Simson ja Anvelt arutavad võimalusi liiklusohutuse parandamiseks

Sõiduautoga kokku põrganud registreerimata mootorratta omanik põgenes pärast õnnetust sündmuskohalt. MARKO SAARM/SAKALA/SCANPIX

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning siseminister Andres Anvelt kutsusid esmaspäevaks kokku erakorralise koosoleku, et arutada võimalusi liiklusolukorra parandamiseks.  

Ühiselt arutatakse maanteeameti ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) esindajatega, kuidas leida lahendusi murettekitavale olukorrale Eesti liikluses, kus on võrreldes eelmise aastaga oluliselt kasvanud nii vigastatute ja hukkunute kui ka õnnetuste arv, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja.

Võrreldes 2017. aastaga kasvas jaanuarist kuni maini inimkannatanuga liiklusõnnetuste arv 8 protsenti, õnnetustes vigastatute arv 10 protsenti ja hukkunute arv 45 protsenti.

Simson saatis üleeelmisel nädalal Anveltile kirja, milles märkis, et olukord liikluses on esimesel poolaastal olnud sedavõrd raske, et pädevad ametkonnad peaksid lähiajal kokku saama ning probleemidele lahendusi otsima. “2017. aasta paistis silma kõigi aegade madalaima liikluses hukkunute arvu poolest, liikluses hukkus 48 inimest ja seega on võrdlus möödunud aasta andmetega tavapärasest erinev. See aga ei muuda fakti, et tänavuse aasta algus on olnud antud vallas tõeliselt traagiline ja vajab reageerimist,” kirjutas Simson.

Esmaspäevasel kohtumisel räägitakse nii teehooldusest kui ka liiklusjärelevalvest, lisaks annavad maanteeamet ja PPA oma ülevaate olukorrast liikluses.

BNS/Kesknädal

1 Kommentaar
  1. Mida 4 aastat ago
    Reply

    siin arutada? On ju selge, et 90% õnnetustest on tingitud kiirusest. Esimene vahend on seni ohtlikemas kohtades kiirus vähendada 30km/t võrra.
    Teiseks põhjustavad õnnetusi kroonilised reeglite rikkujad. Neile tuleb kohe mõista 3 kuud aresti üksikvangistusse, järgmine kord 3+3 kuud jne. See toob ruttu mõistuse p-st p-sse. Kolmas rühm on loomult käpardid. Neilt tuleb lubade saamiseks korraldada tõsine liikluseksam väga keerulisel rajal OMA autoga. Teevad selle läbi, alles siis saavad loa kätte.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.