Vabamüürlased: Ma olen vaid kiriku teener

Märgistatud Eesti kroon

25.10.2019

Nii ütles Tallinna praost oma koguduse rahvale ja pärast ka ajakirjanduses meile kõigile. Varsti aga tunnistas, et on ikkagi salaorgani liige loožis ja isegi 30. positsioonil. Seega siis tipust puudu vaid kolm trepiastet. Vabamüürlaste hulka kuulumist tunnistanud Tallinna praostile Jaan Tammsalule kehtestati koheselt usuraadios „Pereraadio” eetrikeeld.

Kolmkümmend Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vaimulikku pöördusid kiriku juhtkonna poole palvega “keelustada vaimulike kuulumine vabamüürlikku organisatsiooni”, kuna see “on kokkusobimatu vaimuliku ametiga” ja “tekitab palju segadust nii EELK vaimulike kui ilmikute seas ning võõristust ja eelarvamusi Eesti ühiskonnas tervikuna,” kirjutas Delfi.

9. märts 2012 Äripäevast leiame veel ka nimed: Toomas Peek, Peep Siimon, Siim Kallas, Tunne Kelam, Indrek Tarand, Harri Tiido, Hannes Tamjärv, Rein Loik ja palju veel, keda nimetatakse vabamüürlaseks kuulumises.

Vabamüürlased ei tohi üldjuhul avaldada oma kuulumist sellesse rühmitusse. Vaid üksikud neist on muutunud edevateks. Vist üks esimesi oli kunagine autosõitja, hiljem 17 aastat Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse juhatuse esimees. Raido Rüütel, kes läks Raadio 2 saatesse „Hallo Kosmos” ja teatas, et on 33. astme vabamüürlane ja olnud aastaid ka Eesti Suurlooži suurmeister.

Ilmselt lobisemise pärast sooviti temast vabaneda, olgugi, et ta ise teatas avaliku kirjaga, et lahkub vennaskonnast, kuna ei suuda austada kooseluseaduse vastu võtnud riigikogulasi ja presidenti.

Sellist avalikustamist on teinud  ka Endel Lippmaa, üks endine linnapea ja mõned teised veel. Esialgseks eitajaks oli ka Siim Kallas, ometigi on vabamüürluse tugisambaks just pankurid üle maailma.

Mis asi on vabamüürlus?

See on globaalne ühendus, mis mõjutab maailma poliitikat. Mõjutab ebademokraatlikult. Kes siis üritab otsustada Eesti saatuse üle kui me teame, et vabamüürlane on tänast valitsust vihkav Reformierakondlane Siim Kallas koos oma parteijuhist tütrega?

Vaadakem kasvõi endist Eesti 50 kroonist rahatähte, kus toonase panga presidendi allkirja kõrval ilutses vabamüürlaste märk.

Endine vaimulik Kalle Gaston kirjutas ajalehes Sakala, „Mida kujutab endast näiteks Bilderbergi grupp, kes kinnistel koosolekutel teeb maailma arengut määravaid otsuseid ja kelle korraldusi täidavad riikide valitsused?” Vaadates kas või Eesti valitsuse toimetamisi ja otsuseid, on raske aru saada, kelle heaks ta töötab. Eesti rahvas see igatahes küll ei ole,” arvas mees märtsis 2013.  „Huvitav on ka asjaolu, et uurijad, kes on püüdnud vabamüürlastel lasuvat saladuseloori kergitada, näiteks David Icke ja Jüri Lina, on tembeldatud skisofreenikuiks,” ütles endine vaimulik ja tõdes lõpetuseks, et hullusärki panek on läbi aegade olnud tõhus meetod ebamugavate isikute elimineerimiseks.

Vabamüürlaste saladuslik maailm hoiab omasid ega lase võõrastel enda tegemistesse sekkuda. Eesti 300 vabamüürlast hoiavad varju, kuigi legendaarseima eestlasest vabamüürlase Arno Köörna sõnul pole vendadel avalikkusega suhtlemine keelatud. Nende mõju maailmas on teada. Eestis veel mitte. Suur osa USA presidente on vabamüürlased (see on veenvaim tunnistus vabamüürlaste mõjuvõimust!); Washingtoni tänavate ülesehitus lähtub vabamüürlaste uskumustest; USA ühedollariline on vabamüürlaste märgiga. Kümned maailma nimekamad teadlased, ärimehed, luuletajad, heliloojad ja kohtunikud kuuluvad vabamüürlaste müstilisse seltskonda.

