SDE kutsub Kaja Kallast üles koondama rahulolematuid saadikuid

Jevgeni Ossinovsi Foto: Sander Ilvest / Scanpix

Riigikogu praegune Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioon kutsub valimised võitnud Reformierakonna juhti Kaja Kallast koondama saadikuid, kes on loodava Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsiooniga rahulolematud, et nende abil takistada riigikogul kolmikliidul valitsuse loomist.

“Kokkupandaval äärmuskoalitsioonil ei ole täna veel Riigikogus 51 toetushäält,” seisab sotsiaaldemokraatide avalduses. “Vastupidi: oleme veendunud, et riigikogus on 51 häält, kes on jätkuvalt valmis hääletama vabaduste poolt ja vihkamise vastu.”

“Lisaks reformierakondlastele ja sotsiaaldemokraatidele leidub Isamaa ja Keskerakonna värskete liikmete hulgas kindlasti seitse inimest, kes toimuvat heaks ei kiida. Olgu nendeks Raimond Kaljulaid, Jüri Luik, Üllar Saaremäe, Vladimir Svet, Vadim Belobrovtsev, Andres Metsoja või Yana Toom. Neid inimesi on kindlasti veel, aga nende koondamiseks on vaja tööle asuda. Kaja, hakkame tööle, meie valijad ootavad meilt tegusid,” seisab avalduses.

Sotsiaaldemokraadid märkisid kolmapäeval Kallasele saadetud avalduses, et kümme päeva pärast valimisi on valimiste põhiküsimus lõpuks kõigile üheselt selge. “Selleks ei olnud maksumäära suurus ega maanteede laius. Selleks oli küsimus, kas Eesti läheb edasi vaba demokraatiana või lastakse võimule äärmuslased,” seisab SDE avalduses.

“Hea Kaja, sa võitsid valimised ja see tähendab vastutust! President teeb sulle lähiajal ettepaneku moodustada valitsus, sinu kohus on kasutada seda mandaati, et hoida ära demokraatlike vabaduste piiramine. Sotsiaaldemokraadid on selles missioonis sinuga. Me näeme esimest korda taasiseseisvunud Eestis, kuidas poliitilisele malelauale on asetatud mängunuppudeks demokraatlikud väärtused ja inimeste põhiõigused. Ja see tähendab, et on käes hetk, kus kõige olulisem on ära hoida halvim,” seisab avalduses.

Sotsiaaldemokraadid märgivad, et see ei ole pelgalt erakondlik võitlus, vaid kõigi ühine pingutus. “Kõik, kes te valisite täna EKRE-ga koalitsioonikõnelusi pidavaid erakondi usus, et nad jäävad avatusele ja demokraatiale truuks ka peale valimisi, võtke sõna. Saatke oma valitutele selge sõnum, et te ei ole neile selleks luba andnud.”

10 kommentaari
 1. Ele 2 aastat ago
  Reply

  Keskerakond on ainuke erakond kes hoolib kõigi inimeste heaolust ja mulle hakkasid meeldima ka sotsid, kuid nüüd valmistavad nad mulle pettumuse.

 2. Ott 2 aastat ago
  Reply

  SDE sai küllalt vähe hääli ja viriseda pole siin midagi et valitsusse ei pääsenud. Peale selle on riigikogus palju rahulikum olla. Eks Ossinovski on ka saanud oma nahal tunda oravate laimu ja halvustamist. Nüüd saab sellest puhata.

 3. On 2 aastat ago
  Reply

  selge, et Ženka on raevus. Seni sai ta oma papakese ärihuve kaitsta ja suunata tulusamatele tellimustele, nüüd on kõri kinni ja kutsub Talvepaleed vallutama ehk uut rünnakut Toompeale nagu intrirotile kohane.

 4. Seltsimees 2 aastat ago
  Reply

  Ligi kuulutas isegi, et ta hakkab Ratta tervise pärast muretsema.

