Kohtulahingu järelkaklus

Mitmel rahval on vanasõna, et pärast kaklust rusikatega ei vehita. Eriti käib kõrge moraaliga juristide kohta see, et pole heaks kombeks arvustada Riigikohtu lõplikku lahendit. Vastuvaidlemiste aeg oli enne seda aastate jooksul alama astme kohtute otsustes. Kahjuks TÜ kriminoloogia professor Jüri Saar (Vabaerakond) ei pidanud  seda enda suhtes kohustuslikuks ja asus Postimehes ründama Riigikohtu otsust Edgar Savisaare kaasuses. Tema arvates oli  kõik see vaid üks muinasjutt.

Vaevalt, et asi oli Savisaare isikus. Oli vaja anda tuge „Pealtnägija” pikale „oopusele” kunagisest Rahvarinde ja Keskerakonna loojast. Mihkel Kärmase Savisaare-saates nimetas Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi  portreteeritavat pikaajaliseks vargaks. Kuidagi rumal ja hulljulge temp, mis võib viia jällegi laimu eest kohtusse. Vaatamata sellele, et just oli kohus „Pealtnägijal” käskinud veebist maha võtta Keskerakonda halvustava  saatelõigu „Keskerakonna kontorimüügist”.  Soome ärimees Arto Kalevi Autio läks ERR-i, „Pealtnägija“ ja selle saatejuhtide vastu kohtusse, süüdistades ajakirjandust kahju tekitamises ja valeinfo levitamises.

See kõik ei saa olla juhus. Kellegi huvides püütakse nii Savisaare nime kasutades kui ka Keskerakonda reenates valimiskampaaniat mõjutada. Tuleme tagasi koolitatud juristi poolt nimetatud „muinasjutu” juurde. Muinasjutt, mis olnud jõulukingitus Edgar Savisaarele,  olevat   ajanud nii mõnegi õiguseksperdi mõtlemisaparaadi lühisesse. Jüri Saar sooviks määratleda, mida tähendab kogu see juhtum õiguslikult ning millises valguses näitab see meie õigussüsteemi ja selle toimimist.  Riigikohtu otsus meenutab temale vendade Grimmide muinasjuttu „Tark Elsa”.

Järgneb pikk  muinasjutu ümberjutustus, ilmselt vaid selleks, et niigi halvas seisus olev „Postimees” kasvõi mõnegi kliki juurde teeniks.

Häbematuks läheb kirjutis aga siis, kui hakatakse küüditajaid võrdlema Savisaare kaasusega vastavalt KrMS § 274 lg 1 järgi, kus  lõpetatakse menetlus kohtumäärusega, kuid mitte õigeksmõistva otsusega.

Ja siit arusaamatu tõlgendus: ”Sellega prooviti lahendada küüditajate menetlustel kerkinud probleeme, sest küüditajaid nagu taheti süüdi mõista ja karistada, kuid nagu ei tahetud ka.”

Paneb ahhetama, et üks kooliskäinud jurist niimoodi kirjutab. Mis on antud kohtuasjal ühist küüditamistega?

Igatahes tuleb rõhuda süütuse presumptsioonile, mille järgi mõistab kellegi süüdi üksnes kohus, aga kuna seda pole toimunud, siis tuleb Kesknädala hinnangul Edgar Savisaare ründamine lõpetada.

Kn

42 kommentaari
 1. Maali Maalt 3 aastat ago
  Reply

  Savisaar on vastik ja tülgastav korruptant. Kahju, et seda kremli mõjuagenti vangi ei pandud.

 2. Jane 3 aastat ago
  Reply

  Keegi on kasutanud Maali Maalt nime ja kirjutanud siia lollusi. Ehk mõni joodik. Savisaar on erakordne inimene, meie aja suurkuju, tark, hooliv, aus ja õiglane. Talle otsiti süüdistudsi mitu aastat. Ega ausa inimese kohta pole neid kerge leida. Neid kes ei tahtnud Savisaare vastu tunnistada söödi poliitikast välja. Vastaseid häiris Savisaare suur häältesaak ja nad teadsid, et pealinna valitsema ei saa seni kui Savisaar on linnapea.