Teise vabariigi esimene vabamüürlasest suurmeister Arno Köörna võeti vendade sekka 1991. aastal Soomes. 10 aastat tagasi oli Eestis üle 300 vabamüürlase, teatas Köörna toona rõõmsameelselt. Loože on Eestis 11 ja nendegi arv suureneb. „Eestis vabamüürlusega liituvad inimesed on erineva ettevalmistusega. Mõni on palju lugenud, kuid teda huvitavad rituaalid. Osa tuleb uudishimust, et kes need vabamüürlased siis ikka on… Mõne aja pärast, kui saladusi enam pole, märkavad, et vennaskonnas olles istutakse meeste seltskonnas. Nad on meeste klubis,“ rääkis Köörna vabamüürlusest kui väliselt tavapärasest ajaveetmisvormist. Maailmas liigub tuhandeid kuulujutte, kus ja kuidas on vabamüürlased üksteist soosinud või astunud samme, mida vaid nemad ise näevad ja mõistavad.

Milline õiguslik vahekord saab olla, kui näiteks kohtunik on vabamüürlane ja kohtualune samuti? Mõlemad kuuluvad salaorganisatsiooni. Soomes  on vabamüürlaseks olek kohtunikul keelatud.

Vaikijad

Äkki ongi vabamüürlased süüdi selles, et meie riigil ei lähe nii hästi kui me 30 aastat tagasi soovisime? Võib-olla me olemegi leidnud ühe süüdlase. Kasutagem loogikat: seal, kus on salastamine, sellest järgmine samm ongi korruptsioon. See organisatsioon on loodud selleks, et ringkäendusega omasid igati kaitsta. Nende peamine pürgimus on pääseda võimule. Just see, mida pingsalt taotleb Reformierakond. Vabamüürlus on rahvusvaheline ja seega meie vabamüürlased kuuluvad sinna kui alluvad, ehk käsutäitjad. Meie omad pole seal mitte käsuandjad vaid hoopis käsusaajad – käsutäitjad. Valitseb väga range hierarhiline struktuur ja siinsetel vabamüürlastel pole õigust keelduda nende ülevalt poolt tulnud käskude täitmisest. Ehk seletab see ka selle armetu olukorra, kuhu Eesti on 17 aastase Reformierakonna valitsemisega sattunud.

Kuna see organisatsioon on ülimalt salastatud, siis kujutab endast ohtu ka meie riigile.

Soomes jälgis miljon vaatajat saadet, kus selgus, et Turu linna suured ehitushanked käivad läbi vaba-müürlaste ringkäenduse ja keegi teine sinna ligi ei pääse. Kas meil ei või samuti olla?

Vabamüürlaseks saab vaikimisvande läbi, kus sinu munandeid tõrvaga pritsitakse. Milleks sellised totrad rituaalid? Aga ikka selleks, et te peate vaikima. Vaikima käskudest, vaikima tegudest, vaikima saavutatust.

Milline on suhe vabamüürlastesse, kes ilmselt pole oma tegevuses meie konstitutsiooniga kooskõlas ? Nende peakontor asub Tatari 25, Tallinnas.

Vaatame ka naabri poole. Venemaa esimüürlane oli Vladimir Uljanov Lenin, kes kirjutas 1918. aastal: “Me ei tohi end oma võitluses lasta takistada põhimõtetest. Me peame valmis olema kasutama ükskõik missuguseid võtteid, valesid, ebaseaduslikke meetodeid ja kavalust … Kui töölised ja talupojad ei võta omaks sotsialismi, siis ei ole mõtet kasutada sõnu, tuleb kasutada vägivalda. … Kui me kommunismi teostamise nimel peaksime hävitama kas või 9/10 elanikkonnast, siis me ei kõhkle seda tegemast. Parem on hävitada 100 süütut, kui lasta pääseda ühel süüdlasel. (!)…Vägivald on möödapääsematu ja vajalik!” Neid viimaseid juhendeid rakendasid kommunistlikud  repressiivorganid ellu eriti agaralt. Muide, Lenin ei öelnud šovinismi seisukohast lähtudes midagi uut. Juba omaaegne vene kirjanik Fjodor Dostojevski kirjutas: “Kui mõned rahvad ei mõista meie elulaadi ja ei taha selle kohaselt elada, siis tuleb see neile jõuga selgeks teha!” Muuseas Lenin oli 31. kraadi vabamüürlane ja (Grand Inspecteur Inquisiteur Commandeur) liige.

