TASUTA ÜHISTRANSPORT

Selliste siltidega on märgistatud alates 1. juulist bussid, kus kehtib nulleurone pilet.

Need bussid sõidavad Viljandimaal, Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Pärnumaal, Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Raplamaal kehtib nulleurone bussipilet alates 1. juulist ühistranspordi kasutajatele, kes ei ole vanuses 20 – 62 eluaastat.

Ühistranspordikeskuste poolt hallatavate bussiliinidega saab tutvuda siin. Nulleurose bussipiletiga liinide juurde on alates 1. juulist kirjutatud “Tasuta”.

Sagedamini esitatud küsimused:

Millistel liinidel saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Nulleurone bussipilet hakkab 1. juulist kehtima avaliku teenindamise lepingute alusel teostatavate maakonna- ja naabermaakonda ühendavatel bussiliinidel, kui lepingut haldav ühistranspordikeskus selleks soovi avaldab. Nulleurone bussipilet ei laiene kommertsalustel sõitvatele bussiliinidele, rongidele, parvlaevadele, lennukitele ega kohalike omavalitsuste poolt hallatavatel liinidel.

Kes saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Nulleurose bussipiletiga saavad sõita kõik, kes on bussist või muudest müügipunktidest ostnud kuni kaks eurot maksva ühiskaardi ning enda sõidu valideerinud. Ühiskaarti ei pea isikustama. Ühiskaart on ristkasutatav ehk kehtib kõigis nulleurose pileti üle võtnud maakondades.

Mida teha kui ühiskaart ära kaob?

Kui ühiskaart on kadunud, tuleb osta uus ühiskaart.

Kuidas saab nulleurose bussipiletiga sõita?

Maakondades, kus rakendub nulleurone bussipilet, hakkavad vastavad bussid alates 1. juulist kandma sellekohast silti. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, siis väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti.

Kuidas tunda ära nulleurose bussipiletiga bussid?

Nulleurose piletiga busside esiukse juures on vastav silt, mis näeb välja nagu on pildil näidatud.

Miks on vaja enda sõit registreerida?

Liiniveo korraldajad vajavad bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta.

Miks kehtestatakse nulleurone bussipilet maakondlikel bussiliinidel?

Vabariigi Valitsuse tegevuskavas on ühe olulise punktina välja toodud nulleurose bussipileti kehtestamine kõikidel avaliku teenindamise lepingute alusel teostatavate maakonna- ja naabermaakonda ühendavatel bussiliinidel. Selle eesmärgiks on võimaldada maapiirkondades elavatel inimestele pääseda ligi töökohtadele ja teenusetele ilma, et inimene peaks kütuse või bussipileti peale kulutama suure osa oma palgast.

 • Nulleurose piletiga bussiliinidega saab tutvuda siin, valides sobiva maakonna. Nulleurose bussipiletiga liinide juurde on alates 1. juulist kirjutatud “Tasuta”.
 • Informatsiooni nulleurone bussipilet kehtestamisest erinevates maakondades saab liinivõrgu korraldajatelt. Nende kontaktid leiab siit.

 

24 kommentaari
 1. Tegemist 4 aastat ago
  Reply

  on jõhkra valega! Need sõidud pole TASUTA, vaid on PILETITA! Ei saa me tasuta busse ega sõida juhid tasuta, sõitja ei saa vaid piletit. Seega VALE ei lähe läbi.

  • k 4 aastat ago

   Valetad hoopis sina, Tegemist. Pilet on, aga nullpilet.
   TASUTA jagas reformierakonna valitsus abi meist kordades jõukamale Kreekale.

 2. to tegemist 4 aastat ago
  Reply

  See pole vale – VALE on sinu sees ja paneb sind kihelema kui sügelised – see ON POSITIIVNE ARENG.
  Raha on ÕIGESTI kasutatud .
  See sinu VALE painutab sind läbi elu nii või naapidi ja ikka vales suunas = negatiivses TEISTE ELUSOLENDITE JAOKS.
  Seda on märgata su kommentaaridest erinevates kommentaariumites juba pikemat aega.

