Ratas: EL peab ebaseadusliku rände vähendamiseks tegema rohkem koostööd kolmandate riikidega

Foto: Riigikantselei

Salzburg, Austria, 20. september 2018 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas eile õhtul Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametlikul kohtumisel toimunud rändeteemalisel arutelul vajadust teha rohkem koostööd kolmandate riikidega.

ELi liikmesriikide liidrid arutasid viimaseid arenguid ebaseadusliku rände haldusel. „Olgugi, et Euroopa Liit on rändekriisi ohjamisel olnud tulemuslik ja ebaseaduslikult saabujate numbrid on langenud, tuleb jätkata tööd olukorra parandamiseks Vahemerel. Vajame tihedamat koostööd riikidega väljaspool Euroopa Liitu, eelkõige Aafrika riikidega. Peame selleks paremini kasutama kõiki meie kaubandus-, viisa- ja arenguabipoliitika võimalusi,“ sõnas peaminister Ratas. „Samuti on vaja suurendada pingutusi, et saata kiirelt tagasi need inimesed, kellel ei ole õigust EList rahvusvahelist kaitset saada,“ lausus Ratas.

Ratas avaldas lootust, et rände küsimustele pikaajaliste lahenduste leidmisele aitab kaasa ka Euroopa Komisjoni uus algatus Aafrika ja Euroopa Liidu partnerluseks. Selle eesmärk on toetada Aafrikat töökohtade, oskuste ja erainvesteeringute kaudu.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk on teinud ettepaneku korraldada 2019. aasta alguses Egiptuses ELi ja Araabia Liiga tippkohtumine, et arutada rändealast koostööd.

Kesknädal.ee

2 kommentaari
  1. hea nõu 2 aastat ago
    Reply

    Tuleb aidata rasestumisvastaste vahenditega.

  2. Rein Mark, EV kodanik 2 aastat ago
    Reply

    Praegune olukord on tagajärgedega võitlemine.Et need veel hullemaks ei lähe – on ettevõetavad meetmed kindlasti asjakohased. Need miljonid, mis on Euroopa sees – tekitavad aga endiselt peavalu, kus EL oma liberaalse migratsioonipoliitikaga on tekitanud moslemite invasiooni, kelle seas on tihe terrorivõrgustik. Selle asemel et EL tunnistaks omi vigu- nuheldakse eelkõige Ida-Euroopa riike, kes on otsustavalt asunud oma riigi suveräänsuse kaitsele , mis pealegi saavutatud ohvrite hinnaga lähiajaloos. Sama kehtib ka Eesti ja kogu Baltikumi kohta, kus kõik taoline võib meid ees oodata ja kogu järgnev sõltub meie riigiisade tarkusest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.