Automaksuvastane meeleavaldus saab alguse rongkäiguga Vabaduse platsilt

Sümboolne kingitus rahandusministrile

Täpselt nädala pärast, pühapäeval, 17. märtsil toimub Tallinnas rongkäik ja meeleavaldus “Ei automaksule”, kus kingitakse maksu ühele põhiautorile, rahandusminister Mart Võrklaevale Audi 80. Auto on saabunud Tallinna ning seda saab nädala jooksul näha pealinna erinevates linnaosades.

Ühine rongkäik meeleavaldusele saab alguse 17. märtsil kell 11.30 Vabaduse väljakult ja kulmineerub keskpäevase meeleavaldusega superministeeriumi ees Suur-Ameerika tänaval. Rongkäiku veab päevinäinud Audi 80, mis nüüd peaks langema maksu alla, mis moodustab arvestatava osa auto maksumusest. Järgneval meeleavaldusel superministeeriumi ees kõlavad sõnavõtud ja nõutakse ühiselt automaksu plaanist loobumist, tutvustatakse maksulohet ning moodustatakse inimkett ümber ministeeriumi. Automaksu-vastast meeleolu ning võitlusvaimu hoiavad üleval Boris Lehtlaan ja Are Jaama.

Mart Võrklaev on automaksu kohta öelnud, et 1992. aasta Audit müües saab osta endale säästlikuma auto. Minister saab nüüd näidata isiklikku eeskuju, kuidas on võimalik eelmisest sajandist pärit Audist teha säästlikum sõiduk. 1989. aasta Audi 80 maksis 600 eurot. Selle auto automaks oleks 50 eurot ja hinnanguline registreerimistasu oleks sarnasel autol automaksu realiseerudes üle 1500 euro.

Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart sõnas, et aasta tagasi Riigikogu valimiste eel ei rääkinud ükski erakond automaksust ega sellistest maksutõusudest. “Rahvakogunemisel anname valitsusele selge sõnumi, et rahvas ei ole andnud neile mandaati uute kõrgete maksude kehtestamiseks ega teisteks maksutõusudeks. Automaksu kehtestamine ning teiste maksude tõus lööb kõige valusamalt maapiirkondi, suurperesid ning kõiki neid, kelle igapäevane iseseisev toimetulek sõltub liikumisvahendist,” selgitas Kõlvart.

Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea lisas, et automaks tuleb ajal, mil maksumaksjal on hinnatõusude ja laenumaksete kasvu tõttu niigi suur koorem ning inimeste toimetulek halvenemas. “Eesti on suurima hinnatõusuga riik ning uus kavandatav automaks on Euroopas üks kõrgemaid. Automaksu ei toeta 76 protsenti Eesti inimestest, kuid valitsus arvab ikka, et võib teha, mis tahab,” ütles Kõlvart.

“Eesti inimesed vaesuvad, aga valitsust juhtiv Reformierakond ei paista seda mõistvat,” lisas Kõlvart ning kutsus kõiki, kes on automaksu vastu, meeleavaldusel osalema, et teha rahva hääl lõpuks ometi valitsusele kuuldavaks. “Tulge ja andke automaksule oma vastuhääl!”

Kõik soovijad on oodatud ühinema nii meeleavaldusega superministeeriumi ees kui ka rongkäiguga!

5 kommentaari
 1. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  Meil on ka varem olnud viletsaid valitsusi aga praegune ületab kõiki oma valede otsustega ja ebaõiglaste tegudega. See on nii jube mida nad teevad ja kõige hullem on see et meie julgeolek on hädaohus.Meie peaminister teeb meie riigile ja rahvale ainult halba. Ta on selge näide sellest milline ei pea olema peaminister ja üldse poliitik.

 2. 17.03.2024 4 kuud ago
  Reply

  see on ju Pühapäev , kellele see auto üleantakse seal, arvate et Võrklaev tuleb seda vastuvõtma ? Ukse ette jättes , veab veok selle minema vanarauda ilmselt või kelle nimele registreeritud , politsei õuele kui keelatud alas parkimise eest?

 3. Soo 4 kuud ago
  Reply

  Kaja Kallas koos oma kambaga mõtleb välja üha uusi makse meie rahvale.Meie raha läheb mujale ehkki maailmas sellest ei muutu midagi aga meie inimesed aina vaesuvad. See vihavaenu õhutamine velaste vastu võib tuua meile sõja kaela ja siis ei päästa meid keegi .

 4. Jaak 4 kuud ago
  Reply

  Valitsus on ikka selleks et tagaks oma rahvale inimväärse elu. Maksude tõstmine aina halvendab seda. sõjaprintsess sädeleb Brüsselis ja mujal välismaal aga meie jaoks on ta väga halb inimene, hoolimatuja õel.Ta on ni hasarti sattunud säjast et muu teda enam ei huvita. Ka maksude tõstmine on sellest tingitud.

 5. Soo 4 kuud ago
  Reply

  Vabandan vea pärast peab olema selline lause et See vihavaenu õhutamine venelaste vastu …

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.