Ametiühingute Keskliidu volikogu ei kinnitanud alampalga kokkulepet

Foto: Arvo Meeks/Scanpix

TALLINN, 5. september, BNS – Ametiühingute Keskliidu volikogu koosolek ei andnud neljapäeval oma heakskiitu sõlmida tuleva aasta miinimumpalga kokkulepe tasemel 578 eurot kuus ja 3,44 eurot tunnis.

Kuigi ametiühingute ja tööandjate läbirääkimisdelegatsioonid jõudsid nädal tagasi toimunud kohtumisel 2020. aasta alampalga osas ühise arvamuseni, pole lepet veel sõlmitud ning kõik huvitatud osapooled saavad kuni 27. septembrini kavandatava kokkuleppe osas arvamust avaldada, teatas liit.

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul peavad ametiühingud nüüd otsustama, kuidas läbirääkimistega edasi liikuda.

“Teisipäeval, 10. septembril koguneb Ametiühingute Keskliidu juhatus, mis peab võtma vastu konkreetse otsuse, kas ja kui, siis millise taotlusega läbirääkimisi tööandjatega jätkata. Volikogu tänane seisukoht tähendab, et ilma tööandjate ja ka valitsuse konstruktiivse panuseta võib töötasu alammäär jääda 1. jaanuarist tõusmata,” ütles Peterson.

“Pärast delegatsioonide kokkuleppele jõudmise avalikustamist esmaspäeval on läinud lahti elav arutelu alampalga suuruse üle ning valdav enamus sõnavõtnutest peab saavutatud tulemust mittepiisavaks,” selgitas Peterson kokkuleppe tagasilükkamise tagamaid.

Ametiühingud on seisnud aastaid selle eest, et alampalk moodustaks vähemalt 40 protsenti keskmisest palgast, mis eeldaks kokkulepet vähemalt 600 euro tasemel.

1 Kommentaar
  1. Mis 3 aastat ago
    Reply

    tahes mittetootval või mõõdetamatul töökohal töötava isiku alampalga ja ülempalga suhe ei tohi ületada 3 korda. Kui ülem (nt haigla ninamees) saab 4500€ puhtalt, peab (nt sanitari/koristaja/valvuri) alampalk olema vähemalt 1500€ puhtalt.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.