Mesilaspere toetuse määrus sai allkirja

Foto: Maaeluministeerium

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

„Eelmisel aastal Eesti Konjunktuuriinstituudi korraldatud mesindussektori struktuuri uuringust selgus, et mesindussektori peamine ootus riigile on mesilaspere toetus ning haiguste diagnoosimise ja ravi toetamine. Mesilaspere toetus on tähtis samm, mis aitab täita mitut olulist eesmärki − tänu registreeritud mesilasperede arvu kasvule paraneb mesilaste haiguste varajane avastamine ja võimalus õigeaegselt haiguste levikut tõkestada,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

Mesilaspere toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ning põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule. Samuti motiveerib toetus mesinikke registreerima mesilasperesid Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) põllumajandusloomade registris.

Toetuse eelarve on 2019. aastal 600 000 eurot. Toetust plaanitakse maksta kokku neljal järjestikusel aastal (2019–2022) ning alates 2020. aastast on toetuse eelarve 800 000 eurot aastas. Toetust makstakse vähese tähtsusega abina põllumajandusloomade registrisse kantud mesilasperede kohta. Mesilaspere toetuse ühikumäär kujuneb pärast taotluste vastuvõtmist.

Toetust saab taotleda PRIA e-teenuse keskkonna kaudu ning taotlusperiood on  1.−15. mai 2019. Toetused makstakse välja hiljemalt 31. detsembriks.

2 kommentaari
 1. On 2 aastat ago
  Reply

  2 küssi:
  1) Kas toetus määrati mesilastele või nende toodangu müüjatele?
  2) Kas selles määruses on ka selgelt kirjas, et mesilaste tervise nimel ei tohi lähemal kui 1 kilt põllumajandusmaal kasutada mingeid mürkaineid ei väetamiseks ega tõrjeks?
  Kui ei ole, siis on see määrus sama väärtusetu nagu mahepõllunduse raha jagamine mürgitajatele.

  • Vello 2 aastat ago

   Toodangu müüjatele kindlasti mitte, pigem ikka mesilastele nende pidajate vahendusel. Ja nii loodusele, loomadele-lindudele kui inimestele ohtlike mürgkainete kasutamine mistahes moel kui pole võimalik hoida ära nende sattumist loodusesse või mistahes loomasööda või inimtoidu sisse peaks olema keelatud juba üleüldiselt, mitte vaid seoses mesilastega.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.