Ratas: Eesti ja Soome sõprus on aegumatu väärtus

Foto: Raul Mee/Riigikantselei

Stenbocki maja, 10. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soome ametikaaslase Sanna Mariniga. Kohtumisel räägiti Eesti ja Soome suhetest, kahe riigi vahelistest transpordi- , digi- ja energiaühendustest, olukorrast Lähis- Idas ja Euroopa Liidu tulevikuga seotud teemadest.

„Mul on väga hea meel oma kolleegi täna tervitada. Eesti ja Soome sõprus on väga tugev, see on aegumatu väärtusega ja soovime seda üheskoos edasi arendada,“ ütles peaminister Ratas. Ta rõhutas, et Eesti ja Soome kahepoolne koostöö tiheneb pidevalt. „Loodame, et näiteks digikoostöös jõuda juba peagi uuele tasemele,“ ütles peaminister Jüri Ratas.  „Ühised pingutused on viinud selleni, et loodetavasti saame mõlemal pool Soome lahte peagi kasutada digiretsepte. Töötame selle nimel, et andmevahetus Eesti ja Soome eri registrite vahel veelgi paraneks.“

Ratas märkis, et lisaks digiühendustele seob mõlemat riiki ka geograafiline lähedus ning Eestil on hea meel, et Soome on nii tihedalt seotud olnud Rail Balticu projektiga ning koos arendatakse ka teisi tulevikuprojekte.

Marin ja Ratas peatusid ka olukorral Lähis-Idas. „Saatsime oma kaitseväelased Iraaki kohalike julgeolekujõudude toetamiseks ning väljaõpetamiseks, rünnakuid nende vastu ei saa muud moodi näha, kui neid kõige karmimal moel hukka mõistes. Vaja on pingete kiiret leevendamist ning öötame selle nimel, et relvad vaikiksid ja diplomaadid saaks rääkida,“ ütles Ratas.

Euroopa Liidu teemadest rääkides kinnitasid, peaministrid, et toetavad mõlemad Euroopa Liidu kliimaneutraalsuse eesmärki aastaks 2050 ja edasi liikumist roheleppega. „Järgmine pikaajaline eelarve peab aitama kaasa kliimaeesmärkide saavutamisele ning seetõttu on oluline, et selle üldmaht võrreldes praeguse perioodiga ei väheneks,“ ütles Ratas.

Veel kõneldi Euroopa Liidu laienemisest ning tulevikusuhetest Ühendkuningriigiga pärast lahkumist EList. Peaministrid arutasid ka regionaalse julgeoleku küsimusi.

4 kommentaari
 1. roheline ja sinine 3 aastat ago
  Reply

  MISASI SEE ROHELEPE ON ???
  EHK SELGITAKS RAHVALE .
  Soome saab oma metsadest võptu küll, kangesti püüavad.
  EI TAASTU MISKI, MITTE MISKI EI TAASTU. MULD EI TAASTU, METS EI TAASTU ROHKEM KUI RAIUMISMETSANA. Õnneks inimkond ka mitte. Seline,nagu ta praegu on .
  Austraalias tõenäoliselt süütavad ahned suurfarmerid metsi,et osta kõrbenud maa pea hinnata – miljardite loomade VALU JA AHASTUS !Seda teevad Brasiilia jt. ahned talupojad.,et laiendada istandusi.
  MIS TÕESTAB, ET NAD INIMOLENDID ON ???!!!
  Ja selliseid tahetakse veel Marsile paljundada !
  KES METSA PÕLEMA PANEB KUSTAHES – KEMMERGU TAHA JA KUUL KERESSE. Ja see käib kogemata põletajate kohta, mitte tahtlike. Nende jaoks korraldada näidishukkamine. samadel tingimustel kui oli metsas hullunud loomadelmlindudel ja pisielukatel.

 2. järg 3 aastat ago
  Reply

  ja siis veel MANIAKAALSED LAPSSÜÜTAJAD KELLEST TULEVAD TÄISKASVANUNA SARIMÕRVARID – NEMAD KÕIK ALUSTAVAD SÜÜTAMISTEST JA LOOMAPIINAMISEST.(om teaduslikult ,statistiliselt kindlaks tehtud FBI poolt) võtaks meie uurijad õpetust oma USA sõpradelt kui sõjandusspetsid võtavad.
  MILLEKS ÜHISKOND PEAB NEID PILLITAMA ???

 3. to harry 3 aastat ago
  Reply

  oled sa purjus ???
  VALITSEMINE LOOMAdDE JA LINDUDE JA PUUDE jms. ELUSOLENDITE ÜLE EI TÄHENDA SADISMI,AHNUST,LOLLUST, TUNDEIDIOOTSUST, KÕRKUST jms,jms.
  VALITSEJA HOIAB OMA KARJA, KAITSEB SEDA, VÕITLEB JA SUREB SELLE EEST.
  MITTE EI PIINA, AHNITSE, AHISTA, TAPA, ÕGI.
  ÄRA VÄÄNUTA PIIBLIT !!! LOOMADE SÖÖMISE LUBA ANTI INIMESELE PÄRAST VEEUPUTUST JA SEDAGI AJUTISELT JA VÄGA VÄHESEL MÄÄRAL- HÄDAOLUKORRAS
  , SEST OLUKORD OLI HIRMUS VILETS, MIDAGI SÜÜA POLNUD.
  KEEGI POLE INIMESELE ANDNUD LUBA PRAEGUSTE TEHNILISTE-TEADUSLIKE VÕIMALUSTE JUURES LOOMI ÕGIDA JA NEIL IGAL VIISIL PARASITEERIDA.
  SELLE EEST SAATE OMA PÕRGU ÜHEL VÕI TEISEL MOEL, MÕNIKORD JUBA ETTE JA JÄTKUVALT ,KUI NII RÄPAST HINGE PEAKS VEEL JÄRGMISE KARISTUSENI SÄILTATAMA. ÕGI JA SIGI EI OLE MITTE SEE MIDA JUMAL INIMESELT OOTAB ,ERITI PRAEGU.

 4. Pole 3 aastat ago
  Reply

  enam meie ja põtrade vahel endist sõprust. Sest me mõlemad oleme mandunud. Soome ei peaks enam talvesõjas nädalatki vastu ja meie ei läheks sinna surema. Nagu nemad ei tule enam Eestit kaitsma vankade vastu. Sest sarnast pugejat nagu ENSV aegu oli Soome, andis alles otsida. Isegi mõned sotsvasallid olid isemeelsemad kui Kekkose Финландия. Ja meie käime samasugust allakäiguteed. Nii elukorraldamises kui ka enese kaitsmise korraldamises. Osatakse vaid tühje sõnu loopida ja klounidele mitte millegi eest ordeneid ja aukirju annetada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.