Tasuta ühistransporti toetab Lääne-Virumaal oma allkirjaga juba üle 1000 inimese

Lääne-Virumaa, Eesti, Rakvere Fotol: Go Bus bussijuht Artur Lillepea Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja/Scanpix

Keskerakond alustas eelmise nädala reedel Lääne-Virumaal allkirjade kogumist tasuta ühistranspordi toetuseks. Nädalavahetusega on oma allkirja andnud 1061 läänevirulast.

Riigikogu liige, Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonnajuht Siret Kotka-Repinski sõnas, et allkirjade suur hulk niivõrd väikese aja jooksul näitab väga selgelt, et läänevirulased pole rahul olukorraga, kus tasuta ühistranspordi kasutamise võimalus läheb nende maakonnast ebaõiglaselt mööda. „Ühistranspordikeskuses otsustamise õigust omavad omavalitsusjuhid võiksid mõista, et inimesed soovivad tasuta ühistransporti. Lähtuma peaks kohalike elanike huvidest, mitte poliitilisest vastandumisest ja vastuseisust,“ leidis Kotka-Repinski.

Allkirjad on kogutud nii Rakveres, Tapal, Väike-Maarjal kui ka mujalgi ning toetust avaldavad tasuta ühistranspordi mõttele inimesed eri vanusegruppidest. Kotka-Repinski kinnitusel allkirjade kogumisega kindlasti jätkatakse. „Me loodame siiralt, et suudame ka poliitilistele oponentidele näidata ja tasuta ühistranspordi kriitikutele tõestada, et Lääne-Virumaa inimesed ei peaks ühena vähestest jääma võimaluseta hoida raha kokku pere sõidukuludelt,“ ütles riigikogulane.

Siret Kotka-Repinski sõnul on kahetsusväärsel kombel on Lääne-Virumaa üks neljast, kes otsustas piletita sõidu kahjuks, kuigi tänaseks on tasuta ühistranspordi kasuks otsustanud juba 11 maakonda. „Lääne-Virumaa võib küll olla Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse liige, kuid meid ei saa võtta sama mõõdupuuga Harjumaa ja ka Raplamaaga, kus on selgelt suurem kommertsturu osakaal ning tihedam rongiliiklus. Pigem oleme nagu Läänemaa, kes otsustas tasuta sõidu kasuks. Leian, et ka virumaalased vajavad piletivaba sõitu maakonnaliinidel,“ on ta põhjendanud. Lisaks piletivaba sõidu võimalusele saavad kõik ühistranspordikeskused lisaraha ka liinide tihendamiseks.

Kesknädal

1 Kommentaar
 1. Vilma Kurvas 3 aastat ago
  Reply

  Tere.
  Mul on üks küsimus?
  Olen raske puudega invaliid mõlemad puusad opereeritud selg 2x opereeritud. Nüüd küsimus: Miks otepää vald ei toeta enam ivaliide rahaliselt mis oli valla poolt meile ette nähtud? Nüüd pakub teenust näide ,kui soovin sõita Tartusse arstile ,siis pean maksma 3€ see tund.See sõit tuleb 50€ umbes.Kuigi ühistranport pidavat tasuta olema? Tahan teada kas see teenuse andmine on ikka seaduslik või mitte?
  Minu pension koos invatoetusega on: 425.19€.Abikaasa saab ka koos inva toetusega 465.67€.
  Lugupidamisega Vilma Kurvas ja abikaasa Mihhail Kurvas kes on sõja ajal invaliidstunud samuti raske puudega.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.