Ratas: usaldamatuse olukord on liikunud pigem halvemuse suunas

Jüri Ratas

USA-st saabunud peaminister Jüri Ratas ütles esmaspäeval Tallinna lennujaamas, et tema äraolekul on “mitteusalduse situatsioon” liikunud pigem halvemuse kui paremuse poole, vahendab ERR-i uudisteportaal.

“Ma ütlesin eelmisel nädalal [riigikogu] infotunnis, et maaeluminister [Mart Järvik] peab andma selgeid vastuseid, et tulla mitteusalduse situatsioonist välja. Kahjuks täna on see asi liikunud pigem halvemuse kui paremuse suunas,” ütles Ratas ning lisas, et ta töötab ja pingutab selle nimel, et taastada töörahu koalitsioonis.

Ratas andis lühiintervjuu vahetult enne koalitsiooninõukogu kogunemist. Küsimusele, kas maaeluminister Mart Järviku tagandamine on nõukogus samuti kõne alla, vastas peaminister, et ta kohtub täna Järvikuga.

Järvik on omakorda öelnud, et maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ei sobi avalikku teenistusse, vihjates, et võib taotleda kantsleri ametist vabastamist. Lõpliku otsuse tagandamise kohta peab tegema vabariigi valitsus.

Küsimusele, kas kõne alla tuleb ka Lemetti tagandamine, vastas Ratas, et sellist punkti käeoleva nädala valitsuse istungil kavas ei ole.*

BNS

1 Kommentaar
 1. Kuidas 1 aasta ago
  Reply

  saab panna sihukese pealkirj? Kui soovitakse tänitada konservante, siis oelks tulnud kasutada vastupidiseid sõnu.
  Usaldamatus on ju -. Ja kui jutt on halvemusest, siis ka see on -. Tekib nn eituse eitamine ehk tulemuseks on -+- = +.
  Järelikult on kõik korras!
  Aga keskbandiidid pole kunagi loogikaga ega eesti keelega hiilanud. Seda tõendab ka tõik, et matas oleks pooled läbi kukkunud. Et süüdi on Mailise manduv haridusjuhtimine, sellest Kesknädal loomulikult ei räägi.
  Ometi oleks kena lahend see, et maaeluministri saaks omale keskbande ja haridus läheks konservantide kätte.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.