Savisaar: kolm prokuröri ei suutnud invaliidi paigast nihutada

PROKURÖR LAURA VAIK. Foto: LIIS TREIMANN/SCANPIX

Riigikohtu vahelahendiga kehva tervise tõttu kohtu alt pääsenud Keskerakonna eksliider Edgar Savisaar kommenteeris sotsiaalmeedias, et koguni kolm prokuröri ei suutnud ühe jalaga invaliidi paigast nihutada. 

Savisaare sõnul tegelesid tema süüasjaga erinevatel aegadel kokku kolm prokuröri. “Esimene oli Kadri Väling. Tema alustas õigusabipalvega Šveitsi. Sealne kohus võttiski asja üles, peeti kaks istungit,” kirjutas Savisaar.

Tema väitel tegi Šveitis kohus järelduse, et ta ei ole uuritud Fondi kasusaaja olnud. “Selle otsusega Eesti prokuratuur rahul ei olnud ja Kadri Väling pagendati järelvalve osakonda, kus tal iseseisvat tööd enam ei olnud,” märkis Savisaar.

“Seejärel nimetati minu prokuröriks Laura Vaik. Paraku tabas teda varsti Välingu saatus. Laura Vaigule heideti ette ühe prokuratuuri sisemise memo levitamist. See oli prokuratuuri sisene dokument, kus olid ära toodud süüdistuse nõrgad kohad. Oldi kriitilised. Laura saatis selle memo eksikombel ka minu advokaadile. Selle eest saadeti ka tema pagendusse järelvalveosakonda,” jätkas Savisaar.

Steven Hristo Evestus oli Savisaare sõnul tema kolmas prokurör. “Sellesse protsessi suhtus ta äärmiselt kirglikult. Oli üllatus, et ta lahkus lahinguvaljalt kõige otsustavamal hetkel. See ei ole minu arvates kooskõlas tema isikuomadustega,” märkis Savisaar, lisades, et aasta tagasi kuulutati Evestus aasta prokuröriks, kuid nüüd järsku visati kõik nurka.

“Pool kohut oli ju veel ees. Üheksa advokaati olid veel ära kuulamata, kohtuvaidlused pidamata. Mis oli siis Evestuse äkilise lahkumise põhjuseks? Ühed räägivad Savisaare kohtuasja ebaõnnestumisest, teised Danske panga asjast, kolmandad toovad välja niinimetatud Kutseri lindid. Võimalik aga, et asi oli lihtsam ning taandub võimuvõitlusele prokuratuuris,” arutles Savisaar.

Tema sõnul võib järelduseks öelda, et kolm prokuröri ei suutnud ühe jalaga invaliidi, kellel on kuus ravimatut haigust, ikkagi paigast nihutada.

Savisaar õnnitlen Kadrit, Laurat ja Steven Hristot peatsete jõulupühade puhul ja soovis neile head ja turvalist jõuluaega. “Oleme selle ajaga nii lähedasteks saanud. Tulevikus aga ärge sekkuge poliitilistesse mängudesse. Soovin teile seda kogu südamest,” lisas Savisaar.

Riigikohus vabastas korruptsioonis süüdistatava Tallinna endise linnapea ja Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare tema tervisliku seisundi tõttu kohtumenetlusest.

Riigikohus tühistas vandeadvokaatide Oliver Nääsi ja Gretta Oltjer-Timbergi määruskaebuse alusel Tallinna ringkonnakohtu määruse, milles leiti, et kohtupidamine Savisaare üle peab jätkuma.

Riigikohus jõustas reedel Harju maakohtu määruse, millega Savisaar tema tervisliku seisundi tõttu kohtu alt vabastati.

Eraldi küsimusena käsitles riigikohus küsimust, kas tervisliku seisundi tõttu menetlusest vabastamise kohtumäärus on vaidlustatav ning leidis, et see on vaidlustatav.

20 kommentaari
 1. Tehke järeldused, tulevased linnapead! 2 aastat ago
  Reply

  Väga huvitav ja õigusriigile sobiv kohtuprotsess oli! Kaheksa aastat jutti kuulasime kõigist torudest milles Savisaart kahtlustatakse. Ikka hommikut õhtuni ja hästi põhjalikult, ridagi vahele jätmata Seejärel nimetati kahtlustus süüdistuseks ja kõik jätkus samas stiilis veel aastaid.Terve põlvkond tuli üles kasvatada teadmises, et Savisaar on korruptant! Kohtuprotsessist endast jäid kõlama vaid paar eriti tähtsat korruptsiooniga seotud probleemi:
  1 Kas linnapea ikka teadis mis linnas toimus?
  2. Kas linnapea üldse tohib teada mis linnas toimub?
  3. Kas linnaametnikud tohivad teada mida linnapea millestki arvab või peab linnapea arvamus jääma saladuseks?
  Esitamata jäi viimane küsimus:
  4. Kas linnapea üldse tohib linna juhtida või tohib ta üksnes linte lõikuda, kui sedagi?
  Nendele küsimustele jäigi vastus saamata, sest seekordne kohtumõistmine piirduski ainult 8 aasta pikkuse süüdistamisega. Kaitsjatele ja süüdistatavale sõna ei antud .Vägagi huvitav oleks olnud kuulda kuidas KAPO ja Prokuratuuri süüdistused vett peavad.

