Ministeerium kaalub väikekoolide õpetajate Narva meelitamist

Foto: Meelis Meilbaum/Scanpix

Haridus- ja teadusministeerium uurib võimalusi, kuidas meelitada tööpuuduses Kagu-Eesti pedagooge tööle Narva, kirjutab Postimees.

“Meil on ühteaegu õpetajaid puudu, aga teisalt ka üle,” nentis haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Eestis on 15 000 õpetajat, aga 12 000 töökohta, juba praegu on 3000 õpetajat üle. Probleem on selles, et maal napib õpetajatel tööd, pedagoogide põud aga on Tallinnas, Harjumaal, Tartumaal ja Ida-Virumaal.

Haridus- ja teadusministeeriumi töörühm püüab välja selgitada, kas ja mis tingimustel oleks õpetajad valmis minema teise piirkonda tööle ning mis on sellise töötamisega kaasnevad lisakulud.

“Oleme Narva loomas väga suurt riigigümnaasiumi, kus osa õppest peab olema päriselt eesti keeles, mitte kehvas eesti keeles,” rääkis Reps. Praegu on kaalumisel variant, et jagada väikese koormusega töötavate Kagu-Eesti õpetajate koormus nii, et nad saaksid paariks päevaks sõita piirilinna tööle.

“See [motivatsioonipakett] on hästi individuaalne ja analüüsime heade spetsialistide kaupa,” ütles Reps. “Eks see on natukene hullumeelne idee,” lisas ta.

BNS/Kesknädal

1 Kommentaar
  1. Nii 3 aastat ago
    Reply

    et väikekoolide sundhävitamine oli just selle sihiga, et eestlased Kirde-Eestisse küüditada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.