Esmapilgul tundub arusaamatu, miks valitsus, kes on rohepoliitikat pidanud tähtsamaks kui majandus või inimeste toimetulek, on asunud ründama just Keskkonnaametit ning tahab nendest riigisektori kärpimist alustada.
Pilt hakkab selginema siis, kui võtta siia kõrvale valitsuse fosforiidi kaevandamise plaanid, millest samuti viimasel ajal palju juttu olnud. On selge, et poliitiline otsus fosforiidi kaevandamiseks on juba tehtud ning protsess on käima lükatud, sest tänane peaminister alustas selle teemaga juba kliimaministeeriumi loomise järel. Kas on juhus, et töökoha kaotamisega asutakse nüüd ähvardama just neid ametnikke, kelle ekspertteadmised võiksid fosforiidi kaevandamist takistama hakata?
Peaministri suust kõlas valitsusremondist rääkides soov kasutada rohkem majanduse hüvanguks loodusressurssi ja lihtsustada looduskaitselisi piiranguid. Võib ju mõelda, et jutt käis metsast ja puidust, aga üldist konteksti arvestades tundub, et see lause käis eeskätt maavarade kohta. Ja kuna Michali valitsus on väga vastu põlevkivi kasutamisele, jääbki siin tähenduses alles ainult fosforiit, millele soovitakse kiirelt piiranguid vähendama hakata.
Fosforiidi kaevandamine on Eesti inimese jaoks väga emotsionaalne teema ja põhjusega. See suutis 36 aastat tagasi käivitada võimsad ühiskondlikud protsessid, mille tulemusena Eesti taastas oma vabaduse. Samuti on eksperdid pikalt uurinud fosforiidi kaevandamise mõjusid keskkonnale, eeskätt põhjaveele. Nii et fosforiidi puhul ei saaks teha nii nagu tuuleparkidega, kus paljud mõjud on veel läbi uurimata ning ebasobiva seisukohaga eksperte ja elanikke sai kergekäeliselt sildistada ja tühistada. Kas kellelgi on üldse tuua näiteid, kuidas Reformierakonna valitsus oleks mõne oma otsuse elanike või ekspertide kuitahes mõjusate vastuargumentide tõttu ringi vaadanud?
Seega, kas see on kokkusattumus, et valitsus hirmutab ulatuslike kärbetega seda ametiasutust, kelle roll fosforiidi kaevandamise võimaldamisel võib osutuda määravaks?
Märgid sellest, et rohepoliitika ja keskkonnahoid liiguvad vastassuunas, on igal juhul järjest selgemad.
Valitsuses olla tahavad aga meie riigi ja rahva heaks midagi teha ei taha ega oska ja targemate poliitikute kes muidugi pole valitsevas erakonnas nõu kuulda ei võta.
See fosforiidi teema nagu minu põllupidamine. Teen ühes kandis põllujupikest, aga mingit tulu sealt ei saa , kuna seal ei taha isegi umbrohi kasvada !!!
Kui väidetakse, et see tulu ongi selline 15 miljardit paned ,aga 5 saad tagasi.
Väidetavalt Beria olevat väitnud, et riigi kassast kaob korruptsiooniga 250 miljardit, aga sellega võitlusele kulub 350 miljardit. Jossif olevat vastanud : 2 ruutkilomeetrit korruptantidele eraldada tuleb odavam.
Korruptsioon on ja jääb ja teda 100% välja juurida ei ole võimalik kuid temaga peab tegelema ja halastamatult. On siiski riike kus korruptsioon on minimaliseeritud aga neid meedia sõimab ja laimab nii et maa must.Kuidas sa tegeled kui võim on ise korrupeerunud?:)Valimised on asendatud tsirkusega.See,et kaevati osc-le.Ei usu sest unt unti ei murra ja ükski võim ei hakka endale aukku kaevama.Hea näide on ju Rumeenias toimuv.Küsitavusi tekitab ka meil toimuv pimesiku mäng nende valimistega.Teame,et nn.e-hääletusega me midagi ei hakka kunagi positiivset saavutama aga ikka ja jälle nõutakse uusi e-hääletusi-valimisi???Sama nagu oled vees uppumas ja lõpetad ujumise ning palud jumalat.Imesid juhtub aga haruarva.