  • Miks 2 aastat ago

   peaks linnapea teadma, mis ta linnas toimub? Kas mingi valdkonna võhikust minister peab oma valdkonda teadma ja tundma? Muidugi mitte. Ta on ju poliitiline ettur poliitilises malemängus. Ja kui ta midagi omandabki ning tahab ratsustuda, odastuda, vankristuda või koguni lipustuda, siis ta lihtsalt ohverdatakse ehk vahetatakse teise pupujuku vastu välja, et tast lahti saada.
   Linnapea on seega ainult esinduskuju, kes käib linte läbi lõikamas ja ajab seosetut mula Pravda esiküljelt. Nii et Edgari süüdistamine on täiesti hanejalgadel ja oli aja küsimus, et see tehislik prokside onnike kokku variseb. Oleks midagi olnud, oleks see KOHE käiku lastud ja Edgar kohalt minema löödud. Aga mitte sittagi!

 2. Ott 2 aastat ago
  Reply

  Häbi peaks olema E.Savisaare tervise rikkujatele. Kõigepealt nendele, kes koostasid mitu aastat valestsenaariume, nendele, kes olid nõus andma valetunnistusi parima, ausaima ja hoolivama inimese suhtes. Selge, et nad tahtsid tema surma.Neid häiris Savisaare suur häältesaak ja arvasid, et teisiti ei saa Tallinna üle võtta. Lugesin just raamatut E.Savisaarest, kus ausad ajakirjanikud, tublid poliitikud ja tema sõbrad oma arvamust avaldasid sellise suurepärase inimese suhtes nagu on E.Savisaar.See raamat erineb palju eelmisest, kus avaldas mõtteid eksnaine ja kirja panid alatud ajakirjanikud. Vilja Toomast on tänu oma eksmehe laimule pääsenud isegi parlamenti ehkki mitte valimiste teel vaid sinna sokutas ta E.N.Kross, kes läks parematele jahimaadele, enda asemele. Eks ta oskas hinnata Vilja teeneid Savisaare laimamisel, sest Kross on tuntud Savisaare vihkaja. Muidugi on Savisaare elu ohtu seadjaid rohkemgi ja parastajad on sadistid. Aastaid otsiti Savisaarele süütõendeid. See inimeste julmus ületab kõik piirid ja meenutab stalinismi kuritegusid.

 3. nii.... 2 aastat ago
  Reply

  …et puhas kui “prillikivi!” Miks see “Prillikivi” ei suutnud ega tahtnud kohtus oma SÜÜTUST tõendada, vaid kuulutas enne kohtuistungite algust ennast puruhaigeks, Siit järeldus. Otsige endale arstist “südamesõber”. Teiseks…”Trügige iga hinnaga “toiduahela” tippu või olge vähemalt sellele võimalikult lähedale. Teile “andestatakse” kõik Eesti Riigile tehtud mainekahjud (Moskvale alluva kiriku ehitamine, populistlikud puuriidad ja kartulakuhjad, loosungid “No Pazaran!” , Eesti Riigile ja eestlastele tähtsate pühade eiramine ja põlglik suhtumine, / venelastele suur eeskuju, selle riigi peale võib laias kaares sülitada/ venelaste upitamine…..nimekirja võiks lõputult täiendada)—– kui Tallinna linna maksumaksjate raha laristamine. Tavainimene, kes kurja teinud, veetakse või voodiga kohtusaali ja siis ei aita ka see, et oled haige või ühe jalaga—-saad täie rauaga. Savisaarele aga “õnne ja edu!” Loodan, et saate rahulikult magada ja nautida “ärapanemist”, sest tavakodanikuna ma teie süütust ei usu.

  • Süüdistatav 2 aastat ago

   ei peagi oma süütust tõestama, proksid peavad tõestama süüdistust. Viimasega aga hakkama ei saadud. Seetõttu Prillikivi prillikivi ongi.

 4. Maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  See on tõeline jõulurõõmusõnum: kurjusejõud peavad taanduma kõige õilsama inimese ja heategija ees. Edgar tõi ju meile vabaduse, aga pahatahtlikud isikud ei oska selle vabadusega muud peale hakata, kui hakkavad lihtsalt pühameest kiusama – justkui saaksid nad ise sellest õnnelikuks või õndsaks. Aga ei saa. Kõik need prokurörid pidid Edgari võimsa karisma ees käpakesed püsti tõstma, sest Edgari päralt on riik ja vägi ja au, igavesti, uaamen.

 5. Aivar 2 aastat ago
  Reply

  Ja Ott, Suure Vabadusvõitleja austamise pidustustele vene saatkonnas kogunevad kõik ausad vabadusvõitlejad- Poliztsuk, Dak, samuti ausad ajakirjanikud Lenk, ausad ärimehed Kruuda jne. Kokku tulevad ausamad inimesed kogu maailmast!

