Eesti pensionäride vaesusrisk on Euroopa Liidu kõrgeim

Foto: Dmitri Kotjuh/Scanpix

Eesti pensionäride vaesuse risk on Euroopa Liidu kõrgeim, selgub Eurostati värsketest 2017. aasta kohta käivatest andmetest.

Seejuures oli kõikide Balti riikide pensionäride vaesuse risk liidu keskmisest kõrgem. Täpsemalt oli 2017. aasta andmete järgi vaid neli liikmesriiki, kus pensionäride vaesusrisk ületas 30 protsendi piiri.

Eesti oli see osakaal 46 protsendiga kõige kõrgem. Järgnesid Läti 43,7 protsendiga, Leedu 36,7 protsendiga ja Bulgaaria 32,4 protsendiga.

Kõige väiksem oli pensionäride vaesuse risk aga Prantsusmaal 7 protsendiga, Slovakkias 7,6 protsendiga ja Taanis 8,6 protsendiga.

Kogu Euroopa Liidus oli tunamullu pensionäride vaesusrisk 14,2 protsendi juures. Aasta varem ehk 2016. aastal oli näitaja 13,6 protsendil. Riskimäär on alates 2013. aastast tasapisi iga aastaga kasvanud, toona oli see 12,6 protsendi juures.

BNS

7 kommentaari
 1. Kuidas 3 aastat ago
  Reply

  see arvutatud on? Et palju on neid, kel pinsist sittagi järele ei jää? Või nii et paljud ei jõua Maseratit rentida? Või endale kirstu osta või tuhastamist kinni maksta? On ju kõik suhteline ja meil võivad surmaeelikud hooldekodus piinelda isegi kauem kui mujal rikkurite liiduvabariikides.

 2. to kuidas sa julged eakaid nimetada surmaeelikuteks, kasvatamatu, mühaklik, toores MATS 3 aastat ago
  Reply

  Ei usu ,et hooldusasutuses keegi üle 3 a elab. Mitte ei usu.
  Elusolend, kellel on rebitud juured alt = tiritud välja oma kodust .kes elutseb teiste käsu ja võimukuse all, kel pole oma kindlat nurgakestki, vaid peab jagama tuba kellegagi, kes ei otsusta enam sellegi üle, mida ja millal sööb, kuhu ja kas läheb, mis ravimeid või arsti vajab – kes on sõtkutud madalamaks murust, kellelt võetud LEMMIKLOOMAD, kelle edaspidist saatust ta ei suutnud kaitsta.
  Kes teab, et haiguse korral on ta kohustatud näljutama ennast, sest kui esineb tõrkeid kakamisega,läheb ta lõhki kui lahtistid ei aita ja nende tagajärjed on vastikud- põlatud, ignoreeritud oma vanadusest tulenevate puuete pärast, kokkuhoiu ja kasumi pärast…
  Inimlikum olnuks korraldada koduteenused-ja põetus ja lasta inimesel surra seal,kus tahab, mitte lahutada lemmikloomadest,kes ainsana jagavad hellust,ja aidata tal kindlustada nende tulevik. Korrastada mõni tema eluruumidest, et saaks sooja ja pesta…
  Suitsiidiabi / patsient võtab ise vastava rohu siis KUI soovib, millal soovib ja kus soovib/kui haigus valmistab talle piina, mida ta EI TAHA taluda.
  MUL ON HÄBI!!! seda kõike vaadata ja teada.
  Kas 100 euro lisamine 300-le parandab “võidukohta” ???
  Mis on takistanud 25 a jooksul karjääriparteisid pöörama tähelepanu eakate probleemidele ??? Neid lahendamast positiivselt vastavalt nende soovidele ,TEGELIKELE SOOVIDELE, PAINDLIKULT.
  Ja too KERJUSEELU viimastel aastatel mis jäänud ja kus veel MÕNEST VÄHESEST ASJAST SUUDETAKSE RÕÕMU TUNDA, AGA EI JAKSATA NEID ENDALE LUBADA. Mõned päris tühised ja odavad rõõmud.
  HÄBI ON MAAILMA EES, TEISTE RAHVASTE EES. Uskuge, seda pannakse tähele ja võtmeisikud hindavad teid ka selle järele. Stalinile ei meeldinud kuulekad ja pugejad tegelikult, kriisiaegadel.