 3. Ott 3 aastat ago
  Reply

  Ma loen praegu raamatut E.Savisaarest, mille on kirjutanud ausad ajakirjanikud, tema poolehoidjad jt. See, mida on tehtud Savisaarele vastaste poolt meenutab stalinistlikku kuritegu. Surmavast haigusest paranevale inimesele saadeti KAPO kodu rüüstama. Savisaar vaatas pealt istudes ratastoolis. Aga Reformi tagatoa tegelastele pole kunagi saadetud ehkki seal on varjul tegelased, kes on korruptsioonimeistrid. E.N.Kross on omale riigi rahadega renoveerinud mitmeid elamispindu. On ka teisi kui tuletame meelde sadamas toimunut, samuti panga lugu. Reformi tagatoas meisterdakse valestsenaariume tublide inimeste kohta, laimates ja rikkudes nende tervist ja seda tehakse karistamatult ja nad teenivad veel raha selle eest ilma töötulemusteta.

 4. Kohtuprotsessi ju ei toimunudki! 3 aastat ago
  Reply

  Kui keegi nimetab toimunut kohtuprotsessiks siis ta ei jaga matsu või lihtsalt valetab. Kohtuprotsess koosneb teatavasti mitmest faasist: alustatakse süüdistusega, mille loeb ette prokurör.Peale süüdistuse esitamist ja tõendamist saavad sõna kaitsjad, kelle ülesanne on kontrollida süüdistuse paikapidavust.Ja viimaks saavad sõna kohtualune ja kohtunik. Nn. “Savisaare protsessis” kulutati tervelt 8 (kaheksa!) aastat kahtlustuste ja süüdistuste esitamiseks.Pärast mälestusväärset Hundisilma ründamist terroristi välimusega maskides meest poolt , kulus veel “kõigest” aasta ja kaks kuud, et kahtlustus vormida süüdistuseks. Selle ajavahemiku määratlus oli peaprokuröri arvates “võimalikult kiiresti.” Pärast süüdistuse esitamist kaitsjad sõna ei saanudki. Kas oli põhjus ainult Savisaare tervislikus seisundis või hoopis Hundisilma valvekaamerate salvestustes? Kui valvekaamerate salvestused näitaksid, et “kuriteopaika” olid “tundmatud” tegelased enne külastanud, muutuksid kõik sealt leitud asitõendid kohtukõlbmatuteks. Valvekaamerad viidi küll ära ja endises seisus neid ei tagastatud, kuid ilmselt oli Savisaare meeskonnal piisavalt taipu teha nendest varukoopiad.Varukoopiate esitamine oleks kohtus tähendanud süüdistusele katastroofi! Kuigi oleks tahtnud näha ausat kohtuprotsessi, kuulub minu lugupidamine kohtunikule, kelles võitis inimlikkus.

 5. Jah 3 aastat ago
  Reply

  Paistab, et isegi omad ei julgenud E.Savisaare kaitseks välja astuda kartes ise sattuda löögi alla. See käib lihtsalt üks kaebab kaks tunnistavad ja oledki süüdi. Aga enamasti millegi pärast reformikad süüdi ei jää. Keskerakondlastel pole aega süüdistusi otsida sest nad teevad tööd, et parandada neid tohutuid vigu, mida tegid eelmised valitsused ja edasi minna. Paistab, et isegi meie kuulsad selgeltnägijad ei taha tõde jalule seada, on vaid öeldud, et see on poliitiline afäär, mis puudutab Savisaart. Nii mõnedki inimesd arvavad, et see lihasööja bakter sokutati Savisaare jalale, tal oli ju alalõpmata nuhk kannul. Nad rikkusid Savisaare tervist ja siis tiriti haige inimene pidevalt kohtusaali. E.Savisaar on vaid austust väärt, aga see, mida temaga tehti on kuritegu. Temast taheti lahti saada ja sooviti tema surma. Mitte iga inimene poleks seda kõike välja kannatanud.

