Simson: Reformierakond peab lubama, et ei plaani tõsta ka kütuseaktsiisi ja käibemaksu

Kadri Simson FOTO: MARKO SAARM/SCANPIX

Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni sõnul on Reformierakonna juhatuse eile väljahõigatud maksurahu tühine valimislubadus, mis reaalsuses midagi ei tähenda. Simsoni sõnul tuleks Reformierakonnal maksudest rääkides anda ka lubadus, et nad ei plaani tõsta käibemaksu ja kütuseaktsiisi, mis mõjutab kõiki eluvaldkondi ja inimesi.

„Reformierakond räägib alkoholiaktsiisi määra langetamisest 2017. aasta tasemele, kuid unustab mugavalt ära kütuseaktsiisi. Tuletan meelde, et kui tänane valitsus oleks jätkanud Reformierakonna plaaniga, oleks diiselkütuse hind täna selgelt kõrgem. Planeeritud diisli aktsiisitõusu tühistamine oli aga teadupärast uue valitsuse üks esimesi samme,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Simsoni sõnul on olukorras, kus kütuse hind on maailmaturul kasvamas ääretult tähtis üle vaadata just kehtivad kütuseaktsiisid ning vajadusel neid ka langetada. Antud teema kuulub kindlasti Keskerakonna majanduspeatüki prioriteetsete küsimuste hulka nagu ka elektri hind. „Tänane valitsus on Keskerakonna juhtimisel juba ette võtnud võrgutasude langetamise ja teeme seda ka tulevikus. Lisaks soovime langetada elektriaktsiisi. Kütuse ja energia hind on küsimused, mis puudutavad kõiki.“

„Reformierakonna lubatud maksurahu ei tähenda midagi, kui antud küsimustes konkreetseid lubadusi ei anta. Sellisel juhul võib oravate maksurahu endaga kaasa tuua hoopis nende valitsemisajal tavapäraseks saanud maksude kasvu, mis lööb ennekõike väiksema sissetulekuga inimesi,“ lõpetas Simson.

Kesknädal.ee

5 kommentaari
 1. Kõigepealt 3 aastat ago
  Reply

  tuleb üldse ülemõistuse maksud tühistada. Näiteks, miks pannakse maks neile toodetele, mida Eestis tööstuslikult ise üldse ei toodeta? Et rahvas saaks need kaubad võimalikult kallilt kätte? Ja maksaks vahelt ei tea mille eest valitsusele, mille eesmärk on rahvast koorida?
  Seega, lõunamaised viljad, suured tehnikatooted, isegi majapidamistarbed tuleb maksu alt vabastada. Mis selles halb on, kui rahvas saab banaane, apelsine, viinamarju, telekaid, autosid raadioid, jalgrattaid, kingi osta palju odavamalt? Ega siis raha ära põletata, see läheb nagunii käibesse ja jõuab maksuna riigikassasse. Meil käib aga nöökimine algusest peale, nagu meie peaks kinni maksma teiste odavama toote. Katariinake võiks natuke ka mõelda, enne kui sellise …ga välja tuleb.

 2. Naftamagnaadid imevad Eestist miljardeid eurosid iga kuu.
  Paukgaasi aparaat hoiab kokku kulutusi bensiinile ja diislile 90% !! – s.o. paukgaasi aparaadi kasutamisel miljardid eurod hakkavad nuumama Eestimaad.

 3. Kadril 3 aastat ago
  Reply

  on vist piss pähe löönud. Muidu suur rahva röövija ja sotsialistlik annetuste jaotaja aga nüüd haliseb, et mingid aktsiisid olevat liiga kõrged, et ei too piisavalt pappi sisse.

 4. bomž 3 aastat ago
  Reply

  Minul on sellele neiule ainult kiidusõnu ütleda. Saan nüüd mugavalt bussiga ilma rahata Valka ja tagasi sõita. Kahe sarviku asemel saan kuus korralikku õlut, peale selle saan bussis riigi olukorda arutada. Kadrit kiidame me kõik, ei ole teist nii mõistvat inimest valitsuses olnu.
  Ole sa täna, hää laits! Sinu terviseks ikka võtame.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.