Riigikogu võttis 10. märtsi istungil vastu äriseadustiku, tõestamisseaduse ja notari tasu seaduse muutmise seaduse, mis on suunatud eeskätt Eestis tegutsevatele idufirmadele.
Pärast seaduse jõustumist ei pea enam investeeringu kaasamisel kõik firma osanikud notari juures käima. Seda juhul, kui firma osakapital on vähemalt 10 000 eurot ja kõik osanikud on lihtsustatud tehingu vormiga nõus.
„Seadus lahendab probleemi, millele idufirmade loojad on korduvalt viidanud. Tüüpilises idufirmas võib olla kümneid osanikke, optsiooniprogrammide raames saavad osaluse näiteks programmeerijad. Osanike seas võib olla ka mitu välisinvestorit. Uue investeeringu kaasamiseks peavad kõik osapooled jõudma ühel ajal ühe konkreetse notari juurde – see on väga tõsine väljakutse,“ ütles õiguskomisjoni liige, Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Andrei Korobeinik.
Andrei Korobeiniku sõnul on seaduse vastuvõtmine oluline samm Eesti majanduse Eesti konkurentsivõime tõstmiseks. Ta lisas, et sarnased reeglid kehtivad paljudes riikides, muuhulgas ka Soomes, Lätis, Inglismaal ja USA-s ning nüüd muutub ka Eesti majanduskeskkond idufirmadele atraktiivsemaks. Eesti on tuntud oma iduettevõtete poolest, kuid siiani kolisid need firmad tihti investeeringute kaasamiseks välismaale.
Eelnõu väljatöötamine võttis aega üle poole aasta. Esimese versiooni algatas Riigikogu õiguskomisjon. Sarnase, kuid veidi konservatiivsema initsiatiiviga tuli välja Vabariigi Valitsus. Lõpptulemuseks on kompromiss ühendatud eelnõu näol.