Lembit Kaljuvee: „Loodav koalitsioon on Eestile parim“

LEMBIT KALJUVEE FOTO PEETER LANGOVITS/ SCANPIX

Endine Riigikogu liige, ettevõtja Lembit Kaljuvee kirjutab, et ta toetab Jüri Ratase soovi viia Keskerakond koalitsiooni EKRE ja Isamaaga.

„Mõistsin, et see koalitsioon on teostatav. Ja usun, et see ongi praegu Eestile parim valik. Miks? Koalitsioon tehakse küll parteide vahel, aga inimeste poolt, kellel on oma soovid ja põhimõtted ühiskonna arendamiseks ja muutmiseks. Reformierakonnaga koalitsioonis oleks Keskerakonnal olnud väiksema venna positsioon, ja seega poleks erakond saanud midagi olulist oma lubadustest täita. Sellises koalitsioonis oleksid Jüri ja Kadri läinud vastuollu omaenda põhimõtete ja sisemise veendumusega.

Jüri Ratast, Helir-Valdor Seederit ja Mart Helmet tean ja tunnustan kaks-kolmkümmend aastat kui arukaid ja asjalikke mehi. Nende juhtimisel peaks tekkima sünergia ning uus koalitsioon hakkama edukalt toimima. Tähtis on, et keegi ei võtaks valitsuses „suurema venna“ positsiooni ja et teised ei tunneks end ahistatuna ja tahasurutuna. Jüri Ratas on näidanud end hea juhina. Arukad poliitikud ei saa Eestile halba teha. Seda ei taha kindlasti ükski poliitik. See koalitsioonivariant, mis lauale pandi, ongi praegu Eestile parim. Reformierakond oleks mänginud taas jõukate ja väljavalitute peale. Usun, et Keskerakonna, Isamaa ja EKRE poliitikud vaatavad elule riigis palju laiemalt. Valitsuse abi peaksid saama ikka need, kes iga päev võitlevad selle eest, et perel oleks leib laual ja tuba soe

Läbirääkimised võimalike koalitsioonipartnerite vahel on minu arvates olnud asjalikud. Neid läbirääkimisi aga püütakse naeruvääristada ja alahinnata. Olen kindel, et kolm asjaosalist ei lase end kõigutada hüsteerilistest juttudest ja paljuski ka peavoolumeedia suhteliselt ühekülgsest ja agressiivsest läbirääkimiste torpedeerimisest.

Soovin Jüri Ratasele, Helir-Valdor Seederile ja Mart Helmele edu läbirääkimistel ning loodan, et nad panevad kokku koalitsiooni, mis on valimistulemuste puhul ka kõige loogilisem variant. Loodan, et uus võimalikult laiapõhjalistel alustel moodustatud valitsus haakub valijate soovidega.“

Allikas: „Uued Uudised“

8 kommentaari
 1. Pean 3 aastat ago
  Reply

  Lempsu parandama: mitte parim, vaid vähimsitt. Sest sellistest sahkerdajatest mingit head liitu loota ei saagi.

 2. mures eesti pärast 3 aastat ago
  Reply

  Halb lugeda kuidas Ratase võimuiha üritatakse õigustada.
  Parim Eestile? Täiesti vastupidi – halvim eestile.
  Jüri Ratas pole suutnud kogu oma valitsmeisaja jooksul suutnud anda ühtegi sisukat vastust – ainult ümmargusne ja sisutühi jutt. Kogu Keskerakonna juhitava valitsuse poliitika on samasugune – ilus jutt ja mitte mingit sisu.
  endale taotakse vastu rinda ja samas juhitakse riigieelarve võlgadesse, nüüd võeti koalitsioonipartneriks erakond kelle “majanduspoliitika*” on riik Kreeka eeskujul pankroti laenata. EKRE “ideoloogias” pole isegi midagi konservatiivset , ainult hüsteeritsemine, valetamine ja populism.
  Keskerakond üritab näidata et võitlevad madalapalgaliste eest, aga nagu kogiu nende muu jutt on ka see lihtsalt valetamine, nende läbiviidud maksutõusud toidavad elukalliduse tõussu mis mõjub kõige valusamalt just madalapalgalisi. Ratas palun tee ükskordki midagi Eesti tuleviku jaoks ja saa ülew oma võimujanust – nagu viiamsed aastad näiduanud, võimuga midagi teha tee nagunii ei oska.

  • Ratta 3 aastat ago

   seni suurim viga on sotsialismiehitamise jätkamine.

  • to mures eesti pärast 3 aastat ago

   Väga õige jutt.

 3. Aivar 3 aastat ago
  Reply

  Eesti pärast on mure tõesti, kuid ma ei kiirustaks EKREt hukka mõistma, me ei tea ju veel nende tegusid! Jutt jutuks, aga tegelikku seisu saame näha alles mõne aja pärast, nii et ei maksa veel paanitseda. Aga Jura Koleso on ju hariduselt ja mötteviisilt Eesti suurima kanafarmi omaniku kasvandik, ainult palju lollim ja tuhnusem oma loojast. Mida siis tahtagi? Küll on päritud Isakese iseloomujoon igal võimalusel võimust kinni hoida selleks vahendeid valimata. Kaks tolgust Riigikogu suitsunurgast ei tulnud selle pealegi, et aitavad võimule alaarenenud poliitprostituudi

  • Just 3 aastat ago

   EKREt tuleb hukka mõista et vähe pole. Mida nad algul lubasid ja mitte midagi ei saanud. Peale isikliku rahakoti paksenemise muidugi. Peagi saame teada kolmikliidu lepingu ja siis võrdleme, kui vähe EKRE sai. Praktiliselt kepp ja kott!

  • miks 3 aastat ago

   Miks ei peaks hüsteeritsemist, valetamist, vandenõuteooriat levitamist hukka mõistma?

  • Täpselt 3 aastat ago

   nii.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.