Rakvere ettevõtja: “ Andkem koalitsioonile aega atra seada”

Pildil Aqva Spa juht Roman Kusma. ELMO RIIG/Scanpix

Lääne-Virumaa üks tuntumaid ettevõtjaid Reformierakonnast lahkunud Roman Kusma, kes parteituna kuulub Rakvere linnavolikokku ning on AQVA hotelli-veekeskuse juht, kirjutas „Virumaa Teatajas“, et tema toetab igati Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni.

„Tekkinud olukorras, kus Reformierakond (RE) on valimised võitnud, aga keegi nendega läbirääkimisi pidada ei taha, on minu arust süüdi oravapartei ise, ja ei keegi muu.

Välistada variant ühe parteiga läbi rääkida ja näidata teisele juba enne läbirääkimisi rasvaste punaste joontega ette, millest RE ei tagane, on suur ülbus, ning peab ütlema, et ka paras idiootsus. Kui sa isegi ei taha EKRE-ga koalitsiooni teha, siis kasuta teiste erakondadega läbi rääkides seda kaarti oma kasuks ära, aga ära lahmi.

Miks siis keegi ei taha RE-ga koalitsiooni teha? Eks seda teavad asjaosalised paremini, aga ju siis teatakse, et RE koalitsioonipartnereid kergesti petab, ja see pole ka ime, sest petta on saanud isegi omad.

Lääne-Viru inimesed teavad, et Reformipartei toob Riigikogu valimisteks Lääne-Viru valimisringkonna esinumbriks alati kellegi väljastpoolt meie maakonda. Teistel parteidel on esinumbriteksmeie kohalikud inimesed. Nagu Reformil siis kohalikke tublisid inimesi poleks! Nii on meil kandideerinud viimasel neljal korral Kristiina Ojuland, Hanno Pevkur, Valdo Randpere ja Taavi Rõivas.

(—)

Ja miks ei tohiks ausatel demokraatlikel valimistel suure võidu saanud EKRE valitsusse minna!? Neil on toetajaid kaks korda enam kui sotsidel. Ja ärme hakka ajama mingit fašistide ja natsistide juttu, et kohe hakatakse päid raiuma ja homosid lintšima.

Jah, ma olen nõus, et EKRE stiil on suhteliselt lahmiv, ja nii mõneski küsimuses ollakse populistlikud, ka intelligentsust võiks nende väljaütlemistes rohkem olla, kuid teatud küsimustes mulle nende sirgjoonelisus ja otseütlemine meeldivad, näiteks pagulaste teemal. Tegelikult peaks seda paadipõgenike voolu Aafrikast õige sõnaga nimetama – ja see on: inimkaubandus. Ma ei hakka seda teemat siin pikalt lahkama.

On loomulik ja igati inimlik aidata sõjapõgenikke, ning minu jaoks on iseenesestmõistetav, et sõjakoleduste eest põgenevad eelkõige naised ja lapsed, aga mitte see, et üle Vahemere tuleb sadu 18–25-aastaseid mehi, kes pole pärit mitte sõjakolletest, kes on vahendajatele üleviimise eest maksnud kopsaka summa ning kes kohale jõudes ainult Euroopa sotsiaalabile loodavad.

Andkem koalitsioonile aega atra seada ja vaadakem, mis sellest sünnib, ning andkem hinnanguid siis, kui on, mida hinnata. Ma usun, et loodav koalitsioon ei tule kehvem kui viimane valitsuse kooslus ja et enam selliseid majanduslikke vigu ka ei tehta. Äkki suudetakse isegi Lätti kingitud aktsiisiraha tulevikus koju jätta?“

Allikas:Uued Uudised“

1 Kommentaar
  1. Romani 3 aastat ago
    Reply

    arust peavadki rahvast petma poliitilised litsid, kes müüvad oma põhimõtted kasumiahnuses südamerahuga maha.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.