 3. My 4 aastat ago
  Reply

  Sõitjale on TASUTA ja see on väga hea, aga kui ” tegemist ” ei ole rahul sellega, et meie maksumaksja raha kasutab riik tasuta bussisõidule kõigile, siis usun, et sellised kodanikud saavad võimaluse OSTA ka bussijuhilt oma raha eest pilet, et süda jääks rahule . OSA RIKKUREID VAJAVAD SELLIST VÕIMALUST . Pärnu maakond tegi eriti lolli seaduse, kus just töötav inimene peab ise maksma , ei saa tasuta sõita 1 Selline otsus vääriks juba volikogu esimehe ja Pärnu linnapea tagasiastumist. Loodan, et maakondade inimesed, peale pensionäride , saavad varsti kasutada tasuta ühistransporti
  pealinnas, mis on ikkagi meie kõigi Tallinn . Kdri Simsonile suur tänu ja kiitus väga hea töö eest .

 4. Ei 4 aastat ago
  Reply

  kasutata rahva raha KÕIGILE, vaid valitutele, et nood keskbande poolt hääletaks ja edaspidi ennast petta laseks. See on puhas hruštšovilik sotsialism, mida Jurka ja Katariina ellu viivad. Selle põhimõte on selles, et laisk ja loll saaks elada tööka ja ettevõtliku kulul. See ongi kõige vastikum. Ise olime sotsialismi vastased ja tahtsime sellest lahti saada, kuid nüüd ahnusest tahame sotsialismi tagasi. Minu pinss on 356€ ja puudu ei jää. Ei pea põhimõtteliselt kerjama ehk abirahasid paluma. Suudan vabalt osta pileti linna ja tagasi ning teha seal ka vajalikud ostud. Kõik seisab oskusliku majandamise taga, mitte laiamises ja ahnitsemises.

  • sotsialismil on eeliseid 4 aastat ago

   #Ise olime sotsialismi vastased ja tahtsime sellest lahti saada, kuid nüüd ahnusest tahame sotsialismi tagasi. #

   Ja kus te seda üldse võtate, et me sotsialismi vastased olime? Me tahtsime NLiidu alt iseseisvaks, iseseisvuse taastamist. Aga mis sotsialismi puutub, siis seda pole muide keegi kunagi rahvalt küsinud.

  • Ma 4 aastat ago

   enam ei imestagi, et ENSV-s ajuloputatud sotsialistliku mõtlemisviisiga on ka nüüd. Sest korra vaimult punane jääb eluks ajaks punaseks. Kuulen ja loen alatihti, et tahetakse tagasi Nõukogude liitu ja ENSV-d. Kes olid aga need ENSV kodanikud earümiti? Alguse sai massiline ajupesu aastast 1945 (1940ndal veel ei jõutud) ning mõjuma hakkas see koolides, seega 1938.-1939. sündinutele. Ja kadus (või vähenes) see neile, kes olid 7-aastased umbes aastal 1989 ehk sündinud 1982. Seega on tiblalikud eestlased inimesed, kes sündinud vahemikus 1938-1982. Täna on nad seega 35-80 aastat vanad. See on aga ENAMIK meist. Muidugi pealetulev noorpõlv pühib need punased teiste kulul elada igatsejad prügilasse, kuid see võtab aega ning teisiti mõtlejad peavad nendekeedetud sopas elama.
   Miles aga põhiküsimus? Aga selles, kas inimene tahab ennast ülal pidada ise või elada teiste kulul ja arnust. See eristabki sotsialisti ja kapitalisti.

 5. to Ei 4 aastat ago
  Reply

  Sina võid ju sellest oma 356.-eurist pinsist ,kuna sa ei laia ja oskuslikult majandad, alati oma sõidud ka tasuta bussis kinni maksta ja see 56.-euri, võid veel kaitsekulutustele lisada – oskuslik nagu sa oled. Saame veelgi eeskujulikumaks kui juba Kreekaga kahekesi maailmas oleme – eeskujulikud. NATO rahastamisel.

  Sina pole mingi pensionär, ära esine siin penskarina , oled tõenäoliselt ekrist , kes tahab valimistel võita ja ujuda võimus kui sulavõis. Sulle polegi raha vaja, ehk tõesti, sulle on võimukaifi vaja, sõltlane !
  Reformist oleks esinenud veidi peenemalt -lõugaja .

