Kolm erakonda arutasid energiajulgeolekut ning õlitööstuse arengut

Balti Elektrijaam Narvas. Foto:LIIS TREIMANN/SCANPIX

Keskerakond, EKRE ja Isamaa arutasid täna energiapoliitikat. Võimaliku koalitsiooni hinnangul tuleb jätkata põlevkivi kui Eesti peamise energeetilise maavara võimalikult efektiivset ja madala keskkonnakoormusega kasutamist.

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on põlevkivisektoril oluline strateegiline roll Eesti energiajulgeoleku tagamisel, majanduse arengus ning tööhõives, eelkõige Ida-Virumaal. “Tulevane valitsus peab pakkuma põlevkivisektorile kindlust õlitootmisesse investeerimiseks ning tööstuse edasiarendamiseks,” sõnas Ratas. Seejuures rõhutas ta, et erakonnad toetavad keskkonnatasudest osa eraldamist kohalikele omavalitsustele, mida enim kahjustab loodusvarade kasutuselevõtuga kaasnevad negatiivsed keskkonnamõjud.

EKRE esimees Mart Helme sõnul lepiti kokku, et toetatakse võrguühenduseta elektrilahenduste projekti maapiirkondades. Ka lepiti kokku, et jätkatakse tänavavalgustuse uuendamist vähendamaks halduskulusid ja säästmaks energiat. „Energia odavus ja kättesaadavus on majanduse konkurentsivõime ja inimeste heaolu võtmeküsimus,“ rõhutas Helme.

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul on oluline tagada Eesti energiajulgeolek ja varustuskindlus. “Meie plaan on suurendada ka taastuvenergia osakaalu nii elektri- kui soojuse tootmisel ja transpordikütuste tarbimisel. Peame oluliseks soojusenergia ja elektrienergia tõhusat koostootmist. Lisaks peame vajalikuks lahenduse leidmist taastuvenergia eesmärkide ja riigikaitse huvide ühildamisel,” ütles Sven Sester. Tema sõnul lepiti energiajulgeoleku suurendamiseks kokku Eesti elektrisüsteemi liitmises Euroopa Liidu riikide elektrisüsteemiga. “Viime lõpuni BalticConnectori rajamise koos ühtse Balti-Soome gaasituru loomisega aastaks 2020,” ütles Sven Sester.

1 Kommentaar
  1. Taas 3 aastat ago
    Reply

    üldine udu, ei mingit tegevuskava ega vastutust. Ja praegu on üldse lausa kuritegu ise põlevkivist teha õli, kui mujalt on seda odavalt hulgi saada. Mis saab aga 100 või 150 aasta pärast? Mujal on taastumatud varud lõppemas ja hinnad laes, inimesi aga mitu korda rohkem. Siis oleks meil varu olemas, kuigi ka väheneva rahvastiku olukorras piisaks meile tuulest, lainetest ja päikesest. Ning alati on võtta ka puitu ja turvast.
    Kuidas võib nii lühinägelik olla nagu Jurka+Mart+Helir? Kohe näha et politikaanid ei tunne elu ega oska arvutada. Loodan tõsiselt, et seda lollide kolmikliitu ei teki.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.