Kes  vabamüürluse vastu suuremat huvi tunneb, siis palun: http://www.conspiracyarchive.com/Blog/?p=613

Aivo Oina

27 kommentaari
 1. ometi ka midagi lugeda 11 kuud ago
  Reply

  Pideva propaganda kõrval ka tükike lugemist.
  Viimasel ajal on palju juttu sellest salaorganist.
  Täitsa põnev!

 2. See 11 kuud ago
  Reply

  on niivõrd salastatud, et me ei teagi veel, et me oleme ammu surnud.

 3. saladusi palju 11 kuud ago
  Reply

  Kui kõik saladused tuleks välja.
  Oh oleks kena.

  • Üks 11 kuud ago

   saladus avanes mulle juba lapsepõlves. Räägiti siis samuti vabamüürlastest. Kui ma küsisin, kes need on, vastati, et need, kes salaja müüri laovad. Aga see olevat saladus.

  • Kas maffia juhib 11 kuud ago

   Ainult et endiselt toodetakse kogu seda kola – alates arvutitest ja külmkappidest, lõpetades päikesepaneelide, tuulikute ja akudega – seal, kus on tagatud energia. Ja seal toimub, muide, ka praktiliselt kogu andmetöötlus – seega ka teadus ja üldse kõik, mis on oluline –; ja ka relvi toodetakse seal; sealhulgas tuumarelvi.

 4. Kui jumal annaks mõistust 11 kuud ago
  Reply

  Kas jumalasulased ikka on meile nii ausad?
  Miks nad homosid kaitsevad ja minister ka nendega kambas?
  Kas homondus on ka nende suur saladus?

  • paganama kõvad mehed 11 kuud ago

   Suured ametimehed on koondudnud organisse.
   Paistab, et naisõpetajad sinna ei kuulu. Seega siis meeste maailm.
   Huvitav on vaadata, et Siim Kallase allkiri kinnitab seda vabamüürlaste pitsatit!
   Ja praegu on ta riigi kolmas mees.
   Siit ka kogu suunitlus reformierakonna poolt.
   Mida siis veel tahta, muidugi vihkavad Eesti rahva EKRET.

  • riigis on palju saladuslikku 11 kuud ago

   Alles otsiti kaks päeva takka oma hoovi ülespoodut. Mis on selle surma saladus?
   Kas keegi kujutab seda ette?

 5. kuhu laar kuulub? 11 kuud ago
  Reply

  Mart laar müüs rublad maha.
  Mart sai välismaalt suured rahad ärastamiste eest preemiaks.
  Kes ta tegelikult on?
  Jälle on raha juures.

  • Abimehed ka kambas 11 kuud ago

   Ega ta üksi kõike saanud.
   Tuli jägada kambajõmmidega.

 6. kirikus ei käi 11 kuud ago
  Reply

  Kas meie president on kogu rahva president? Kas meie vaene riik vajab üldse sellist institutsiooni? Kas meie presidendipaar on väärikas? Need küsimused olid ja on rahva seas arutlemisel.
  Kirikus nad ei käi.