  Või oled antikrist, sest kuidas muidu suhtud nii ükskõikselt teiste muredesse, sildistad nad teiste kulul elajateks, saamatuteks jms. – mõnitad ja oled Hoolimatu.

  Soovitan sul vähem lugeda VAPS-ide lehti arhiivis, – tuleb välja, et olid lausparempoolsed. Sellised tulevad küll võimule, lühikeseks ajaks ,enne korravahetusi, segastel aegadel, enne sõdu. Kasvõi ainult selleks, et oleks Põhjust sissetungiks.

  Oled oma majaga ja autoga jõukas ,hullunud võimu järele. Sul pole eetilist alusõpetust, see, mida vahutad, on vananenud, see joon ei vii ammu enam kuhugi . See oli Vananenud juba siis, sest muidu oleks ta võitnud .

  See ,et sõtkud vigadel ja kired ei tähenda, et sul on reaalne tee muutusteks – püsivateks, eetilisteks, arenenuteks.
  Su suur unistus osaleda Paraadil, veel parem Paraade vastu võtta, kohalikke sulaseid – tõõlisi määrata sünnist surmani ja tunda ennast sõnnikuhunniku otsas kiredes võimsana – nagu seda maakondades praegu veel vähe oleks- see ehk täitubki lühiajaliselt. aga pudeneb tolmuks, nagu kõik tühi .

  Muide, EKRE lubas pensioni tõsta 1000 euroni oma lehes… Miks küll, Ja kust küll kui väidab põhiteesina, et ühiskonda, kus kõigile antakse vastavalt vajadusele, ei ole võimalik luua.

  Ometi Areng ongi just see, et sellise ühiskonna poole tuleb püüelda.Sina aga lõhud juba eos pisimagi katse.
  Issand kaitse Eestimaad hulluse eest.

 6. EKRE 4 aastat ago
  Reply

  sõimaja pole kindlasti kaine. Sest muidu ta taipaks, et MITTE ÜKSKI muslim ei võta omaks uue maa kombeid. Nad suurendavad oma kogukonda pidevalt, nii väljastpoolt uute vallutajate tuleku kui ka oma suurperede abil. Ning need ei loobu samuti islaamist, vaid kogukonna kasvades hakkavad tasapisi rõhuma põliselanikkonda.
  1. samm – et nendega lepitaks. See saavutatakse ruttu, sest eestlane on juba loomult juhm ja arg. Nagu sakslasedki, kes põevad seniajani tappasaamist 2.-s ilmasõjas. Ja ka teised, kus võimutsemas multikultidest “heategijad”.
  2. samm – tunnistada islaami siseseadusi, sealhulgas šariiat ehk islaamikohut. Ka see tuleb kergesti, kui on toimunud 3-4 lärmakat kogunemist. Eestlane on ju arg ja poeb põõsa taha. Prantsusmaa ja Suurbritannia juba oigavad.
  3. samm – muslimitele suuremate õiguste andmine. Samuti kergesti tehtav, kui nad moodustavad elanikkonnast 15-20%. Sest vähemuse rõhuv vähemus on mõjukam meie vaiksest taluvusest.
  4. samm – islaamiseaduste kehtestamine riiklikena. Väga lihtne, kui lärmakaid muslimeid on üle kolmandiku. Ja edasi pole enam raske tõdeda, et eestlane pole peremees oma maal. Meil lubatakse elada siin ja üldse vaid muslimite armust. Nagu nad on lubanud oma riikides elutseda muudel kristlastel. Et nad aegamisi neid massiliselt mõrvavad ja kirikuid põletavad ja kodusid röövivad, meie ajakirjandusse ei jõua, Luiga Hans oma kambaga salgab kõik maha.

