Ühendame kogukonda läbi hoovikohvikute

Jaanus Riibe, Tallinna Kristiine linnaosa vanem

Tänapäeval on kohvikud ja restoranid muutunud linnaelu lahutamatuks osaks. On erinevaid arvamusi, ühed ütlevad, et restoraniäri sai alguse 16. sajandil, kui Inglise kõrtsides hakati kord päevas pakkuma fikseeritud hinnaga sooja toitu, samas teised arvavad, et hoopis Prantsusmaa pani aluse restoraniärile. Igal juhul on restoranid ja kohvikud meeldivad paigad. Tänapäeval on need muutunud selliseks kultuuriosaks, mis aitab ühendada erinevaid piirkondi, kultuure ja inimesi.

Usun, et meile kõigile meeldib süüa maitsvat toitu ja juua tassike kohvi mugavas koduses õhkkonnas, unustada mõneks hetkeks olmeprobleemid ja veeta aega heade naabrite seltsis. Niisugune harukordne võimalus on tulemas Kristiine linnaosas, kus augustikuu soojad ilmad annavad parima võimaluse tõelise koduse toidu proovimiseks ja naabrite külastamiseks.

Linnaosa hoovikohvikute-päeval osalejaid tuleb igal aastal üha juurde. Meie elanikud soovivad avada oma kaunid aiad külalistele, elavdada läbikäimist. Samuti on kasvanud niisuguste inimeste hulk, kes soovivad just selliseid eripäraseid kohvikuid külastada ja tulevad siia kokku kaugemaltki. Eelmiste aastate kogemus näitab, et hoovikohvikutes saab proovida kohapealseid roogasid ning õppida paremini tundma meie linnaosa ja siinseid inimesi. Näha, kuidas elatakse ja suheldakse, õppida veidi enam aru saama Kristiine eripäradest. Mõnes hoovikohvikus on toimunud isegi elava muusikaga kontserte ja väiksemaid etendusi, ühesõnaga – suurepärane võimalus oma naabritega tutvumiseks ning lõbusalt, mis aga peamine, ka maitsvalt oma vaba aja veetmiseks. Kusjuures avatud hoovikohvikutes võetakse teid vastu nii, nagu oleksite ammune sõber ja kõige oodatum külaline.

Mõte hoovikohvikute päevade läbiviimisest tekkis mõni aasta tagasi ja tänavu  toimub hoovikohvikute päev juba kolmat korda. Iga aastaga ühineb sellega aina enam kohalikke elanikke, kes avavad oma kodus kohviku, mis on muutunud kogukonda ühendavaks ürituseks.

Esmakordselt toimus hoovikohvikute päev Kristiines 2017. aastal. Õhkkond on neis kohvikutes sõnulseletamatult soe ja kodune, päeva jooksul saab imetleda piirkonna kauneid aedu ja hoove, proovida kõikvõimalikke küpsetisi, kodustehtud jäätist ja muid delikatesse.

Oleme saanud ka tagasisidet, et paljud tutvusid just tänu niisugusele üritusele oma naabritega. Mitmed said teada väiksemate tänavate olemasolust meie linnaosas ja avastasid uusi paiku, millest nad polnud varem midagi kuulnud. Möödunud aastal võttis üritusest osa juba üle 30 kodukohviku ja sel korral avatakse hoovikohvikuid veelgi rohkem.

Tänavu toimub Kristiine hoovikohvikute päev laupäeval, 24. augustil kell 11.00 kuni 18.00. Hoovikohvikute päeva kureerib Kristiine Linnaosa Valitsus.

Suvi on Eestis lühike. Täitkem see üürike ilus aeg meeldivate muljetega ja külastagem Kristiine hoovikohvikuid!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.