Aivar Riisalu: minu kõige edukam äri on olnud Meie Mees

Tallinn, 24.08.2018 We Love The 90s festivali teine päev Tallinna Lauluväljakul. Laval: Aivar Riisalu. Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia

05.10.2019

Tallinnas laupäeval ettevõtlusnädalat avanud debatil osalenud ärimees ja Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu tunnistas, et tema kõige edukam äri on olnud ansambel Meie Mees, kus Riisalu on solist. 

Ettevõtjaks hakkamise või palgatööle jäämise plussidest ja miinustest arutlesid lisaks Riisalule veel Maakondlike Arenduskeskuste juhatuse liige Andres Huul, väikeettevõtja Maire Forsel ning veiniekspert Kalev Vapper.

Aivar Riisalu sõnul ei saa ettevõtjaks saamise eesmärk ei saa olla kiiresti rikkaks saamine. „Eesmärk võiks olla millegi  loomine, organisatsiooni ülesehitamine, toote arendus,  turule toomine ehk tahe midagi ära teha. Kui ollakse nõus panustama aega, leidma raha ja on hea idee, siis alustatagu oma äriga. Hea algus ettevõtjaks hakkamisel on ka see, kui hobist saab ühel päeval äri. Isiklik näide –  minu suurima kapitali efektiivsusega projekt läbi aegade on olnud Meie Mees,“ rääkis Riisalu.

Riisalu soovitas valida palgatöö, kui ollakse mingil väga kitsale alale spetsialiseerunud või inimese isikuomadused lihtsalt ei sobi ettevõtjaks olekuga või ei soovit oma aega piisavalt panustada või puudub hea idee.

Andres Huul tõi välja, et kui soovitakse elada looduse keskel maapiirkonnas, kus on vähe tööpakkujaid, on ettevõtjaks hakkamine üks võimalusi. „Sel juhul tuleb esmalt luua sissetulek endale ja siis ka kogukonna liikmetele. See nõuab nii eneseusku kui töökust, aga preemiaks on edu korral majanduslik vabadus,“ märkis Huul.

Maire Forsel tõi välja, et praeguses kiirelt muutuvas maailmas peaks kõigil olema valmidus oma elu muuta. „Töökohad tekivad ja kaovad kiiremini kui iial varem. Seetõttu ei saa keegi meist olla kindel, et tema palgatöö pensionini kestab. Kui hoida tagataskus kasvõi imepisikest äriideed, on töötuks jäädes pehmem maandumine. Et see idee lihtsamalt tekiks, tuleb läbi elu uusi asju õppida ja vanus pole siin takistuseks. Maailmas on miljoneid probleeme –  peab neist leidma ja lahendama vaid ühe, et saada ettevõtjaks,“ selgitas Forsel.

Kalev Vapper tõi välja, et ettevõtlusega alustades tuleb kõvasti rügada ja teha kompromisse, kaotades oma vabas ajas ja sageli ka peresuhetes. “Alustavad ettevõtjad loodavad sageli liiga palju heale õnnele või sõpradele. Tegelikul on vaja teha realistlik äriplaan ning hoida esmalt kõik kulud range kontrolli all,” rääkis Vapper.

Üle-eestiline ettevõtlusnädal toimub 7.-13. oktoobrini  juhtmõtte „Samm Sinu unistusteni“ all. Kokku toimub ettevõtlusnädala raames enam kui 300 temaatilist üritust kõikides Eesti maakondades. Korraldatakse ettevõtlusega alustama julgustavaid seminare, konverentse, töötubasid, ettevõtluskohvikuid ning muudes formaatides üritusi.

Ettevõtlusnädal viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

BNS

5 kommentaari
  1. Kolmas eesti 5 aastat ago
    Reply

    100% fekalist!

  2. Fakt 5 aastat ago
    Reply

    Mehe kõige ebaõnnestunum tegu – Tallinna Televisiooni sulgemine.

  3. ! 5 aastat ago
    Reply

    Üks inimene ei saa olla ideedegeneraator ja samal ajal nende läbiviija.
    Nii raisatakse võimeid ja aega.
    Väga rumal süsteem. Kui märkan mingit vajakajäämist või tulen heale ideele, teen suurema või väiksema visioonikirjelduse ideekavandini välja, ükski ametkond tegeleda ei taha , öeldakse – tore, hakka tegema !
    Mul muudki teha,näha,mõelda!!!
    Samal ajal peetakse heal palgal ülal hulk kasutuid ametnikke, kes midagi ei viitsi,taha, julge, sest ka nende ülemused ei taha, viitsi ,julge -peaasi,et papp niriseb.

  4. Julgus 5 aastat ago
    Reply

    On sellel tüübil ikka julgust-esineda siin rahvale ja kiidelda.Ise, tegutsedes kellegi etturina, aitas eestlaste TV kanalit kinni panna.Sellised inimesed reedavad alati, ükskõik millal ja ükskõik keda.

  5. Rein Mark 5 aastat ago
    Reply

    … ja edukam afäär TTV kanali likvideerimine

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.