Valitsus alustab 2020. aasta riigieelarve läbirääkimisi

Foto: Arvo Meeks/Scanpix

Stenbocki maja, 10. september 2019 – Valitsus alustab tänasel kabinetinõupidamisel järgmise aasta riigieelarve aruteludega, lähtudes oma viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Peaminister Jüri Ratase sõnul peab riigieelarve teenima parimal viisil Eesti rahvast ja riiki ning edendama valitsuse seatud eesmärke. „Selleks vaatame üle nii meie vajadused kui ka võimalused. Jätkame konservatiivse eelarvepoliitikaga, mis võtab arvesse meie majanduse olukorda ja tulevikuväljavaateid. Samas soovime pöörata selgelt tähelepanu ka nendele riigi- ja ühiskonnaelu valdkondadele, mis vajavad enim toetamist ning järeleaitamist,“ ütles peaminister.

Riigieelarve eelnõu koostamisel tugineb valitsus rahandusministeeriumi eile avaldatud majandusprognoosile ja kevadel vastu võetud järgmise nelja aasta eelarvestrateegiale. Eelarvestrateegia eesmärk on planeerida tegevusi ja raha pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja üleilmseid trende. Riigieelarves selguvad järgmise aasta konkreetsed kulud ja tulud, sealhulgas näiteks eri valdkondade lõplikud palgafondid.

Arutelud uue aasta eelarve üle jätkuvad ka järgmisel nädalal. Valitsus peab esitama riigieelarve eelnõu riigikogule hiljemalt kolm kuud enne uue eelarveaasta algust ehk septembri lõpuks.

3 kommentaari
 1. Eelarvesse 2 aastat ago
  Reply

  tuleb võtta 2 põhieesmärki:
  1) Riigiametniku ülimpalga ja alampalga suhe ei tohi ületada 3 korda;
  2) Abirahadele kehtestatakse 40% eelarvest.

 2. kkk 2 aastat ago
  Reply

  Õpetajate palka tuleb tõsta. Oli just jutt, et see on üks madalamaid OECDs.

 3. to kkk 2 aastat ago
  Reply

  Õpetajaid nii vähe, et selle pisikese asja võiks ära teha, aga PÕHIMÕTTELISELT poke see õige.
  Raha ei tee kedagi targemaks, hoolivamaks, empaatilisemaks, targemaks, mõstvamaks.
  KUI õpeetajatel pole PIINLIK nõuda kõrgemaid palku ajal, kus PENSIONÄRID ON VILETSUSES KUUBIS, pigem NENDE eest seista, siis
  MIDA NAD KOOLIS LASTELE ÕPETAVd??? SAMA SUHTUMIST. Vanasti õpetati tagasihoidlikkust, viisakust,mitte trõgimist.
  Päris ihukarvad tõusevad püsti, see ju tulevase põlvkondade RIKKUMINE. Küll ise saate maitsta selle vilju.
  Eks eestimeelsuski ,oma rahva kui küünarnukitunne saa sealt alguse või lõpu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.