Euroopa meistrivõistlused Tallinna Televisiooni eetris

Uus algatus: ühendatud Euroopa meistrivõistlused

Seni eraldi peetud eri alade Euroopa meistrivõistlused on esmakordselt toodud ühtselt koordineeritud suurvõistluse lipu alla. Iga nelja aasta järel – sarnaselt olümpiale – toimuma plaanitud ühendatud Euroopa meistrivõistlustest loodetakse suursündmust, mis haarab spordisõpru üle maailma. 2018. aastal võistlevad ligi 4500 sportlast kergejõustikus, ujumises, jalgrattasõidus, sõudmises, triatlonis ja võimlemises. Kergejõustikuvõistlused peetakse Saksamaa pealinnas Berliinis, ülejäänud alad Šotimaal. Telerite vahendusel jõuab suur spordipidu rohkem kui miljardi inimeseni.

Tallinna Televisioon toob augustikuus vaatajateni oma tegutsemisaja suurima rahvusvahelise teleprojekti – kümne päeva jooksul vahendatakse otsepilti Glasgow’s peetavatelt ühendatud Euroopa meistrivõistlustelt. 2.–-12. augustini peetaval suurejoonelisel spordisündmusel selguvad Euroopa meistrid veealadel, jalgratta maantee- ja trekisõidus, mägirattakrossis ning BMX-is, triatlonis, sõudmises, sportvõimlemises ja golfis. Tallinna Televisioon soetas ülekandeõigused Eesti Rahvusringhäälingult.

„Suvel on just sport telemaailmas suuremaid magneteid ning kuna ühendatud Euroopa meistrivõistluste programmis on mitu eestlastele varem medaleid toonud ala, siis on meil suur rõõm tiitlivõistluste telepilti siinsetele fännidele vahendada,“ lausus Tallinna Televisiooni juhatuse liige Revo Raudjärv. „Kahtlemata on suurimad lootused seotud paarisaerulise neljapaadiga. Ujujatest tasub kindlasti silma peal hoida Kregor Zirkil, Martin Allikveel ja Maria Romanjukil. Üllatusvõimeline on triatleet Kaidi Kivioja. Heaks tulemuseks on valmis ka mägirattur Martin Loo ja maanteekoondis. Seega – põnevust peaks jaguma.“

Vabalevis olev Tallinna TV teeb otseülekannetega algust 2. augustil, kui kavas on paarisaerulise nelja- ja kahepaatide eelsõidud. Järgmisel päeval hakkab Tallinna Televisioon näitama ujumist, mis oma mahult saab kõige rohkem eetriaega. Teisipäeval, 7. augustil näidatakse meeste ja naiste mägirattakrossi, kus Eestit esindavad Janika Lõiv ning Martin Loo. 9. augustil läheb võistlustulle hiljuti Tartus peetud triatloni EM-i sprindidistantsil pronksi võitnud Kaidi Kivioja. Viimasel päeval toimuval maantee grupisõidus saab meestest kaasa elada Mihkel Räimele, Aksel Nõmmelale, Alo Jakinile ja Martin Laasile.

Ujumist kommenteerib Priit Aavik ja teisi alasid Riho Järvelainen. Abikommentaatoritena astuvad üles endised tippsportlased.

7.–12. augustini Berliinis peetavaid mõõduvõtmisi kergejõustikus kannab üle Eesti Rahvusringhääling.

 

3 kommentaari
 1. Pole 4 aastat ago
  Reply

  paha!

 2. Kena 4 aastat ago
  Reply

  et näidatakse aga pole midagi vaadata. Sest sõudjad jäid raudselt viimaseks ja ega meie ujujadki õnnestunud. Nüüd oodatakse 3 medalit kergeraksus aga nagu sellisel juhul ikka, ei tule ühtki.

 3. Miks 4 aastat ago
  Reply

  kõik kümnevõistlejad katkestasid? vastus on lihtne: sest kümnevõistlust näitas TTV!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.