Urve Palo astus ministrikohalt tagasi. Sotsid asuvad otsima uut kandidaati Palost vabanevale ministrikohale

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister URVE PALO. FOTO: SANDER ILVEST/SCANPIX

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo teatas esmaspäeval, et lahkub valitsusest ning samuti Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast.

“Tänasega saab üks oluline etapp minu elus läbi. Eile astusin välja sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja täna esitasin peaministrile lahkumisavalduse,” kirjutas Palo sotsiaalmeedias.

“Olen kaalunud poliitikast lahkumist juba mõnda aega ja mulle tundub, et see aeg on nüüd käes. Tänan kõiki – ja teid oli oi kui palju – selle toreda, töise ja üsna pingelise aja eest. Loodetavasti kohtume taas,” kirjutas Palo.

“Lahkun hea tundega. Oleme nii erakonna, riigikogu kui ministeeriumi kolleegidega teinud koos palju. Oleme töötanud inimsõbralikuma, avatuma Eesti eest. Seisnud paremate transpordi-ja internetiühenduste ning ausa konkurentsi eest. Aidanud riigi poolt kaasa meie ettevõtluse arengule üle Eesti. Ja ma olen kindel, et töö jätkub. Kui ma 12 aastat tagasi tegin otsuse astuda sotside ridadesse, ei osanud ma arvata, et jään poliitikasse nõnda kauaks. On olnud põnev ja väljakutsete rohke aeg,” jätkas Palo.

Ta märkis siiski, et kavatseb naasta riigikogusse kuni selle ametiaja lõpuni järgmise aasta kevadel.

“Olen Riigikogus oma mandaadi lõpuni ja järgmistel riigikogu valimistel ei kandideeri. Küllap pärast seda jõuan taas ringiga ettevõtlusesse tagasi,” lõpetas Palo.

Peaminister Jüri Ratas kahetses ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo valitsusest lahkumist ja avaldas lootust, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) esitab tema asemele lähiajal uue võimeka kandidaadi.

“Võtsin Urve Palo tänase teate vastu väga suure kahjutundega,” kirjutas Ratas Facebookis. “Siiski saan aru, et ta on oma otsuse valitsusliikme kohalt taanduda teinud ning soovib asuda tööle riigikokku. Loomulikult tänan Urvet tehtud töö eest südamest ning tunnustan tema julgust ja töökust oma valdkonna oluliste teemadega tegelemisel.”

“Ma olen Urve Palole tänulik tema pühendumuse ning panuse eest Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa valitsuses. Ma loodan, et SDE Erakond esitab lähiajal uue võimeka kandidaadi ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri ametikohale,” kirjutas Ratas.

Ratas märkis Palo valdkonna olulisemate tegemistena niinimetatud viimase miili projekt töökindla interneti püsiühenduse arendamiseks maapiirkondades, millega toetame ko alikku ettevõtlust ja elu laiemalt. “Samuti olemasolevate kortermajade renoveerimine ja soojustamine ning üle Eesti üürimajade ehitamine, mis meelitaks maapiirkondadesse mobiilset tööjõudu ja aitaks vajadusel pakkuda sotsiaalseid elupindu. Väga oluline on olnud ka tema töö maailmas meie e-ühiskonna tutvustamisel, ettevõtjatele rahvusvaheliste kontaktide loomisel ning Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames oma valdkonna teemade vedamisel,” kirjutas Ratas.

Peaminister märkis, et kindlasti oli üks Palo raskemaid katsumusi ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrina eelmise suve lõpus teatavaks saanud ID-kaardi turvarisk, mis lõppes vea parandamise ja uute turvalisemate lahenduste väljatöötamisega. “See, kuidas riik meile teatavaks saanud seni suurima e-ehmatuse lahendas, näitas kindlasti meie e-riigi valdkondliku juhtimise tugevust,” märkis Ratas.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul ei ole veel selge, kes saab ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo valitsusest lahkumise järel uueks ministriks ning samuti ei saa veel rääkida ministrivahetuse juures kindlatest kuupäevadest.

“See on küsimus, mida me peame peaministriga arutama, seal on oma riigiõiguslik protseduur,” ütles Ossinovski esmaspäeval antud pressikonverentsil. “Kindlasti me lähipäevil ka selles osas ühise nägemuseni jõuame,” lisas ta.

Palo teatas esmaspäeval, et lahkub valitsusest ja Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast. Ossinovski sõnul tuli see otsus “ootamatult nii talle kui ka erakonnale”, otsuse põhjused olevat “sügavalt isiklikult”, lisas ta.

SDE esimees ei soovinud öelda, kas ta uut ministrikandidaati otsides peab silmas soolist tasakaalu valitsuses. “Uut ministrit otsides kahtlematult nii erakonna esimees kui erakond kaalub erinevaid asjaolusid tema sobivuseks Vabariigi Valitsuse liikmeks,” märkis Ossinovski vastuseks BNS-i küsimusele, kas ta eelistab ministriks naisterahvast.

Rääkides Palo otsusest, eitas Ossinovski väiteid, et tema lahkumine võiks olla seotud sellega, et lähenevatel riigikogu valimistel peaks Palo hakkama oma koduringkonnas Harju- ja Raplamaal konkureerima äsja sotsidega ühinenud Marina Kaljurannaga.

Vastates tähtaja kohta, millal Palo valitsusest riigikogusse naaseb, kust peab lahkuma tema asendusliige Liisa Oviir, välistas Ossinovski, et see oleks seotud 31. juulil toimuva riigikogu õiguskomisjoni istungiga. Istungil peaks arutusele tulema Oviiri algatatud eelnõu väikeaktsionäride kaitseks. “See kindlasti ei ole tärmin, millest tulenevalt me peaministriga neid arutelusid peame,” märkis sotside juht.

BNS/Kesknädal

1 Kommentaar
  1. Nüüd 4 aastat ago
    Reply

    peaks ka Jurkal lahedam olema, lahkus ju üks äpumaid ministreid. Ehk vaid Partsu juss on rahvale rohkem kahju teinud kui Urveke. Kokkuvõttes: kena kast, mis on tühi.
    Kuid probla jääb: kuidas sellised käpardid üldse ministriteks sokutatakse?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.