 7. to kui jumal annaks mõpstust 11 kuud ago
  Reply

  Aga EI ANNA JU ! NÄE, MIS ÜMBERRINGI TOIMUB ! SULLE KA POLE ANDNUD. OLEKS ANDNUD, SIIS SA EI
  PINISEKS TEISTE TEKI ALL – PIDEVALT.
  NIIKAUA KUI TEGU POLE ZOOFIILIA VÕI PEDOFIILIAGA ,VÄGISTAMISE VÕI SADISMIGA LOOMADE VÕI INIMESTE KALLAL SEKSUAALSE RAHULDUSE SAAMISEKS, POLE KELLEGI ASI VÕÕRAS VOODIS NUHKIDA.
  PÄRIS HÄBI JUBA SU JORU KUULATA.
  HOMOSEKSUAALSUS ON ALATI OLNUD JA JÄÄB, SEST ON ÜLS LOODUSE VAHENDEID LIIGI LIIGSUURENEMIST
  PIDURDADA.
  ARMASTUS PÜHITSEB ALATI SEKSUAALSUSE JA VÕIB SELLEST KA LOOBUDA, MIS TÄNAPÄEVAL ON NAERUASI., SAMUTI HETEROSEKSUAALIDE JUURES ON SEKSUAALSUS MUUDETUD LÄBUKS, NAGU RÄMPSTOIT, LOLLID FILMID, REKLAAAM JA POLIITIKA jms. MILLEGA MASSE UINUTADA VÕI TSIRKUST PAKKUDA.
  KIRIK PEAB AJAGA KAASAS KÄIMA, TEMA KOHUS ON ARMASTUST / AGAPET / KUULUTADA JA HOMOSEKSUAALSUSEGA LEPPIDES TA SEDA TEEBKI.
  KUI NEED HOMOSEKSUAALID AINULT LIIGA TIHTI VASTASSOOGA VAENULIKULT EI KÄITUKS.
  NII, LASE NÜÜD MINISTRIL TÖÖD TEHA, LOODAME, ET TA KA VANADE HEAKS MIDAGI TÕESTI HEAD TEHA SUUDAB. OMA SUUTLIKKUST KA NÄITAB.
  KUI MITTE……NO SIIS ON VALIDA MITME HALVA VAHEL. DEMOKRAATIA IKKAGI JA KUI MÕISTUST KA POLE ….
  EESTLANE OOTAB, LASEB TEISTEL TEHA JA VASTUTADA, VÕIMULE SAANUD, HOIAB ” ALAMATEST” EEMALE EGA KUULA NÕU, RVATES ,ET ON ISEENESE TARKUSEST HEA KÜLL: AGA EI OLE, NAGU ELU ON NÄIDANUD. VÕIM EI TEE VEEL KADAKASAKSA MÕISNIKUKS EGA RUMALAT TARGAKS..

 8. jumala teed on arusaamatud 11 kuud ago
  Reply

  Kes meile oskab öelda, kes on kes?
  Kes on president?
  Kes teda juhib rahva vastu tigetsema?
  Oh, neid küsimusi on palju.

  • Vastan 11 kuud ago

   Meil on VÕLTSpresident.
   Teda ässitab tigetsema AHISTATUD lapsepõlv.

  • oli kirjas jah 11 kuud ago

   Olevat lapsena nukker olnud.
   Hiljem lakkus täis ja sõitis loata Volga autoga.

 9. küll tahaks teada 11 kuud ago
  Reply

  Kes tegelikult juhib meie elu ja riiki? Kas need ongi mingid mussoonid või hoopis maavälised elemendid.
  Miks me elame nii vaeselt ja ikka paremaks ei lähe.
  Vahetatakse valitsusi aga kasu ei mingit.

 10. to küll tahaks 11 kuud ago
  Reply

  Sest see rahvas laseb kõigel sündida.Lubab enda seljas liugu lasta.
  Arg koer -terve nahk ja oma tasku kõige lähemal , on see, mis jumalasõna või eetika asemel teie peas trummeldab.
  Mugav pealiskaudsus, selle asemel, et süveneda.
  Empaatia asemel pragmaatilisus.
  Uhkuse asemel Kõrkus kui kännu otsa saab. Vastutuse asemel kintsukaapimine. Ikka hoiab igaüks p…se nurka,
  nii ohutum. Ikka summutamas, lämmatamas värskeid ja häid mõtteid, arengusuundi kas kadedusest, mugavusest või et keegi tähtsamaks ei saaks nn.kogukonna posits.ülemustega vastuollu ei satuks.
  Ajalooliselt pole ka valitsejageeni olemas.
  Pole siis ime, et igasugust ligi tõmbate.

 11. ......... 11 kuud ago
  Reply

  Et siis Lenin oli 31.astme müürlane ja Raido Rüütel teatas enese 33.astme omaks…
  Ega siin muud pääsu PRAEGU pole kui katoliku usk ja organisats.

