Lauri Laats: pealinn võib sattuda suuremasse ummikusse kui parlament

Lauri Laats

Keskerakonna aseesimees ja Riigikogu fraktsiooni juht Lauri Laats märkis Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile esitatud umbusaldust kommenteerides, et tegemist on perspektiivitu protsessiga, sest viie osapoolega linnavõimul puudub igasugune võimalus koostööle ning nii viiakse pealinn rohkem ummikusse kui praegu on parlament.

“Umbusalduse algatajate retoorika käsitleb riigis toimuva kopeerimist Tallinnasse, mis peaks juba eos kõik pealinlased väga murelikuks tegema. Riigi tasandil on poliitikaga jõutud täielikku ummikusse ning uued algatused sisaldavad endas vaid maksutõuse,” rõhutas Laats. “Umbusaldajad suudavad vaid lõhkuda, kuid töövõimelist linnavalitsust kokku ei saada. Piisava ülekaalu tagamiseks volikogus peab koalitsioon koosnema viiest väga eriilmelisest erakonnast, mil lihtsalt puudub võimekus koostöö tegemiseks. Tulemuseks oleks veel suurem ummik kui praegu Riigikogus näha saame.”

Lauri Laats märkis, et süüdistuse sisu oli nii opositsioonile kui ka koalitsioonipartneritele teada juba koalitsiooni loomisel, nagu ka asjaolu, et Kõlvart on kahtlusest vaba. “Ja täna kasutavad endised Keskerakonna juhid seda süüdistust endiste kolleegide vastu,” lisas Laats. “Kahju, et meie endine kaasvõitleja Jüri Ratas läheb nüüd kaasa sellesama Reformierakonna sisulise toetamisega. Poleks ette kujutanud, et ta läheb Reformierakonnale appi. Aga eks ülejooksikutel tuleb katseaeg üle elada. Neid võib ka inimlikult mõista, nad olid Porto Francole laenu andmise aegadel juhtivatel kohtadel nii Keskerakonnas kui ka valitsuses ning üritavad nüüd vastutust hägustada.”

Laats meenutas, et sotside ridadesse kuuluv Raimond Kaljulaid lahkus Keskerakonnast just EKRE liidu pärast, täna on ta valmis looma aga linnavõimu koos EKREga ning lubab kaotada tasuta ühistranspordi ja erastada Tallinna Linnatranspordi AS-i.

“Segaduse õhutamine pealinnas on eeskätt kasulik Reformierakonnale, et Kaja Kallase valitsuse ebaõnnestumistelt kas või hetkekski tähelepanu kõrvale juhtida. Oravad on paanikas, sest värske erakondade toetusuuring näitab Reformierakonnale neljandat positsiooni, mis on eurovalimistele vastu minnes neile väga-väga halvaks uudiseks. Üha uued ebaõnnestumised tähendavad Reformierakonna jaoks pragmaatilisi valikuid: kui Tallinna koalitsiooni lõhkumine ei õnnestu, tuleb muutus teha riigi tasandil ning Eesti 200 üle parda visata. Tasub meenutada, et koalitsioonipartneri valitsusest minema saatmine on Reformierakonna valitsusi ikka saatnud,” kirjeldas Lauri Laats poliitilist olukorda.

“Meenutan, et õigusvaidlus käib 2021. aastast saadik ja jätkub ka praegu. Tekib küsimus, mis on vahepeal muutunud. Kui Mihhail Kõlvart on isiklikult vastutav, siis peaks see kajastuma ka süüdistuses, aga nii see pole. Kutsun üles opositsionääre – laske õigusemõistjatel oma töö lõpuni teha. Halduskohtu otsus oli ju risti vastupidine,” ütles Laats.

3 kommentaari
 1. Tähelepanelik Tööline 3 nädalat ago
  Reply

  Kas üks on hunnik? Ilmselt mitte. Aga kaks? Kolm on kindlasti hunnik.
  Kolm aga võib-olla ka neli suurt poliitilist KaKa junni on Jüri Ratas produtseerinud.
  Nii, et mitte uskumatu ei ole see kaasvõitlejate reetmise asi vaid üsna iseloomulik käitumismuster Jüri Ratasele.
  Ratas on ikka seadnud oma isiklikud huvid esikohale, leib peab laual olema.
  Lauri on heauskne tubli mees? Võibolla ei mäleta? Seetõttu pean vajalikuks pisut meenutada:
  -Esimene ehk Ratase reetmiste “vaarema” oli EOK presidendikohale kandideerimise hädine katse peale seda kui oli Edgarilt esimesel kukutamiskatsel lüüa saanud. Mis see muud oli kui teiste “teisitimõtlejate” poliitiline hülgamine, reetmine kui soovite.
  Aga ei saanud seda sinekuuri “tänu” praeguse isamaaliitlasest kaasvõitleja kahe näoga Jaanuse( Karilaiu) “abistavale käele”.
  – Teiseks: Edgar Savisaare kukutamine, rohesallidest kanakarja(Simson- Reps ja üla-ülla- tänane peasekretär Ott) kambakaga ühinemine. See oli Edgari kui mentori reetmine.
  – Kolmandaks: EKREIKE valitsusliidu lõhkumine ja Kaja Kallase valitsusse minek. See oli Ke heauskse lihtvalija reetmine (sest RE ei ole kunagi milleski Ke valija huve arvestanud).
  – Keskerakonnast IRL-i (!!!) ülehüppamine. See on kõigi reetmiste kvintessents. Edgar Savisaar keeras hauas kindlasti teise külje.
  Ratas on tõeline Eesti Sisepoliitika Suurmeister- Eesti oma”Sisepoliitika Simm”

 2. Tähelepanelik Tööline 3 nädalat ago
  Reply

  Justjust: )reetureid tuleb inimlikult mõista kuna neil tuleb katseaeg üle elada…:)pupupupp:)
  Eesti on tsiviliseeritud EU riik: reetureid tuleb kohelda hellalt ja mõistvalt. Ikkagi inimesed.
  Hermann Simmil oli kinnimajas kindlasti soe ning valge, kärbsed ei hammustanud ning valvurid väga ei tülitanud. Vabariigi aastapäeval serveeriti magustoiduks mustikasuppi bubertiga või maasikaid vahukoorega…
  Keskerakond on tsiviliseeritud erakond ning saadab Jürile viinakuu 12-mal päeval , tähistamaks KE 33. aastapäeva õnnitluskaardi ja kasti dieetkoolat. Mitte torti või teed polooniumiga:)

 3. Jurakas 3 nädalat ago
  Reply

  SRatas on ju Bilderbergi Bande liige.
  Ning kuhu bande pealik näitab, sinnapoole Ratas veereb!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.