 6. Nii on 3 aastat ago
  Reply

  Postimehe ausad ajakirjanikud ju kirjutasid, et neile öeldakse ette mida nad peavad kirjutama ja keda laimama, eriti E.Savisaart. Muidugi pidid nad peale selle avaldamist töölt lahkuma. Imestan, et meil on selliseid ajakirjanikke kes võimendavad veel reformikate laimu ja valesid. Kas südametunnistus ei kripelda. Aga eks mõned reformikad teevad laimukampaaniat ikka selleks, et teelt kõrvaldada võimu segavaid inimesi, peamiselt oma rahakoti nimel. Kõik lootused õiglasele ja paremale elule kustusid kahe eelmise valitsuse ajal. Nüüd on tekkinud lootuskiir paremale ja õiglasemale elule, aga see kustub kui reformistid jälle võimule saavad. Nende võimu ajal vaesus aina kasvas, ausaid inimesi võis süüdi mõista karistamatult.

 7. Rahva tahe sündis 3 aastat ago
  Reply

  Eesti rahvas oli Savisaare poolt. Aastaid kestnud võimuterror ja justiitsmõrv katkestati vaid seepärast, et POLNUD SÜÜD!
  Saamatu prokuratuur on täiesti mäda, kui vaid oskas levitada laimu ajalehtedes.
  Ekrel on õigus- need tuleb laiali saata!
  Kahjuks Eestis on suurem osa süüdistusi lõppenud karistusega.
  Seekord ei HAKANUD KIHVAD PEALE!

 8. kesknädal ainukesena 3 aastat ago
  Reply

  Ainuke ajaleht kes veel jäänud ausaks. Kõik teised püüdsid Edgarit mustata.
  Ometi olid ka erakonnas vastuolud ja uus ladvik ametis, aga toimetus on jäänud ausaks!
  Hea eeskuju!

 9. Edgari 3 aastat ago
  Reply

  õigeksmõist (kuigi seda püütakse vaidlustada, sest taolist otseotsust ju pole) sai teoks poliitilise kokkuleppena. Sest Jurkal on vaja moodustada ka järgmiseks 4-ks aastaks valitsus. Ma ei tea pisiasju, kuid on ju siililegi selge, et kui vastaspool Edgarit niivõrd vihkas, et oleks ta tuleriidale pannud, siis lihtsalt niisama nad sellest võimalusest ei loobunud. Mingi kokkulepe PIDI olema! Mis ja kuidas, saame ehk teada edaspidi. Seni aga on vandenõudele ruumi paksult.

  • mnjah 3 aastat ago

   sinu jutus puudub igasugune loogika. Kui Ratasel on vaja moodustada ka järgmine valitsus, siis tulnuks just vastupidi käituda. On ju Isamaa andnud ka mõista et nende veregrupp ühtib paremini reformikate kui keskidega. Pealegi ei lähe Ratas selliste avantüüridega kaasa, nii palju võiks juba teada. On vaid kaks võimalust, kas tegemist oli poliitilise protsessiga ja süüdimõistmiseks ei olnud piisavalt tõendeid või üritab Isamaa ise hoida jalga veel ukse vahel, et äkki võetakse veel Valitsusse. On ka kolmas variant, ei tahetud et selle protsessi käigus Savisaar lusika nurka viskab ja mis sellele võiks järgneda.

  • Jurka 3 aastat ago

   moodustab järgmise valitsuse Kajaga! Kas selle mõistmiseks on veel tõestust vaja? Konservantidega ei tee kumbki koostööd ja kui mäeotsa pääseb ka mõni 4. näljane petis, siis ikkagi ei anna 51 kohta liit temaga välja. Jääbki üle vastikustunded alla suruda ja astmeliselt teise vaenlasega liitu punuda. Pealegi, kui kumbki saab 30…33 kohta, siis see on juba kõva sõna. Ja ei maksa sugugi oletada, et siis nullitakse kummagi udulubadused, need tehakse pooleks ja vahetatakse mõne vastu välja: mina saan selle, sina tolle. Nii saab kumbki hõisata, et TEHTUD!
   Ning on tõik ka see, et mida vähem on liitlasi, seda rohkem saab läbi viia.