 3. Ela 3 aastat ago
  Reply

  Pole ka ime. Eelmised valitsusesd ei hoolinud sellest, et meie paljud inimesed elavad allapoole vaesuse piire. vaesus aina kasvas kuni olime jõudnud elatustaseme poolest viimaste hulka. Teisi riike saime küll abistada, nende seas ka Ukrainat. Toredad on need väikeriigid, kus hoolitsetakse oma rahva elujärje eest ja ei topita oma nina võõraste riikide siseasjadesse. Ei tea, mida teevad meie saadikud Brüsselis aga EL-us olles pole meie elujärg paranenud.

 4. Ott 3 aastat ago
  Reply

  Laari valitsemise ajal pensione ei tõstetud, kuigi hinnad tõusid kõrgele, eriti korterihinnad. Siis sai peaministriks S.Kallas kes kutsus valitsusse E.Savisaare ja kohe tõsteti pensione 30 protsenti, muidu ta oleks praegu veel väiksem olnud. Elu läks paremaks igas valdkonnas. Kaks tarka meest suudavad palju. Aga lootuskiire paremale elule kustutasid Ansipi ja Rõivase valitsused. Laimuga tagandati omade poolt S.Kallas ja võimu haaras enda kätte halvem pool Reformierakonnast. Nad seadsid sisse Reformi tagatoa, kus hakati koostama valestsenaariume tublide inimeste kohta, võttis võimust laimukampaania, et teelt eest koristada neid, kes segavad võimu haarata, et inimeste meeli mürgitada valedega. Ja näe imet nii saab ka hääli ilma töötulemusteta. Keskerakondlik valitsus püüab heastada nende poolt tehtud vigu ja teha kõik, mis võimalik iga inimese heaks meie riigis, muidugi kui neile võimalus antakse. Poleks kunagi arvanud, et vabas Eestis võib elu nii viletsaks ja ebaõiglaseks minna eelnevate valitsuste süül.

  • Kliki 3 aastat ago

   eesmärk on ALATI rahvast petta. Pole olemas rahvale head tegevat valitsust ega riigikogu. Kõik käib vastastikuse taluvuse õhkkonnas. Kui rahvas on vait, siis petetakse teda üha enam. Kui hakkab vastu, tehakse juba mööndusi ning hakatakse ka palukesi jagama. Rahvas peab aga ise enda eest väljas olema, sest keegi teine teda valitsuse röövide vastu ei kaitse.

 5. uskmatu 3 aastat ago
  Reply

  Kogu aeg käib nutulaul-raha pole,raha ei jätku jne.Siis aga loed jälle suurtest töövõitudest-abistasime Kreekat,Abistasime Ukrainat,ehitasime uue hirmkalli põlevkivi elektrjaama,panime 200 miljonit kokku Estonian Airi ja Nordikasse,panime sajad miljonid Jordaania ja Ameerika põlevkivisse (Jordaania aktsiooni kasulikkus tundub samuti müüdina),ostsime hirmkalli jäälõhkuja,rautee müüsime maha ja ostsime kallimalt tagasi,pronkssõduriga keerasime suhted venemaaga lõplikult tuksi,tõstsime sõjalised kulutused taevasse jne.jne.Kogu seda superlolluste rida võiks pikendama jäädagi.
  Kogu selle jama juures oleme ainult kuulnud 30 aastat kiidulaule meie edukusest ja kui hästi me täna elame.Samas kogu otsides süüdlast meie käpardlikkuses küll seestpoolt küll väljastpoolt !
  Pensionärid kindlasti valige reform sest siis on magus supp kindlustatud ja kõigile on paremaks lahenduseks kena lõpp kui lõputu õudus !

 6. Eestil läheb hästi! 3 aastat ago
  Reply

  Piinlik ja kurb on neid andmeid lugeda! President ja peaministrid peaksid vabandama meie inimeste ees ja erakorraliselt midagi ette võtma. Aga see ülekohus pole isegi meedia ja parteide valimisteema.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.