Enn Eesmaa: lennuõnnetuse ja Iraani rünnaku kokkusattumus on saatanlik

Enn Eesmaa

Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ütles saates «Otse Postimehest», et loodab näha Iraanis alla kukkunud Ukraina reisilennuki asjus rahvusvahelist uurimist. Iraani rünnaku USA sõjaväebaasidele ning lennuõnnetuse kokkusattumus on Eesmaa sõnul «lausa saatanlik».

«Kõigil on küsimus, mis juhtus Ukraina lennukiga. Seda enam, et reisijatest lõviosa, üle seitsmekümne, olid iraanlased. Siiani ei ole midagi täpsemat teada. Ainult niipalju, et enne lendu ei teatanud piloodid rikkest,» lausus väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

«Räägitakse ka sellest, et lennuk oli purunenud väga mitmeteks tükkideks, mis annab vihje toimunust. Loodame, et tegemist ei olnud aktiga, mis on seotud ärevate sündmustega selles piirkonnas,» ei osanud Eesmaa rohkem spekuleerida.

«See on tragöödia ükskõik millises riigis ja ajal. Kui hukkub mõningatel andmetel 170 ja teistel andmetel 180 inimest (eriti sellises olukorras, milles piirkond täna on), siis kahtlemata tekitab see teatud assotsiatsioone. Ärevuseks on kahtlemata põhjust. Loodame, et antud juhul oli tegemist tehnilise rikkega,» selgitas väliskomisjoni esimees ja lisas, et kaasaegne tehniline võimekus peaks andma olukorda selgust. «Kui lennukit oleks tabanud rakett, siis ma usun, et see oleks kuskil fikseeritud ja jutud oleksid teistmoodi.»

Samas leiab Eesmaa, et sõltumatu rahvusvaheline uurimine oleks vajalik. «Ma loodan, et [lennuõnnetusest – toim.] tuleb rahvusvaheline uurimine. Kõike arvesse võttes on see vajalik. Ja [Iraani rünnaku ning lennuõnnetuse – toim.] kokkusattumus on lausa saatanlik. Aus vastus on aga see, et antud hetkel ma ei tea, kas uurimine tuleb või mitte,» nentis Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

BNS

14 kommentaari
 1. Ennu 2 aastat ago
  Reply

  sõnavalikust saan järeldada, et ta ise seda tehnilist viga ei usu. Et parem oleks, kui avastataks, et keegi sihiteadlikult selle lennuki kukutas. Eriti hea oleks, kui see oleks olnud mingi jänkimeelne, sest siis oleks põhjust juba suuremaks massitapuks ja meiegi “nõustajad” saaks käe valgeks ning õigustaks neile kulutatud eurosid.
  Muide, julmalt tõdedes pean märkima, et kui seal läheks suuremaks kismaks, siis oleks meil siin palju rahulikum elada. Sest tähelepanu meie nöökimiselt oleks pööratud mujale.
  Ennu võhiklikkust aga ilmestab tema kahtlus, et enne lendu ju riket ei märgatud. Kuid kui rike olekski avastatud enne, siis poleks lubatud ka lennukil õhku tõusta.

 2. Midagi oli uudistes teisiti! 2 aastat ago
  Reply

  Et saada aimu toimunust, piisab kui jälgida tähelepanelikult meie meediat. AK, milles on tavaliselt lennukatastroofid uudiseks nr.1, oli 169 inimese hukkumise kajastamine kusagil lõpus. Mainiti pigem vaid poole sõnaga. All jooksvas tekstis ei olnud katastroofist üldse juttu ! Miks siis nii, lp. AK toimetus ??? D. Trump, kes oleks pidanud pärast sellist nahaalset raketirünnakut USA baasidele möirgama, oli kuidagi väga hillitsetud ja ei tõotanud karmi vastust.

 3. Jah 2 aastat ago
  Reply

  USA mängib tulega ja tagajärjed on kohutavad. Jube mis võib veel toimuda kui USA ei vii välja oma vägesid Iraagist j Iraanist. Varem pommitasid USA võitlejaid neid riike, nüüd anastavad. Ehk meie kaitseminister selgitaks mida tegid meie sõdurid nendes riikides.

  • Iraanis 2 aastat ago

   jänkijõmme pole. See jänkisid kõige rohkem vihale ajabki, et nad ei saa survestada Iraani valitsust ega lõigata Iraani rahva arvel tulu. Mujal on aga jänkide väed ja pukki sokutatud nukuvalitsused olemas, see teenib just jänkide ärikate huve. Nende eesmärk ongi majandus ehk sisemine õõnestamine, mitte toores vallutamine nagu on kombeks lollil ja ahnel Venemaa klikil, kes oskab kõik paljaks röövida ja pärast ollakse palja persega.
   Iraan ja Kimmi Korea on erandid, sellepärast jänkid neid vihkavadki ning mõtlevad välja kõiki alatuid võtteid, et leida põhjus nende hävitamiseks ja seejärel endale allutamiseks nagu tehti pärast 2. ilmasõda Lääne-Euroopaga.

 4. Nagu 2 aastat ago
  Reply

  Iraani valitsus ametlikult unnistas, oligi Enn see, kes Ukraina lennuki alla tulistas. Loomulikult kogemata. Aga süüdi olevat ikkagi USA ja selle õudselt paha juht Tramp.