 6. u. 2 aastat ago
  Reply

  Õiguse ühetaoline kohaldamine tähendab et keegi ei ole õiguse ees privilegeeritud ja puutumatu. Sellest lähtuvalt ei saanudki Savisaart süüdi mõista, sest teised ju kaaa…ja mastaapsemalt! Puutumatute-, tähelepanuta jäetud-, kalevi alla lükatud-, aegudalastud-, jne- kuritegude ja tegijate loend on pikk.

 7. Nüüd 2 aastat ago
  Reply

  kehtib Eestis õigusetuse presumptsioon.

 8. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Nii, kui ilmus artikkel Savisaarest, kohe oli ka liba Maali Maalt kohal. Evestus oli ise sunnitud ära minema, sest selle 8 aasta jooksul Savisaare jälitamistele, pealtkuulamistele teatris, hotellides, restoranides, linnapea töökohal, kodus jne läks ikka üüratu hulk maksumaksja raha, arvatakse, et miljonites. KAPO lendsalgad Keskerakonna kontorisse, Hundisilmale läksid ka omajagu maksma. Lõpuks, nii nagu Nääs ütles, muutus see kõik mõttetuks juraks. Kui see oleks lõpetatud Savisaare tervise tõttu, siis poleks nad talle raha tagasi andnud ja lõpuks ka advokaatidele kaitseks kulutatud rahad tagasi maksta lubatud. Selge oli see, et see oli IRL poliitiline tellimus. Tundub, et IRL on omadega läbi ja neist pole enam Prokule toetajat.

 9. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Eelmine Maali Maalt on liba. Kui te muud ei taha avaldada, siis vähemalt seda, et eelmist kommentaari pole ma kirjutanud, siis selle võiks küll avaldada.

 10. Savisaar tagasi linnapeaks. 2 aastat ago
  Reply

  Linnapeana ja erakonna esimehena on tema koht.

 11. Savisaarel õigus tagasi saada Linnapeaks. 2 aastat ago
  Reply

  Savisaar ei ole kunagi süüdi olnud. Temast peab saama ka erakonna esimees.

 12. Ratas väriseb. 2 aastat ago
  Reply

  Hirm Savisaare ees on suur.

 13. inimene 2 aastat ago
  Reply

  Savisaar tagasi Linnapeaks ja uuesti erakonna esimeheks.

 14. Tuleb välja, et 2 aastat ago
  Reply

  Kesknädalal on nüüd moderaator. Kirjutisi ei avaldata ja see on tingitud hirmust. Savisaar on õige mees ja peab tagasi saama Linnapea koha.
  Tean, et ka see minu kirjutis ei lähe läbi ja paistab, et ükski ei lähe edaspidi läbi.

 15. Valitsusele. 2 aastat ago
  Reply

  Keerake uuel aastal nägu rohkem rahva poole ja ajage läbi ilma valedeta.
  Häid Jõule kõigile.
  Ärge unustage, et olete meie palgal.

 16. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Ma mõtlesin, et need 2 viimast minu kommentaari ei lähe läbi, eile neid veel ei lastud ja täna huvitaval kombel lasi moderaator läbi. Üldiselt ma leidsin, et Kesknädalat ma enam ei telli, sest ta on praktiliselt sisutühjaks muutunud, kommentaare ka ei kirjuta ja nüüd 26 aastat Keskerakonna valija olnud, ma neid enam ei vali. See viimane valitsuse poolt heaks kiidetud rändeleppe pooldamine viis mind selle otsuseni.
  Savisaarele nad peaks lisaks ära võetud rahale, advokaatidele makstud rahade tagasi andmisele, maksma ka mitme aasta saamata jäänud linnapea palga. Linnapeaks oli ta valitud Tallinna saadikute s.t. rahva poolt, aga mitte riigi poolt pandud.

  • Déjà vu tunne! 2 aastat ago

   “Kesknädalat ” vaadates tekib kangesti tuttav nõukaaegne tunne, nagu vaataks “Vremjat” või loeks “Rahva Häält”.Kirjutatakse ja kiidetakse Keskerakonna saavutusi. Saame teada, et kusagil toimusid kohtumised ja seal räägiti millestki ja arutati ka millegi üle.i. Aga millest räägiti , jääb saladuseks. Kas seal tehti ka mingeid ettepanekuid partei ja valitsuse töö parandamiseks? Kas mingid juhtkonna otsused pälvisid kriitikat? Ei ainsatki teemat, mis kutsuks kaasa mõtlema või vaidlema….Ma olin juba ammustel aegadel niisuguses parteis, mille lihtliikmete kohus oli kõki ülaltpoolt tulnu heaks kiita ja liikmemaksu maksta. See oli ENSV Kommunistlik Partei.

  • Ära nuta, Maali! 2 aastat ago

   Keskbandest ei ole sind keegi välja arvanud, järelikult teed käsukohase valiku ka valimistel. Muidugi himustaksid sa hääletada Edgari valimisliidu poolt, aga see avantüür ei kujuneks vist kuigi edukaks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.