 7. eelmisele 4 aastat ago
  Reply

  Kui miski hakkab lagunema, siis on ta positiivsetes arengtes peetunud ja peabki kaduma.
  Positiivne areng viib edasi Hoolivuses . Headuses = Harmoonia loomises järjest laiemale hulgale Elusolenditele.
  (silmas pole peetud ainult inimest ja tulevikus ammugi mitte kõigepealt inimest) .
  Areng, mis vaid näib arenguna , laguneb käest kui põrm või tuleb oma loojate ja nende järglaste kõri kallale- ärateenitult, sest ta hakkab omandama järjest vastikumaid, võikamaid vorme.
  Euroopa peab uuenema eetiliselt, fundamentaalselt, laialdaselt, sisuliselt, üksikasjaliselt. Kogu inimkond – terve maailm peab.
  Oled kui silmaklappidega hobune (hobune ei ole neid klappe endale ise tahtnud), kes näeb muslimeid (kelle eetika põhineb usul ja osati on see maksev ja toimiv, väljendusvormides ja julmuse astmes, riigiti- isikuti , samuti vananenud ja peetunud) kui peaks vaatama itta ja mitte Venemaa, vaid Hiina poole .Trump ja Putin igatahes vaatavad.
  Võib ju olla, et see on sinu jaoks liiga suur ja sestap sa ei näegi seda, nagu putukas ei hooma sind.
  Mitte rahvuslus ei ole päästja ega muslimid peaoht (vähemalt mitte Eestile) ,vaid inimeseksolemine on ohus-
  halastus ja mitte selle alandavas vormis, vaid austusena, mõistmispüüdena, hoolimisena.
  Tunnistada tuleb, et muslimid hoolivad eakatest rohkem kui eestlased, austavad neid., hoolitsevad oma primitiivsel moel. Vaata muslimimaade linnu ja võrdle neid Eesti omadega, nende viisakust ja vaata ennast.
  Nende ladviku haritust.
  Ehk küll sa õigust nõuad,
  mõtle seda,
  et õiguse teel lunastust ei näe meist mitte ükski:
  armu palume ja sama palve
  juhatab meid ka armutegudele (Shakespeare)
  Mida sa pakud praegu Eestile ? Majandusprogramm? Majandussüsteem? Haldus ? Mida uut ja positiivset on sul pakkuda? Mõne muslimi või neegri + venelase väljasaatmine? Diplomaatia, et vältida ülejõukäivaid sõjakulutusi?
  1000 eur pensionite lubamine ?- mis on ju selge vale – sa alahindad ja alavääristad vanadust arvates, et nad ei näe läbi su selget valet selles osas = pettust. Vanad ei ole kõik, dementsed ,kasutud haisukotid.Meenuta kasvõi Elmar Saagi .
  Uus eetika kui ühiskonna fundamentaalmoraal ,peale rahvusluse ja sigimise. See on liigiomasena kasutusel ka rohutirtsudel.
  90 a. tagasi kasutasid seda ka VAPSid. Ja põrusid.

 8. järg 4 aastat ago
  Reply

  Vabandust,” maj.programm” on teil teie arust olemas – suurpõllunduse ja suurfarmide omanike ( tulevikus ka keskmike ja saunikute toodang,et muidusööjaid poleks) – hallparunite toetamine, sest nemad toetavad ilmselt teid. Ja Hiinast ei näe te mingit ohtu, sest avatud on Hiina turg. Igatahes reffide kolistamine selle ukse taga käib edasi ? Turg, mis koos eestlase ahnusega neelab ära kõik – mullad, maad, veed, metsad!!! Te õigustate agraarmajandust – ega juustu või piimapulbri või puidi “väärindaine” ei tee agraarmaad veel arenenuks.
  Kas see teeb meie inimesed õnnelikumaks – see mürgine ja väetisel kasvanu, ilma mikroelementideta mullal kasvanu? Või loomade piinad ? Metsade laastamine ? Oi ei tee ! Pealegi läheb toit siis kallimaks ja oma inimesele ei jätku. Ka mahetoitu või veel parem täis puhast toodet hakkavad sööma võõrad ja me hallparunid. USA ja Euroopa mürgi, geeni,väetisetootjad seda ootavadki ja saavad ammugi meilt.
  On teil julgust ja sisu vastu astuda välismaisele farmaatsiatööstusele kui leitakse vitamiinidest kahjulikke aineid jms.? Euroliit surus vähemalt läbi nõude märkida toidule ja rohtudele sisaldus ja lisaained.
  Jah , nende “parunite” sulased ehk peavad end õnnelikuks, sest saavad oma palga ja üürikorteri, seni kui neid peetakse ja tänu teile ka tsirkuse turuplatsil häbiposti kellegi panemise või tõrvikurongkäigu., et tavakodanik saaks ka kellestki “parem ” olla ,igapäevaselt ülemuste ees ta allajääja. Vastavalt teie loodud “moraalile” tohib ta nüüd kiviga visata turuplatsi häbiposti.
  Või teete, kui teil oidu, koguni Mussolinit tootmiskodade näol parlamendis. No oli edukas omas ajas.
  NSVL lagunes, sest peetus eetika =positiivne emotsionaalne-vaimne areng. Viis kaasa saavutatu ja tuligi lagunemine. Kuigi materiaalses mõttes oli inimestel palju parem elu kui Wabariigis – töölistel mõtlen. Kuni teatud ajani. Selle loomiseks läks vaja palju lõhkumist ja ohvreid. Kuni arengupeetus viis lagunemisele.

