Kadri Simson teeb ettepaneku toetada kellakeeramise lõpetamist

Foto: Scanpix

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson teeb neljapäevasel valitsuse istungil valitsusele ettepaneku toetada kõikides Euroopa Liidu (EL) liikmesriikides suve- ja talveajale ülemineku lõpetamist.

Piiriülese kaubanduse, transpordi, teabevahetuse ning muude Euroopa Liidu siseturu valdkondade tõrgeteta toimimiseks tuleb ministri hinnangul tagada võimalikult ühtne ajarežiim liikmesriikide vahel, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Samuti on minister seisukohal, et kellakeeramise lõpetamisel püsivalt suveajale või talveajale jäämise otsustamisel on oluline hinnata muudatuse mõju inimese käitumisele, tervisele ning majandusele.

Euroopa Komisjon on tulenevalt taotlustest otsustanud uurida EL-is kehtivat suveaja korda ning hinnata, kas seda on vaja muuta. Euroopa Komisjon algatas vastava avaliku konsultatsiooni 4. juulil ning huvirühmade vastuseid oodatakse 16. augustini.

BNS/Kesknädal.ee

5 kommentaari
 1. See 2 aastat ago
  Reply

  ettepanek on juba ammu tehtud, seda ei tee Katariina. juba ammu oli selge, et vabalt võib nihutada asutiste kellaaegu nagu vaja, ei pea sundima kõiki kella kruttima ja lolli mängima.

 2. Vaagija 2 aastat ago
  Reply

  Ongi õige aeg toetada juba mõnda aega tagasi tehtud ettepanek lõpetada see tüütu mittemidagi positiivset pakkuv kellakeeramine – justnagu muresid maailmas veel vähe, et mõtleme igavusest välja veel uusi lisamuresid. Teame ju küll, et näiteks vahetustega öötöö, reisimised teistesse ajavöönditesse jne tekitavad meile paratamatult niigipalju unerežiimi rikkumisi ja näiteks eriti sportlastele suuri lisapingutusi, mis neil kulub kohanemiseks pärast lendamist teistesse ajavöönditesse. Justnagu sellest veel vähe, siis mõtlesimegi välja selle mõttetu lisaprobleeme tekitava kellakeeramise.

 3. Aeg 2 aastat ago
  Reply

  Kellaaeg peaks olema siis SEE, mIS ON AASTASADU EESTIS KEHTINUD = MEIE ESIVANEMATE AEG.
  Ei talve ega suveaeg, mis lollist arust võetud.

 4. u. 2 aastat ago
  Reply

  Kui kehtima jääb suveaeg, siis on hea.
  Kilplased kahtlemata soovivad talveaega ka suvel, nendel on tähtis, et saaks lolli mängida…

 5. kriibu 2 aastat ago
  Reply

  Kas see Simson millegi sisulisega ka tegeleb? Küll surub läbi viimase aja suurima raiskamise tasuta ühistranspordi näol, küll sehkendab kellaga…. See on majandusminister? Kahjuks jah. Ainult nime poolest.
  Appikene, no millal teist ükskord lahti saab?! Valimised tunduvad nii kaugel, te jõuate enne veel sada asja tuksi keerata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.