Kiidusõnad jalgpalli MM-i korraldajale Venemaale

Foto on illustratiivne. Foto allikas: FIFA.com

Mitu kuud tagasi käivitus  kõva vastupropaganda Venemaal korraldatava jalgpalli MM-i osas.

Paljud riigid jätvat üldse kohale minemata. Räägiti, et jalgpalliriik Inglismaa ja paljud teised on liitunud täisboikotiga. “Inglise vutifännid Putini kullipilgu alla,” hüüdis The Daily Stari pealkiri. „Venemaa võib kasutada riiklikult spondeeritud jalgpallihuligaane maailmameistrivõistluste ajal kallaletungideks inglise vutifännidele”, kirjutab artikli autor, selgitamata, milleks seda Venemaale tarvis on.

Rahvusvahelise jalgpalliliidu ametlikule veebisaidile paigutatud videos on lõik, milles Venemaa president Vladimir Putin ja FIFA president Gianni Infantino demonstreerivad Kremli rohelises külalistetoas pallikäsitsemise oskusi.

Välismaalt on palju turiste. Üks 70-aastane Hubert Wirthi nimeline mees Forchheimi linnast Saksamaalt, alustas mai keskel koguni sõjaeelse traktoriga reisi läbi Poola ja Valgevene Venemaale, et vaadata jalgpalli maailmameistrivõistlusi.

„Maailmameistrivõistlused on suurepärane võimalus kujundada oma arvamus Venemaast, mis ei oleks moonutatud lääne meediast”, kirjutab Suddeutsche Zeitung ajakirjanik Hans Gasser.

FIFA kongressil esinedes tervitas Venemaa president Vladimir Putin kõiki Venemaale jalgpalli maailmameistrivõistlustele saabunuid ja lubas vutisõpradele kõiki mugavusi ja kõige positiivsemaid emotsioone. Selle lubaduse on Venemaa küll auga täitnud. Kõlavad vaid kiidusõnad korraldajate aadressil.

Kesknädal

3 kommentaari
 1. Kõik 4 aastat ago
  Reply

  tänu koostööle Eesti keskbandele.

 2. Venemaa au ja uhkus 4 aastat ago
  Reply

  Haukumisele saab ometi kord lõpp! Trump keelab Putini soovil Baltikumis kõik sõjaväeõppused ja käseb ka riigipiiri ratifitseerida. Ainult Ameerika lollustest on siiamaani Venemaaga nii halvad suhted. On aeg asuda asjalikele ja inimlikele kaubandussuhetele! Selline saab olemaTrumpi sõnum maailmale.

 3. Dmitri Petrowitšh 4 aastat ago
  Reply

  Putin kiitis,nüüd teie ka. Muidu teile venelased ei meeldi.
  Aeg oleks ümber orienteeruda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.