 5. Ohoo 2 aastat ago
  Reply

  Poleks uskunudki et Ossinovski käitub nii inetult. See on lausa provokatsioon. Mul polegi enam kahju et ta ei pääsenud valitsusse.

 6. Pole 2 aastat ago
  Reply

  see internatsi Ossinovski uus pale ühti. Seda võis oodata kogu aeg, ta vaid on hoidnud end tagasi. Te veel kuulete temast!

 7. Või niij 2 aastat ago
  Reply

  Väga erinevad on vastuseisu põhjused. J.Luik kardab, et seatakse sisse head suhted Venemaaga ja tema sõjamängud muutuvad mõttetuks. Vene rahvusest poliitikud on vapustatud EKRE halvast suhtumisest vene rahvusest inimestesse. See peab muutuma, kõiki eestimaalasi tuleb võrdselt kohelda.Sotsid tahavad ka võimu, aga sotside ja isamaalaste häältesaak on olnud väike ja nad on olnud vaid kohatäiteks et arvuline ülekaal oleks. Reformierakonna tegevus on olnud ebameeldiv mis tõi kaasa vaesuse kasvu. Nad saavad hääli vaid laimu, vassimise ja vihavaenu õhutamise teel.. Keskerakonnal polegi sobivat partnerit.Opositsiooni ei saa ka minna sest teistel erakondadel pole peamine meie inimeste heaolu ja elamisväärse elu kindlustamine.

  • Vastupidi 2 aastat ago

   Just Jüri Luik on kremlimeelne, juba päritolu tõttu. Ta on vaid vaikselt hingitsenud ja lasknud ennast sokutada soojadele kohtadele. Kui nüüd hakkab talle miski vastu, siis hakkab ta ka vigu tegema.

 8. huvitav ajajärk meil praegu 2 aastat ago
  Reply

  Ratas on võtnud väga julge sammu ette ja Ossinovski on tema kõrval nagu mingi poisike. Kui veel paar aastat tagasi levitati kuulujutte sellest nagu oleks J.ratas Ossinovski Valitsuses peaministriks, siis selliseid üleskutseid lugedes, mida Oss praegu teeb……….posike mis poisike. Kohe kui võimalus anti nii oravate saba alla poeti. Vähe sellest, kutsutakse barrikaadidele juba praegu kuigi ei teata isegi võimaliku koalitsioonileppe sisu. Nemad teavad Kallasega täpselt, mis meid ees ootamas on. Ja mis peamine, ikka need keelatud võtted on neile kahele nii omased nagu Kaljulaidilegi. Eile kuulutas juba suure suuga kuidas Kõlvart hakkab Riigikogus hääletama ja kes kõik teised veel.Käiku lähevad kõik meetodid, et saaks vaid ise võimule. Aga mis saab siis edasi kui leiate need 7 saadikut. Kuidas te kujutate ette Riigikogus näiteks J.Luike hääletamas RE ja SDE valitsuse otsuste poolt kui inimene ise kuulub Isamaa fraktsiooni. Kui Luik üldse millegagi nõustub, siis selle hind on kaitseministriporfell ja tema asemel tuleb Riigikogusse asendusliige, kes hakkab hääletama nii nagu Isamaa. Aga kõik ju teavad kuidas on siin riigis saanud olla üks erakond nii pikalt võimul……tuleb välistada ühte suurt ja siis saab ise puudlitega valitseda. Need kaardid on nüüd sootuks segi paisatud ja oravad on ennast nurka mänginud ja nagu ikka, valetavad nii et suu suitseb ja kohe üksteise võidu.

 9. Vello 2 aastat ago
  Reply

  Mitte ainult saadikuid ei tuleks koondada vaid kõik selle kavandatava koalitsiooni vastased tuleks oma meelsuse väljendamiseks tänavatele tuua ja ütlemaks nagu Keskerakond seda veel enne oma ideoloogillist ajuinfarkti tegi: “No pasaran”!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.