Pakendi lugemine aitab teha tarku valikuid

Täna, 19. novembril algab Maaeluministeeriumi korraldatud märgistuse kampaania, mis kutsub üles lugema pakendi teist külge.

„Toidupoodides olevad pakendid on väga ilusad, aga samuti on nendel kirjas palju kasulikku informatsiooni, mille lugemine aitab toitu ostes teha tarku valikuid,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

„Toidu märgistamise nõuete aluseks on kohustus tarbijat mitte eksitada. See tähendab, et märgistus peab andma õiget teavet toidu koostise, säilivuse, päritolu ja teiste oluliste tunnuste kohta,“ lisas minister.

Pea meeles!

 • Otsi nimetust ka toidupakendi tagaküljelt.
 • Vaata koostist! Koostisosade loetelust näed ka seda, kas toit sisaldab allergeene.
 • Jälgi säilivusaega! Tea märgete “kõlblik kuni” ja “parim enne” erinevust.
 • Säilita õigesti! Järgi pakendil toodud säilitamisjuhiseid.
 • Söö targalt! Vaata pakendilt, kui palju sisaldab toit energiat, rasvu, küllastunud rasvhappeid, süsivesikuid, suhkrut, valku ja soola.

Kampaania koostööpartnerid on kaubandusketid Coop ja Selver.

Vaata lisaks: www.toidumärgistus.ee

2 kommentaari
 1. Mis 2 aastat ago
  Reply

  kasu sellest lugemisest on, kui seal on kirjas puhas vale. On küll doktori vorst ja peaksin eeladama, et see on ka söödav nagu vastikus NSVL-is. Aga sealiha on ainult 6%! 10 korda vähem kui vastikus NSVL-is. Kas see lugemine aitab mul ülejäänud ärakanditud liha kuskilt üles leida? Meil enam gosti pole ja iga värd topib sellesse vorsti nii vähe liha kui võimalik. Aga nimetus on ikkagi üks – doktori! Ja Enn istub mäeotsas nagu köks ega liiguta rahva heaks lillegi. Sest tema saab rahvalt raha ainult möla eest.

  • Ajasin 2 aastat ago

   Tamme Tarmo Eesma Ennuga segi. Mõtlesin ikka meie põllunduse õõnestajat Tarmot.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.