 12. Karl Kindermacher 11 kuud ago
  Reply

  Küll otsisin, aga leidnud ainsatki lauset, mis sisaldaks tõtt.

 13. Lemme Krimm 11 kuud ago
  Reply

  Näete nüüd!
  Vabamüürlaste nurjatustele olen ma juba ammu tähelepanu juhtinud, aga mind ei ole tahetud kuulda võtta. Kõige tõhusamalt võitles vabamüürlaste vastu Edgar, kes pidi selle eest maksma tervisega. Vabamüürlaste jultumus on piiritu. Praegu lähevad ilmad külmaks ja vabamüürlased tungivad majadesse. Kõige parem on neid püüda hiirelõksuga – söödaks tuleb panna tükike salaprotokolli, sest vabamüürlased on ju salaprotokollide usku.

  • aeg korraldada 11 kuud ago

   Kui parteidega asi ühelpool, mõtleks riigi korral¬dusliku poole peale. Teeks kaks ministeeriumi-üks võiks olla Riigiministeerium ja teine näiteks Töömi¬nisteerium. Üks neist ministreist, kasvõi kordamööda, võiks olla ka peaminister. Ministeeriumide töötajaid koondaks ikka kohe päris julmalt. Nad on küllalda¬selt mammonat kogunud, nüüd aitab. Saavad hakka¬ma kuni pensionini. Mis edasi, seda vaadaku ise. Nii, nagu meie tänased pensionärid.

 14. jumal ikka on olemas 11 kuud ago
  Reply

  Näe, Oti tegi maailmameistriks!

  • sm. Siim Kallas 11 kuud ago

   Hoiukassade Valitsuse juhatajad olid kas umbkeelsed või pisut eesti keelt kõnelevad…
   Sm. Siim Kallas? Mis tema on?

 15. arve esitamisest 11 kuud ago
  Reply

  Üldse, kui suur peaks olema see arve mida Venemaale tuleb esitada okupatsiooni tagajärjel? Mitukümmend miljardit eurot see on, kui üldse on mõtet seda rahas väljendada. Arve peab olema valmis vähemalt moraalse revanši mõttes

 16. Miks kirik vaikib 11 kuud ago
  Reply

  Sellepärast on Jumal nad andnud häbematuisse ihadesse; sest nende naised on vahetanud loomuliku seksuaalse vahekorra loomuvastasega ja samuti on ka mehed loobunud loomulikust seksuaalsest vahekorrast naisega ja on oma himus süttinud üksteisest ja teinud rõvedust mees mehega.

 17. Feja Räim 11 kuud ago
  Reply

  Paistab, et see “Ood õnnele” hakkab neil ära lõppema. Rahval on trikitajatest mõõt täis ja isegi Beetoven põõrab hauas teist külge sellise omavolitsemise peale. Riiklikel ametikohtadel töötamine tuleb küll ära keelata. Kohtud ja Kaitsepolitsei vist nende lõa otsas ongi? Mis ametnik see on, kes ei täida mitte oma töökohustusi, vaid surmahirmus rikub seadusi ja omavolitseb hoopis vabamüürlaste huvides?

  • vabamüürlaste riigipöre 11 kuud ago

   JOHANNES JA OLGA LAURISTIN Jt. käisid 1940 a. augustis Moskvas ja palusid alandlikult, võtke meid vastu vennalike rahvaste perre. 1992. aastal oleksime pidanud alustama kohtuprotsessiga ja kuulutama see alandus aegumatuks kuriteoks. Olga ju veel elas ja oleks võinud tunnistusi anda. Aga üks igavene LAURISTIN (hoolimata kahest abielust säilitas ta selle tookord tulutoova “auväärt” perekonnanime) ei lubanud.
   Venemaa on näidanud palju suuremate riikide suhtes, et ta sõlmib ja võtab tagasi leppeid vastavalt oma suvale. Pealegi leiavad nad sada õigustust selle leppe vastu, alates sellest, et võimu haaranud Lenin polnud õiguspäraselt valitud riigijuht seda üldse sõlmima. See on väga nõrk jää, kui Eesti riik tahab oma eksistentsiaalses õiguses ainult Tartu rahule toetuda, ning ikka ja jälle seda üles soendada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.