Jätkuvad venekeelsed investeerimise telefonikõned

Ajaleht „Kesknädal” hoiatas lugejaid venekeelsete investeerimise kõnede eest juba 10. juulil artiklis „Raha saab telefoni ja e-mailiga“. Nii välismaistelt kui Eesti lauanumbritelt saabuva kõnega pakutakse kindlat sissetulekut investeerimisega. Ükskõik kui ahvatlev selline pakkumine ka ei ole, siis tegelikult on see pettus teie raha kättesaamiseks pangast.

Teile esimesena helistanud mees või naine ei soorita kuritegu, seda teeb teie nõustumise järel ühendust võttev „maakler“, kes palub teil arvutisse laadida programm või edastada isikuandmed ja pangakoodid raha ülekanneteks. Helistaja ei ütle teile kunagi enda nime, investeerimist pakkuva firma nime, selle telefoni (helistajal on VoIP number, millele ei saa tagasi helistada), interneti aadressi ega litsentsi riiki/numbrit.

Kui avaldate soovi maakleri pakkumist kuulda, siis teda huvitab ainult teie kiiresti internetti suunamine. Keeldumisel kuulete tõenäoliselt solvanguid ja ähvardust, et ta teab teie nime (mille talle ütlesite) ja võib juba homme teid Tallinnas koos semudega üles otsida. Selline ähvardus on bluff, sest helistajate (Äriregistri) andmebaasis ei ole nimesid ega aadresse, ainult viimase helistamise aeg.

Politsei soovitab sellistest kõnedest teavitada infoliinil 612 3000. Ilma „maaklerile” tagasihelistamist võimaldava numbrita politsei kurjategijaid ei leia ja raha tagasisaamine on lootusetu.

Viidatud artikli link: http://kesknadal.ee/2019/07/12/raha-saab-telefoni-ja-e-mailiga

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.