 5. Ah soo 2 aastat ago
  Reply

  Enam ei saa teada mida head Tallinnas tehakse, mis toimub meie riigis. Nüüd saame seda teada peavoolumeediast kus otsitakse vaid vigu keskerakondlaste töö kohta ja tõtt sealt teada ei saa. Kesknädal peaks olema see leht kust tõtt teada saab, kriitiline valesüüdistste suhtes ja peaks sõna andma parimatele ja õiglastele ajakirjanikele. Varem see oligi nii. See et kaotati ära TTV on suur viga. Jui palju parimatest parimaid ajakirjanikke võis töötuks jääda. paljusid Eesti kanaleid ma pole kunagi vaadamid aga seda alati . Ei tea enam midagi millega tegelevad armsaka saanud Keskerakonna poliitikud. Võtavad sõna siin peamiselt Ratas, Eesmaa vahest ka teised aga tõtt me teada ei saa mis toimub, sest nende välispoliitilised vaated on kallutatud ja eks selleks aitab kaasa ka Isamaa. Topitakse oma nina võõraste riikide siseasjadesse . kõiges tahetakse süüdistada Venemaad, poetakse USA ees kes tegelikult soetab intriige. Keskerakonda ei tunne enam ära. Mis on saanud endisest Keskerakonnast tublist, töökast ja ausast.

  • Venemaa ikka kõige suus 2 aastat ago

   Saan aru, et oma raskustes igatsetakse taga “suurt ja võimast rahvaste sõpruse maad” ning nüüd pannakse lootused Venemaale.Aga eks naiivseid ole ikka olnud.Te vaadake mõnikord ka vene PBK TV kanalit,kus probleemsaadetes võib näha vaeste kohutavat olukorda Venemaal.Kas seda tahate?Nüüd tuleb välja, et aastate eest antud Putini lubadused rahva elujärje parandamise kohta on suures osas täitmata, vaid relvad on muutunud võimsamaks.Ei usu, et uued lubadused täidetakse.Kust see raha võetakse, kui relvastuses püütakse nahk verel pidada sammu Ameerika ja Hiinaga?Venemaa majandus on aga väiksem kui Itaalial (!!!).Sõjaks valmistumine on kallis lõbu.Sama siin, üle 2% mingite roostes kolude ostmise jaoks ei luba näiteks Põlva haiglale abi anda.Häbi!
   Aga Tallinna TV kinnipaneku põhjusi otsige just oma Keskerakonna Ratase-Repsi-Kõlvarti vene suunalt-liiga eestimeelne oli TTV.Kelle linnapea on Kõlvart?Eks arvake ära.

 6. Soo 2 aastat ago
  Reply

  Kui suur pettumus mõnedele et Iraan tunnistas üles oma süü lennuõnnetuses. Kuidas oleks tahetu see Venemaa kaela ajada. Agavastupidiselt USAle on Venemaal Iraagiga ja Iraaniga head suhted samuti Süüria-, Liibüa jaTürgiga. Venemaa aitab neid riike. Türgi saab nüüd Venemaalt odavat gaasi. USA on pidevalt survestanud naftariike, eriti on kannatada saanud Iraan ja Iraak.

  • Ajätollad 2 aastat ago

   tegid arukalt, et ruttu pinged maandasid. Oleks nad salatsenud nagu keskbande koostöölepinglased vankad, oleks lärmi palju rohkem ja pidevalt, mainet poleks ollagi nagu vankadel seni. Oleks ka Donbassi putinistid kohe tunnistanud, et nemad Voovalt saadud raketiga reisika alla tulistasid, oleks asi tänaseks juba maha maetud ja unustatud, nüüd aga keeb see supp edasi ja Voovagi endiselt räpane. Kuid eks see ole neile omane et nad nihhujaagi ei tea ja ei mäleta.
   Küsige Toome Jaanalt ja Õudselt Loonelt, nemad ajavad ikka kontsad vastu, et seda tegid ahhollid ise.

  • Tasuta 2 aastat ago

   Küll see Venemaa on ikka hea!Annab gaasi ja aitab igati.Räägi ka, mida ta vastu saab!Oled kuulnud, et tasuta lõunaid….?

 7. Jah 2 aastat ago
  Reply

  Küll tahaks siin näha Eestimaa parimaid ajakirjanikke kelleks on Reinde, Ummelas ja Lenk, lugeda nende arvamusi. Samuti tahaks et siin kirjutaksid sellised poliitikud nagi Loone, Tuus-Laul, Laasi, Sults, Kõlvart, Tootsen, Kallo, Ernits, Raidal, Karilaid ja muidugi Savisaar isa ja poeg ning isa advokaat.Kahju et Toobal söödi välja poliitikast. Kas ainult selle pärast et ta ei tahtnud tunnistada Savisaare vastu või oli veel mõni põhjus. Erakordselt meeldiv poliitik oli.

  • Miks 2 aastat ago

   ma kuulen sireeni?!

 8. uskmatu-toomas 2 aastat ago
  Reply

  Kui Trump poleks asja teist Iraani kindralit tapnud siis poleks ka Ukrainlased surma saanud.Nii lihtne see on aga meie kui usinad lakeid seda vaevalt,et tunnistame.
  Soleimani ainuke süü mida korrutavad ameerika poliitikud – ta oli paha inimene ! Nüüdseks on jänkid koos oma sabarakkudega muudetud moslemite märklauaks.Kas seda meie poisid käivadki seal lunimas ?
  Kas meie väikese riigi sõjaväelased peavad kõikides maailma konfliktikolletes osalema ?

  • Uskuv Elmer 2 aastat ago

   Kuule Toomas, ära aja jama!Moslemite “heategusid” teame me kõik ja küllap teavad seda palju paremini ameeriklased, ega nad muidu kõrilõikajat, kes just ameerika baasi rünnanud oli, maha ei löönud.Aga reisilennuki allatulistamisega saavad hakkama vaid kõige suuremad jätised ja bandiidid-uskmatu toomas aga haliseb midagi ameerika süüst.Tahaks öelda halvasti, kuid misa hulluga ikka vaidled.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.