Kergejõustiku EM ja lahkuv Gerd Kanter

06.08.2018 Berlin Leichtathletik EM 2018, Diskuswurf, Gerd Kanter (EST) Berlin Athletics EM 2018 Foto: Scanpix

Üleeile algas Berliinis kergejõustiku EM. Seega siis terve nädal heitlusi ja pilgud on pööratud spordialade kuninganna poole. Kuidas läheb Eesti sportlastel, seda saab jälgida ETV-st. Eesti koondis on 22-liikmeline. Viimati lisati  ka kolmikhüppaja Merilyn Uudmäe ja kõrgushüppaja Eleriin Haas.

Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordi juht Kristel Berendsen ütles, et nii Haas kui ka Uudmäe on oma suviste etteastetega kutse igati välja teeninud. „Usun, et mõlema sportlase vormi tipp saabub just Berliinis, ja loodan, et nad teevad EM-il etteasted, millega rõõmustavad nii iseennast kui ka kaasaelajaid,“ kommenteeris Berendsen.

Viimsehetke-lähetust oodanud Balti matšist loobunud Eesti parimal kuulitõukajal Kristo Galetal jäi karistuseks EM-ile minemata.

Selgus, et põhjus on proosaline: Eesti Kergejõustikuliidu juhatus otsustas koosolekul talle võistluskutset  mitte taotleda. Koondise juht Kristel Berendsen selgitas, et see on karistus suvel kahelt Balti matšilt puudumise eest. „See on ebaõiglane ja otsitud põhjus! Puhas kius!” vastas talle Galeta. Tegelikult olla tüli alguse saanud märksa varem. Kõik algas laagritoetuste rahade jagamisest.

Reaktsioon meedias kippus küll rohkem Galeta kasuks. Samas Euroopa kergejõustiku juhtivorganis oma koha loovutanud Erki Noole ebaviisakas väljend „mitmekordsest püksitegemisest” Galeta aadressil.

Aga nüüd rõõmsama poole peale. Kettaheites tuli 12. korda Eesti meistriks Gerd Kanter tulemusega 63.44. Martin Kupper heitis end 61.56ga hõbedale. Nemad ja veel 20 sportlast annavad meile pinget ja telearvustusi terve nädala. Gerd Kanteri jaoks on see pika karjääri viimane suurvõistlus.

Gerd Kanter: „Sellises vanuses enam väikestel võistlustel adrenaliini ei teki, aga suurvõistlused ajavad ka vana karu talveunest üles. Suurvõistlus on minu jaoks aasta sündmus. Eelmise aasta Londoni MM-il oli kvalifikatsioonivõistlusel adrenaliinitulv nii suur, et väsitas järgmiseks päevaks ära.” Kodus Kadrioru staadionil heitis vanameister Berliini EM-i normi ja päev hiljem oli juba Poolas, kus võitis Piotr Malachowski ees esikoha.

Kuigi tänased sporditipud pole sõnades nii bravuurikad kui eelmise põlvkonna Erki Nool, ootame neilt eelkõige häid tulemusi, mis viiksid meid jällegi Euroopa ja maailma kaardile, nagu seda on seni teinud rallimeister Ott Tänak.

Indrek Veiserik

2 kommentaari
 1. sittus püksi 3 aastat ago
  Reply

  Nool sittus püksi juba ammu. Nüüd siis ka see närune internetileht, mis haiseb suuremast sitast.
  Miks tervet lehte lugeda ei saa? Ja kohe? Mida te häbenete?
  Vanasti, kui olite opossid, siis sai! Kas olete sita sees?

 2. Tunnistame 3 aastat ago
  Reply

  et praegusel hetkel on medalilootus veel vaid Gerdil ja Magnusel.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.