 10. mnjah 3 aastat ago
  Reply

  olgu Savisaarega kuidas on ja jäägu see prillikivi jutt ta enda südametunnistusele, aga vaat kui Riigikohus teeb otsuse, siis ongi asi lõppenud. Me kõik võime oma vaimusilmas ette kujutada igasugu asju sellest kuidas prokuratuuril polnud piisavalt tõendeid ja ka sellest miks ikkagi oli vaja Edgaril hakata kohtuprotsessi ajal tervisekomöödiat mängima ja venitama kui ise puhas kui prillikivi, jne, jne. Aga seda et peale kohtuotsust hakatakse maksumaksja finantseeritavas rahvusringhäälingus sisuliselt jätkama protsessiga……..see ületab küll igasugused piirid. Pealegi veel enne valimisi, Kärnasel oli nii kiire Pettaist kaanepoisi tegemisega et ei jõudnud oodata mil valimised möödas. Ikka oli vaja üritada kolmik Savisaar-Toobal-Pettai tegemisi kuidagi Ratasele kaela määrida. Põhimõttel, loobime pori, küll midagi ikka külge jääb. Siinkohal ootan mina ERR juhtkonnalt seisukohavõttu, kas on ikka eetiline ERR-is vahetult enne valimisi eksponeerida seadustega pahuksis olevat inimest, kes pääses kohtust vaid seetõttu, et väidetavalt tegi kaastööd(kellega?..reformierakonnaga või?) Ma ei saa siiani aru kuidas on võimalik et meie riigis saab üks kurjategija vabalt kirjeldada TV-s detailideni asju, mis on seadusega keelatud ja õiguskaitseorganeid ei huvita mittemiski. Nagu mingi puutumatus oleks peale pandud. Mis sõnumi te saadate inimestele? Ratas võiks ERR juhi vaibale kutsuda, sest see kordub iga kahe aasta järel enne valimisi, ainult selle vahega, et üha kaugemale minevikku peab sukelduma, et sealt pori koukida ja Ratasele ja Keskerakonnale näkku visata. Ja ikka ja jälle on selle taga Kärmas, aga ta ei ole kaugeltki üksi, tal on seal veel liitlasi, kelle ainsaks sooviks on KE-le ärapanemine.

 11. on tõesti hää leht 3 aastat ago
  Reply

  Leht on üsna huvitav.
  Kahju ainult,et internetis peab teda nii kaua ja jupiti ootama!
  Kassee ongi Keskerakonna sisemine opositsioon oma mõtete operatiivses teadustamises elanikele? Keegi kahjur toimetab?
  Kui nii,siis pole see tark asi!
  Vanasti ilmus leht täielikult igal kolmapäeval. Oli teine värske.

  • erakond on tugev 3 aastat ago

   Keskerakond ei karda neid vanu eelmiste aegade asju. Seaduse ees oldi õiged.
   Tehku teised järele!

  • taastage 3 aastat ago

   Taastage vana internet!

 12. Ete 3 aastat ago
  Reply

  Ma arvan, et Savisaare üks laimajatest oli tema vihkaja E.N.Kross. Seal oli teisigi kes otsisid kunstlikult süütõendeid paljude Reformierakonna poliitikute teadmisel ja heakskiidul. Nad on ju ikka saanud hääli laimates teisi, õhutades vihavaenu. E.Savisaare eksnaise kõitumine antud olukorras on talumatu ausatele inimestele. Ta aitas muulidel ja kuulidel kirjutada oma eksabikaasat raamatu varustades seda alatu laimuga. Praegu ilmus aus ja õiglane raamat ausate ajakirjanike ja tõeliste sõprade sulest. Siis läks proua Toomast vastaste poole üle ja teenib seal kannuseid jätkates eksmehe laimamist. Seda osatakse seal hinnata ja kui E.N.Kross läks parematele jahimaadele sai Vilja Toomast tema asemele Riigikokku muidugi suurte teenete eest E.Savisaare laimamisel. Ükski viisakas lahutatud naine ei lasku nii madalale, et teiste ees laimata oma meest. Aga rahaahnus on nii suur ja Reformierakond saabki hääli peamiselt teiste laimamise eest, et kõrvaldada neid teelt eest. Sealjuures pole eelmise presidendi proua ühegi sõnaga laimanud oma meest ehkki see oli intiimsuhtes teise naisega juba abielu ajal ja ei jätnud oma eksnaisele midagi.

  • krossi ulgumine 3 aastat ago

   Julgeoleku julge mees.
   Aga majanduses totu.