  • Ei 4 aastat ago

   saa aru, miles sa mind (teid vormis) süüdistad, kui me oleme 90% ühte meelt. Sul on vist väga haiglane ettekujutis, et ma kuulun EKREsse või isamaareeturite kampa. Põhimõtteliselt mitte! Ainus poliitiline rühmitis, kes mulle meelepärane kunagi oli, oli 90ndate alguse Eesti Kodanik. Neist on järele jäänud ainult Jüri Estam ja temagi on tagasi tõmbunud. Loomulikult näitab see poolehoid ka minu eestlusepooldamist, kuid see meie ellujäämise tingimus siin väiksemate allaneelamismaailmas ongi.
   Sul võib olla ükskõik, et sinu 10. põlv ei räägi enam eesti keelt, minul mitte.

 9. to Harry 4 aastat ago
  Reply

  Südametunne olgu Sulle teejuhiks, kui Sinuga sihandsed asjad juhtuvad.
  Südametunne ongi ainus ühendus Jumalaga.
  Südametunnet ei tohi ära vahetada ülemuste või ühiskonna poolt peale surutud käibemoraaliga, mis ajuti on õige ja ajuti vale tükkis oma pattudega.

 10. to Ei 4 aastat ago
  Reply

  Kes need valitud siis su meelest on ,seoses selle tasutabussi skandaaliga?
  Need vaesem osa rahvast, keda sa kardad “keskbande” poolt äraostetavaks.
  Sel juhul ei saagi ju midagi kasulikku ja head teha … Tasuta sõit on tühine osa, leevendamaks-kaotamaks
  VILETSUST KOGU TEMA SUURUSES – tulgu see siis selleks, et keegi hääletaks või puhtast südametundest .
  See, et sina seda VALEKS pead ja teiste vaevu, kes HÄDASTI VAJAVAD neid busse miskiks ei pea, vastupidi
  loed “moraali” ,sead ennast eeskujuks, mõnitades sellega hädalisi ,annab tunnistust kasvatamatusest ja hingelise intelligentsuse puudusest.
  KUIDAS me siis ÜHEL NÕUL OLEME? Sa tahad, su kinnisidee, soovunelm on, et 10. põlve pärast räägitaks eesti keelt – 200- 400 a. pärast, ükski kurat ei teagi mis see on. Juba praegu haritumad noored vaatavad mind põlgusega, sest mu inglise keel on nadi. Ka nende kasvatus on halb – nad ei oska arutleda ja mõista, et
  võõrkeeles peaab olema ka midagi öelda – ehk minul on, kuigi keeleoskust pole. Aga kas neil ikka on, kuigi keeleoskus on.?
  Sina tahad mulle keelata seda piskut hüvet, kui mina tahan elada nüüd ja praegu, aga ei saa ega suuda selles VILETSUSES, milles pensionärid on. ! Oma kinnisidee nimel oled sa valmis mind oma puujumalale-soovile-kujutlusele ohvriks tooma, nagu härga ebajumalale.! KUi EGOISTLIK. LUUL on sul.!
  Nii, et me EI OLE ÜHEL NÕUL.

