Reitingud: Keskerakonna toetus on kõrgeimal tasemel pärast valimisi

Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel korraldatud Norstati viimatine uuring näitab, et Keskerakonna toetus on kõrgeimal tasemel pärast valimisi, samas jätkab ülivõimsa liidrina Reformierakond. 

Värskete tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,9, Keskerakonda 24 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,6 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Keskerakonna toetus oli Norstati reitingute põhjal viimati nii kõrge vahetult enne märtsis toimunud valimisi.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 7,5, Isamaa 6,1 ja Eesti 200 viie protsendiga. SDE ja Isamaa reiting liigub jätkuvalt langevas trendis ning mõlema erakonna toetus on madalaimal tasemel selle aasta tulemuste võrdluses.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,7 protsenti vastajatest ning opositsioonierakondi 42,4 protsenti vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

5 kommentaari
 1. Oluline 3 aastat ago
  Reply

  pole mitte iseenda ninaotsa kõrgus, vaid vaenlaste osakaal ja selle muutumine. KaKa kamba 35% on endiselt ohtlik, samuti pedede 7,5%. Nendega liitub ka Эстония99 ja saamegi kokku 47,5%. On küll alla 50% aga veapiir mahub selle sisse. Pealegi tuleb kambakaaslastele teha palju järeleandmisi.
  Igatahes on vaja vastu pidada, kuni Viha-Kersti asemele valitakse 3 kamba toetusel JüRa. Tema ohtlikuimaks vastaseks saab tõenäoliselt Maive Rute. Selja taga Brüssel ja rikkumata maine. Kas ta läheb Viha-Kersti rada, ei tea veel keegi ette. Selleks olekski vaja teda juba praegu küsitleda helladel teemadel, et ta varakult mutta tampida. Kui ta aga on reeturite piirilepingu poolt, eesti rahva pedestamise ja islaamistamise vastu, siis kõigile meeldida püüdval JüRal lootust pole.

  • Viga 3 aastat ago

   Tahtsin öelda:
   Kui ta aga on reeturite piirilepingu, eesti rahva pedestamise ja islaamistamise vastu, siis kõigile meeldida püüdval JüRal lootust pole.

 2. Küsimus 3 aastat ago
  Reply

  Kas Te teete rumalat nalja, et saadate loone odeki NATO mistahes struktuuri lähedale? Olete ikka kindlad, et selline mitte just kõige eestimeelsema ja mitte just kõige adekvaatsema ullikese sinna saatmine on kasulik Eesti riigile? Teil seal “latvades” on tõsiselt midagi väga korrast ära – milliseid seeni küll te tarvitate?

  • Omad 3 aastat ago

   tuleb ju kuskile kohale sokutada. Ka Õudukas vajab lisaraha. Ahnusel pole ju piiri. Loobud täna, homme ei saa midagi.

 3. Nojah 3 aastat ago
  Reply

  Meie peaminister Jüri Ratas on kindlasti palju parem kui Laar, Ansip või Rõivas. Sisepoliitikas on ta väga hea aga tema välispoliitika pole mulle alati arusaadav. Muidugi paneb imestama Refornierakonna kõrge reiting. Veel ühte Reformierakonna valitsust meie riik vastu ei peaks.Vaesus aina kasvas, elatustaseme poolest olime Euroopa riikide seas tagantpoolt kolmandad. Toimus vaid laimukampaania ja valesüüdistuste leiutamine mitmete reformierakondlaste poolt mida võimendas veel peavoolumeedia. Anti välja üks vale seadus teise järgi.See et kaotati ära arstiabisaamise võimalus kohapeal oli juba kriminaalne toiming. Majandus seiskus Raha teadusele ega meditsiinile ei antud jne. Nüüd on kõik teisiti aga peavoolumeedia ei valgusta seda vaid otsib vaid vigu. Õigusmõistmine pole ka tasemel sest reformierakondlasi ei karistata ja kui ongi vaja seda teha siis kiiresti lõpetatakse kohtuasi ära. Õiglust polnud ja paistab et vana kaader õigusmõistjaid on allae sest see protsess jätkub.
  rr
  ..

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.