ago
  Reply

  Anastassia Kovalenko-Kõlvart, Te peaksite kandideerima peatsetel EU valimistel. Teooria järgi peab valimistel kandideerima ilmtingimata huvitatud organisatsiooni kõige tugevam isik. Siin siis tegelikult Mihhail Kõlvart. Kui nüüd Tallinna huvides ei saaks viimati nimetatu seda teha, siis ilmtingimata Teie. Teie praegune panus läheb suuresti tühja, kahjuks.

 3. robert 1 kuu ago
  Reply

  Täiesti vale kui ühele ametile antakse õigus karistada ilma kohtulikku menetlust oma arusaama järgi Kus on süütuse presumtsioon Ametniku suva ei saa olla aluseks teha trahviotsuseid Reformibande enne ei lõpeta kuimkeerab koos oma vasallidega meie riigi kraavi

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.