  • Kes 4 aastat ago

   ja miks on vaesed või vaesemad? Kõigepealt lällajad, kel pole aimugi isemajandamisest. Siis need, kes ei viitsi tööd teha, vaid käivad pidevalt vallamajast raha kerjamas. Ja seda antakse, sest nii seistakse oma valija eest! Ära tee midagi, küll me sind ülal peame.
   Palju nutetakse vanurite üle. Et 300-400 euroga kuus ei ela ära. Aga miks? Kui elad Mustamäel oma ENSV ajast pärit ärastatud korteris (mis ehitati teiste arvel aga ärastati üliodavate erastamiskaartide eest) üksi (lapsed on laiali läinud ja abikaasa surnud), siis tõesti ei jõua tasuda kütte eest ja tasuda majamaksu. Kuid kas peabki ilmtingimata üle jõu elama? 4-toaline korter ei olegi mõeldud 1-le inimesele. Müügu see noortele töötavatele maha ja ostku odav 1-toaline vastu. Jääb ka matuse jaoks pappi üle. Olen selliseid kümneid kohanud ja nad üldse ei kahetse, et Tallinnast jalga lasid.
   Mis puutub aga pinssi, siis kui abirahadeks eraldada 40% eelarvest, saaks keskmise pinsi vabalt 600€ kuus. On seda vähe? Kuid seda ei tehta, sest kui on kindel kord, mille ka rahvas rahvahääletusel heks kiidaks, siis ei saask ükski rahvapetis enam üksi rahvast petta, sest ta ei tohi rahva vastu astuda. Sa ju ei mõtle, et ükski riigikogu bande loobuks altkäemaksudest rahvale?
   Ja veel, praegu läheb meil pool maksudeks, kuid kui töötajatel tasuda kätte terve palk? Seega keeskmiselt 2000€. Las siis pärast tasub seniseid makse asendavat ühitatud tarbimismaksu, et eelarvekassa ikkagi täis saaks. Kuna raha liiguks siis rohkem, piisaks tarbimismaksust 10-12%-st.
   Kuid siis saaks inimene oma tulu üle ise otsustada, mida ja kui palju ta ostab. Nüüd ainult allesjäetud poole üle. Muide, ka vanur saaks siis topelt, ehk 1200€ senise 600€ asemel. Vaat seda meil üheski lehes ei räägita. Ka Kesknädalas mitte. Aina oiatakse ja sõimatakse teisi.

  • Ka 4 aastat ago

   ei saa ma aru, miks peab nüüd “heategu” tulema ühisveo arvelt kui meil on niigi bussipilet kolmandiku odavam kui ENSV-s? Kui võtta rubla ja krooni suhteks 1:5 (keskmisi arvestades), siis ENSV-s maksis 1km 1,5 kopikat. See teeks täna 7,5 senti, on aga maaliinidel 5 senti. 5:7,5 = 2/3. Kas tuleb meelde Tartu-Tallinn sõit? Kiirbussiga maksis siis pilet 3,70, aeglasega (läbi Põltsu ja Paide, vahel ka Kose) 2.95. 5-ga korrutades oleks need piletid 18.50 ja 14.75. Aga maksab 10 ja alla selle. Vanur saab sodukaga pileti ainult 4.80 eest, ENSV-s oleks ta pidanud maksma siis 96 kopikat!
   Mille üle me vingume?

 11. To kes 4 aastat ago
  Reply

  Eks tee see 1200.-eur pension ära, ! Mis muidu jorutad. Veel parem 1200.ne. Sina kohe tead, et 40% eelarvest.
  Miks seda siis tehtud pole?. Valimiste määrimisest räägid sa. Eks kõige parem määrimine ole ju oma valitsemise ajal raharingluse kiirendamine ja veel sissetulekute tõstmine seejuures. Midagi on su jutus mäda.
  Ka mina OLEN igati sele poolt, et sisemajanduse kiirendamiseks TULEB RAHA KÜLVATA. Aga kust kuulsin et sisemajandus pidada küllalt ja liigagi kiire juba olema…
  Teise rahakotti ära roni. 1 toal kort. on 4 x vähem kui suuremaid ja kõik ei ela Tallinnas. Ja kui on korter mujal, on selle hind alla löödud. Ei viitsi selgitada. Teise vajadustesse ära ka liiga süvene, muidu oled kui kolhoosipartorg.