  • ajalehest 3 aastat ago

   “Aasta lõpuks loodan jõuda sinna, et igapäevase kassavoo mõttes on ettevõte väikses plussis,” ütles Kross. Tema sõnul läheb keskmisel hotellindusettevõttel selleks 3 aastat aega. “Mulle tundub, et saan sellega isegi kiiremini hakkama,” lisas Kross.
   “Keskmise eesti kapitalisti ehmataks selline investeering tõenäoliselt ära,” tunnistas ta.

  • ja veel teadmiseks 3 aastat ago

   Hiljuti otsustas Keskkonnainvesteeringute Keskus teda selles toetada umbes 60 000 euroga. Ettevõtja ise plaanib investeerida pargi arendusse 100 kuni 200 tuhat eurot. “See küll ei too otseselt kasumit, aga park loob atmosfääri ja annab kohale väärtust juurde,” ütles Kross.

 13. eksnaise kiim 3 aastat ago
  Reply

  Vana naine on kiimas. uus mees ei ole nii hää kui oli Ets.
  Ets on armas ja oskuslik. Ikkagi kogemustega härra

 14. maali maalt 3 aastat ago
  Reply

  Ma paluks toimetust kontrollida liba Maali Maalt meiliaadressi ja kustuda see eelmine esimene liba kommentaar. Huvitav oli see, kui nägin lehes artikkelt Savisaarest, siis arvasin kohe, et kindlasti on mu libaja ,,sõber,, juba midagi haisvat kirjutanud. See Kärmase lugulaul oli kindlapeale tellimislugu refikate poolt ja ajastatud valimiste eel Keskerakonna reitingu langetamiseks. E.Savisaar on Eestile väga tähtis persoon. Tänu tema juhiomadustele saime me vabaks. Kõik me oleme lihast ja luust inimesed, meil on omad nõrkused ja tugevused. Savisaar hakkas läbi viima poliitikat, mis ei meeldinud nn Viru ärikatele. Manipuleeritava Laari tulekuga 1992a. tulid saamahimu ja küünilisus meie igapäevaellu, kohtutesse, adinistratiivsetesse üksustesse. Ka suursaatkonnad nägid Laari Eestit ainuüksi relvana Venemaa vastu. Laar lihtsalt hävitas Eestis tööstuse, põllumajanduse, merenduse, viis järjekordselt omandireformiga läbi eestlaste küüditamise. Kahjuks ka kolleegide, endiste sõprade, õpilaste kadedus ja võimuiha tegid oma töö. Kui ausalt, ma imetlen seda, et see inimene, kes on nii palju austust ja lugupidamist eestlaste poolt pälvinud ja oma kadestajate hoobid kõik ära talunud, on nii heatahtlik ja andestav nende suhtes.

  • Ai-ai, maali! Miks nii tagasihoidlik hosianna? 3 aastat ago

   Ülistuslaulu tuleb alustada ikka nii, et kõigepealt lõi Edgar taeva ja maa. Alla selle pole mõtet Jumala nime üldse mainida ega niisama padrata. See, et Edgar meile vabaduse tõi – üksipäini ja puha – see on meile ammu teada. Meenutame ikka universumi alghetke, Suurt Pauku, mille päästis valla just Edgari sõrmenips.

  • Milleks 3 aastat ago

   vale? Edgar lõi kõigepealt taeva, maa ja keskerakonna.

 15. maali maalt 3 aastat ago
  Reply

  To Ai-Ai… Te siis oletegi üks nendest kadetsejatest, kes ise ei suuda ega oska midagi teha, vaid ainult halvustada teisi. See on loomulik, et revolutsioone ei tee kunagi üks isik, aga revolutsiooni juhib alati keegi, kes innustab rahvast ja suunab õiges suunas. Juba see, et ta suudab juhtida ja innustada rahvast, oli suur julgustükk sellisel ajastul. Teiesugused kaagutajad istusite kuskil nurgas ja ei julenud nina välja pista, või siis töötasite rahva tahtele vastu ise oma elu korraldada siin maal. Mäletan väga hästi neid karjujaid Tammsaare pargis (Velliste hüüdeid -Elagu ENSV ja lehvitas lainelist lippu). ERSP-d ja Kelamit Raekoja platsil lainelise lipuga kirumas Savisaart ja RR-t, kui rahvas koos Rahvarindega oli Pika Hermanni torni juures trikoloori tõstmas. Nüüd on need vastutöötajad kõige suuremad vabadusvõitlejad, kes nopivad medaleid oma kuuereväärile. Aeg paneb alati kõik asjad õigesse paika.

