Kiik: apteegireformi võiks läbi viia etapiviisiliselt

Apteek FOTO:SANDER ILVEST/SCANPIX

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on apteegireformi puhul osutunud takistuseks apteekidele õiglase hinna määramine, ministri enda hinnangul võiks üleminek uuele süsteemile toimuda etapiviisiliselt.

Kiik ütles kolmapäeval riigikogu infotunnis küsimusele vastates, et ministeerium on koos ravimiametiga kaardistanud juba praeguseks apteegireformi nõuetel vastavaid apteeke ning neid, kus on vaja muuta omandisuhteid, takistuseks on osutunud õiglase hinna määramine.

“Ehk kui müüjate seisukohalt on õiglane hind kaks-kolm korda suurem kui ostjate vaates, siis – olles ka ise kunagi tegelenud üsna mitu aastat kinnisvaravaldkonnas erinevate müügitehingute nõustamise ja läbiviimisega – sellisel juhul on väga raske kokkuleppele jõuda,” sõnas Kiik.

Kiige sõnul on ka küsimus, kas hulgimüüjad asuvad oma apteeke kohandama või nad ootavad koalitsiooni töörühma otsuseid ja teevad oma valikud selle põhjal.

“Ehk see meie võib-olla, kui küsida, riski seisukohalt ongi see, et kui neid taotlusi tuleb väga palju ühekorraga, näiteks lühikese perioodi jooksul viimase paari kuu sees, kus tuleb 300 apteegi puhul kas siis rääkida nende tegevuse lõpetamisest, omandisuhte muutmisest või uute apteekide asutamisest, siis tekib muidugi küsimus, kas me jõuame seda haldussuutlikkuse seisukohalt ära teha,” märkis Kiik.

Kiige hinnangul võiks üleminekut viia läbi etapiviisiliselt, mis aitaks seda teha sujuvamalt ning keskenduda piirkonna vajadustele. “Ma olen ka ise pakkunud siin ühe võimaliku lahendusena välja, et just teha seda üleminekut võib-olla näiteks etapiviisiliselt, regiooni kaupa, otsustada, kas enne maapiirkonnas, siis linnad ja erineva suurusega asulad, või teha seda ka geograafiliselt mingites maakondades enne.”

Ministri sõnul tagaks etapiviisiline üleminek, et apteegiteenus üleminekuperioodil üheski piirkonnas ei katkeks. Ettepanekut arutatakse ka koalitsiooni töörühmas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.