 12. to ka 4 aastat ago
  Reply

  Ei saanud see vanur bussis mingit soodukat, enne 1.juulit ! Ära valeta. Rongis küll.
  Ega mul pole vaja Tallinnast Tartu sõita, kirjeldad siin ENSV 3.80 Tartu pileti hinda. Linnasisesed sõidud maksid
  Tallinnas 3 kopikat tramm, 5 kop. buss ja 4 kop. troll. Rong ka oli 15 või 10 kop. Klooga randa.Miinimumpalk oli 80 rubla. Miinimum vanaduspension staaziga, pensioniiga algas 55 eluaastast – 40 -rubla. Seda oli vähe, aga toitu sai mis süda igatses, juuksuri ja kingitused ka. Kohvikuks jätkus ja kinoks. Rõivad olid kallid, aga siis olid teistsugused moed ja nõuded vanematele inimestele.
  Ja kommunaale e. üüri maksti 5 rubla või vähem mugavusteta majas ja 7-14 rubla 3 toal Mustamäetaolise eest.
  Nii ,et raha jäi kätte kordades rohkem.
  Hambaravi ja proteesid tasuta. Rohud retseptiga või vitamiinid maksid kopikaid !!!
  Sul ei pea olema huvi nii hirmsasti ENSV-d maha teha, vaid huvi sealt HEAD ÜLE VÕTTA ja HALVA asemele
  LEIDA KÕIGILE ELUSOLENDITELE HEAD LAHENDUSED.
  Nii et ära ole kade ,ära urgitse ja sügele koguaeg!

  • Sul 4 aastat ago

   suur õigus, et Tallinnas olid tramm, troll ja buss 3, 4 ja 5 kop. Neid korrutades 5-ga saame tänaseks piletihinnaks 15s, 20s ja 25s. Ma ei tea, palju maksis Tallinnas buss või tramm enne Edgari käsku teiste arvel elada, kuid umbes 1€ see ikka oli. Ehk 4-5 korda kallim kui ENSV-s. Samas oli siis maabusside km kolmandiku odavam, suhe 6-8 korda erinev. Siit küsimus, miks siis armastatud Tallinna juhid neid eestoodud sente pileti eest ei küsinud? Kas mitte sellepärast, et vaja oli vahelt linnarahva raha kantida? Ikka kokkulepitud “omadele” ühisteenuse pakkujatele.
   Ma ei oska öelda, palju on mingi pileti omahind täna, osa andmeid on salastatud ja osa valed. Ja ega ENSV-ski omahinnast lähtutud, suures NSVL-is elati ju sõjatööstuse arvel. Relvade raha läks surmaeelikute käsul eelarvesse ja raha jaotati ikka nii, et rahvas eluga rahul oleks. Täna on meil elustumas samasugune sotsialism, et ikka millegi muu arvel, et meeldida.
   Elektri kvt oli siis vist 4kop, täna oleks see 20 senti. On aga 12s, seda minul, seega on elekter praegu 5/3 ehk 1,67 korda odavam. Aga ikka irisetakse, et kallis, ei jää raha lälamiseks järele.
   Üür oli ENSV-s tõesti odav, kuid seegi oli seda tänu udusele eelarvele, mitte omahinnale. Ühikas tuli tasuda 3rbl kuus, täna oleks see 15€. Kuid sotspindadel on see vist veelgi odavam. Täna paneb põhipõntsu kütus. Suvel 0, talvehooajal 7 kuud 60-80€. Kuid mu tuttavatel Tallinas on see veelgi karmim. Palju sõltub, millega kütad. On pullerjaanid, elekter, hake, turvas, puit, süsi, põlevkivi ja muu, valikut on aga mitte igal pool.
   Pole vaja võrdluseks võtta miinimumpinssi, võta ikka keskmine. 70-100 rutsi see oli, see oleks täna 350-500€ kuus. Kuid eks tänanegi 400€ ole sinnakanti. Vanaema sai vaid toitjakaotust 13 rubla kuus, pidi ka ära elama. Oli Eestis taluteenija, pinsiarvestusse see aeg ei läinud, pabereid ju polnud. Muidugi teda toetati laste poolt.
   Küsimus on ikkagi vigases pinsiarvetuse aluses. Kuid seda 600€ pinssi ei saa kehtestada üksikisik, vaid riigikogu 101 liiget. Küsi neilt kasvõi ühekaupa, kas nad seda teeks? Enne valimist oleks kohe kõik valmis, pärast aga mitte ükski. Ja rahvas ei saa teha midagi. Peale selle nagu Laari Mart kunagi rahvale näkku irvitas, et eks valige siis teised petised.