 16. mis saab edasi? 3 aastat ago
  Reply

  Savisaare kottimine saab läbi. Pole enam huvitav. Noorte Sinine pätukamp teatas oma tõelist palet – tegelikud Kremli trollid! Vana Helme on ära vajunud. Ajab noori rindele.
  Ka nii tegi too komude venemaa.
  Mis saab edasi?
  Kas valima läheme?

  • Naljamehed 3 aastat ago

   Ekre tahab ikka ronida valgesse. Aga nad on tegelikult tõrvikupimeduses.

  • õnnetuse suurkaja 3 aastat ago

   Vaene ekre on hädas. Naised on tänaval ja ekre junnidele kaabude all pole kohta.
   Kurvakuju rüütelid teised!

 17. Aivar 3 aastat ago
  Reply

  Huvitav, et pasapartei hääletoru nii kaua vait oli seoses selle Kärmase saatega. Istuti ja mõeldi, mis soga ajama hakata? Huvitaks veel, kes praegust erakonna reklaamiäri ajab? Arvan, et raha võeti ette ära, et mitte jagada eelmise lolli vennikese saatust. Huvitav on igasuguste rataste ja kürbide seletused, et nemad MITTE MIDAGI EI TEADNUD! No kuulge, igatahes “üdini aus ja rahvameelne” Kadri oli rahaga soperdamas juba ammu.
  Ei saa vist kunagi teda, mil moel sai esirikkuriks endine miilitsaseersant ja kust sai katuse vööra rahaga kombineeriv kruuda, kuid sisuliselt on kõik vargad ja pätid nii või naa keskerakonnaga seotud. Nii et valima minnes teadke, kellele panustada

  • sõprade tervitus rehwide juurest 3 aastat ago

   Kui küsitakse, kes tõstis õlle aktsiise, siis just Reformierakond tõstis aina ja korduvalt aktsiise küttele, kütusele, maagaasile, elektrile, alkoholile – lugematuid kordi. Kui me küsisime tol ajal, miks tõstate bensiini aktsiisi, mis tekitab hinnaralli, vastas Andrus Ansip, et miks te ei taha siis alkoholi hinda tõsta, see ju laostab rahva tervist. See oli tabu vastus. Oi kui mitu korda tõsteti ka riigilõive ja trahve!

  • kes keda 3 aastat ago

   Politsei algatab vastasrinna vastu krimiasju igal tühisel põhjusel, kuid “omade” reformlaste sigaduste vastu neid kas üldse ei algata või lõpetatakse üsna ruttu kuriteo koosseisu puudumise tõttu. Ekre õhutab ühiskonda vägivallale opositsiooni vastu, nagu Venemaal saadetakse kasakad “püha Venemaad” kaitsma.

 18. tere troll aivar 3 aastat ago
  Reply

  Sinu sõnavõtt läheb südamesse kõigile meie teistele Ekre trollidele,sest oled neist parim ja ilusam. Eriti hea säärejooksuga. Peamine,et sa mingil juhul ei paljastaks neid käske- õpetusi,mis sulle erakond kaasa andis! Moskva omasisi ei reeda!
  Räägi,kas maksavad hästi?

  • Makstakse 3 aastat ago

   hästi. Isegi valida anti, kas 1€ või 2 rubla. Valisin 2 rubla, sest arv 2 on suurem kui 1.

  • huvitav küll 3 aastat ago

   Meie saame EKREST palju rohkem.
   Raha kantitakse läbi Vneštorgpanga osakonna.
   Sääl ka too WEBB Fond ootel.

  • Jälle Keskerakond on süüdi 3 aastat ago

   Rüütel leidis, et Eesti põllumajanduspoliitikaga on midagi väga korrast ära, kui me ei suuda toota isegi nii palju sealiha, kui me Eesti-siseselt tarbime, vahendab

 19. Aivar 3 aastat ago
  Reply

  Huvitav lähenemine- Aivar on troll, kuigi kirjutab oma nime all ja kelle m aadress on omanimeline, mitte mingi A2B3. Tegelane, kes kuulub kretiinse vähemuse hulka ja pasandab siin igasuguste eri nimede all on õige ja aus inimene?
  Mulle meenub, et aastaid tagasi siinsamas kirjutas igasuguste naljakate nimede all sogav pasaparteilane, et ta ei saa oma õiget nime avaldada, sest siis Ansip ja KAPO panevad ta pikaks ajaks vangi.
  Arvan, et keskerakond teeb oma niigi rabalale mainele veel rohkem häda, kui laseb oma toetajatena paista täielike debiile.
  Muide, mulle ei meeldi EKRE! Sest seal on vanema generatsiooni hulgas kohutav osakaal endistel bolsevikel.

  • vaata aivar 3 aastat ago

   Paistab, et oled üsna noor ja koolitamata. Bolševikud olid ikkagi enne NSVL tekkimist. Nimelt ajaloolises võitluses menševikega Oktoobri mässu aegu.
   Kui kooli lähed, saad ehk targemaks. Hakkad ka aru saama eelmisest Eesti riigist, mis polnudki nii mäda, kui teile räägitakse. Elati ja kõik tänane ongi rajatud sellele vundamendile tühiste sõnadega.
   Ekre häda on selles, et neid juhib endine EKP KK poliittöötaja-kirjastaja.
   Aga see on juba sinu jaoks kõrgem pilotaaž.

 20. ausalt lahtiseletatud 3 aastat ago
  Reply

  Savisaar on süütu. Nii see on. Vihased ajakirjanikud peavoolust said jällegi vastu pead!
  Artikkel seletab punaselt ja puust, et nüüd on aeg Edgari kiusamine ükskord lõpetada.
  Ees on kohus, kui üldse tuleb, Sadama miljonite varastamises.
  See on reformierakonna häbiasi ja ärgu põigelgu enam mujale.
  Aeg on anda vastust! Ja täie rauaga!

  • Kui 3 aastat ago

   lähtuda Lenini ütlusest, kes pole meie poolt, on meie vastu, siis kui Edgarit pole süüdi mõistetud, siis on ta prillikivi.

 21. Aivar 3 aastat ago
  Reply

  Tämam komplimendi eest minu nooruse kohta! Praegusel ajal on 57 veel noor mees, mis siis et märgid sunnivad juba passi vaatama. Jah, Eesti ajast piirnevad minu teadmised vanemate meenutustega, kusjuures nemad midagi halba seal ei leidnud. Aga ajalugu õpetas mulle omaaegse riigikorra ajal õpetaja, kes arvatavasti ise ka uskus, mis seletas. Igatahes läks tal pärast EV uuesti väljakuulutamist tükk aega, et kannapööre teha ja ennast vabadusvõitlejate ritta asetada.(nagu enamus ).
  aga mis puutub bolsevikesse, siis niipalju kui mina mäletan, oli neid ikka päris kindlameelseid ka, kes vist arvasidki ennast koos Suure Süfiliitikuga koos revolutsiooni tegemas olnud. Igatahes pidin EKRE ühel Pärnu üritusel( muuseas läksin sinna puhtast uudishimust) perseli kukkuma, kui samu seltsimehi eesridades karkude-keppide kolinal eesti eest räuskamas nägin.
  Enda häbiks küsimuste ajal Helme -vanemale tema käest sellise “rahvusliku” anomaalia seletamiseks vastust ma ei saanudki, ainult “vabadusvõitlejate” tige porin ja sõim…

  • uskmatu 3 aastat ago

   Olen sinust veerand sajandit vanem ja natuke rohkem näinud.Igasuguste suuremate muutustu ajal on ikka esilekerkinud see meie inimeste halvem osa.Nii oli see ennem sõda ja sõja ajal,nii oli see peale sõda ja nii oli see vabariigi taaskehtestamisel.Pooled nendest nn.suurtest vabadusvõitlejatest oli lihtsalt omakasu peal väljas olevad ärikad-riigivargad ja see õnnestus neil vägagi hästi.
   Üks vähesid omakasupüüdmatuid oli Savisaar keda on kotitud 30 aastat mille tulemusena lõpuks pööraski natuke ära.
   See kõik ei tee aga olematuks tema suuri teeneid meie iseseisvumisel !

 22. Grey188 8 kuud ago
  Reply

  Rohkem nagu poliitika oleks

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.