  • Ja 4 aastat ago

   see 40% eelarvest pole üldse laest võetud. Pane kõik teenused ja abirahad kokku, saadki 4 miljardi kanti. Ainult suurem osa sellest jaotatakse altkäemaksudena ja vastavalt sellele, palju paluja koogutab või nutab. Sinna pea pool võimalikust ka kaob.

 13. kaur 4 aastat ago
  Reply

  Kokser ja Jõgisoo olid mõlemad reformarid. Astusid Kesk- et omal ajal saada ÜTK juhtima. Kokseril aeg täis sai , siis kõndis reformi sabas jälle ning nüüd vabastati Lääne-Harju abivallavanemast. Jõgisoo aga ei saa arugi – et Harjumaal pole mingeid soodustusi rakendatud – sest kuukaardi hind oli enne sama- 55.00 eur ning isegi ei suutnud lohistada ennast niipalju, et Kommertsliinidele leppida kokku kuukaardi kehtivus ühiselt ja piirkonnad kus üldse ei pääse avaliku liiniga tööle riiklikel pühadel ja puhkepäevadel , saanuks lahenduse nagu minister ütles – liinide tihendamisel. seega Reformi paised alles, on millegipärast ikka 5 vaesema hulka EV arvamas , kuid solgutades ennast sobivalt erakondades või loksutatakse paika. Kokser on pensionär, miks peab ta olema ÜTK juhatuse liige ? Muuseas, Põhja ÜTK koduleht on nii huvitav- et kui bussid ei välju , pead teenindajat teadma, sest iga bussifirma kohta on ööpäevane dispetšer eraldi , vaat sellise asjaga võis saada ainult hakkama Jõgisoo – kas reisija peab tõesti teadma , kas vedaja on Smata, Atko, Go, Hansa jne. ….. ,punt. Ka polnud paar päeva tagasi kommertsliinide väljumisi. ÜTK leht peab sisaldama kõike või viidet, kus on kõik.

 14. Triin 4 aastat ago
  Reply

  Ahaa, see ongi siis majanduse arendamise meede—“tasuta jagamine”. Piduliku marsiga tagasi sotsialismusesse ja sealt viib Kadri teid juba kommunismusesse ja algab rongiga USA tagaajamine ja mööda tuhisemine. Tublid! Kardan ainult üht selles ilusas pillerkaares—kui edukatel ja ettevõtlikel saab ka mõõt täis, et ka nende makse pillutakse oma valimisvõidu nimel ja lihtsalt hakkavad ka riigilt käsi pikal almusi ootama—-mida siis Kadrikesel ja Jürikesel jagada? Kus näpud rahakoti tühja põhja kraabivad ei võta isegi Vanajumal enam midagi. Ühest sellisest “Õnneriigist” tahtsime pääseda, et teist sarnast üles ehitada, kus Buratiino Kadri esituses rahapuud kasvatab. Andku minna. Jõudu igatahes neile.

  • Sellel 4 aastat ago

   on ainult üks selgitus – Katariina on pahast vaimust vaevatud. Nii nagu Luige Hans nöögib komminuid oma tsensoritega, nii Katariina nöögib majanduslikult mõtlevat rahvaosa tiblaliku sotsialismiehitamisega.

 15. Vaagija 4 aastat ago
  Reply

  To Triin – vaidlen teile vastu, põhjus on siiski teistsugune – see on meie kauaaegse parempoolsuse-paremliberaalsuse tagajärg, mis eiras Põhjamaade euroopalikku sotsiaalset turumajandust, mille tõttu langesime meile tõotatud kohast Euroopa viie parima seas Euroopa viie viimase sekka – pea kogu paremtsentristlik Euroopa tunnustab astmelist tulumaksu, Eesti ei tunnusta… euroopalik miinimumpalk, elatustase – see kõik puudub meil; meile on jäänud vaid üks Euroopa suuremaid palgalõhesid, suurim kogukond alla elatustaseme miinimumi elanikkonnast, meile on jäänud vaid õigus põgeneda kodumaalt majanduslikel põhjustel. Tänasel valitsusel seisab ees raske ülesanne riik jalgadele aidata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.