Koroonaviiruse teavituskampaania kutsub vastutustundlikkusele

Tallinn, Stenbocki maja, 6. aprill 2020 – Riik käivitas koroonaviiruse edasise leviku takistamiseks vastutustundlikkusele suunava sotsiaalkampaania „Lähed välja – levitad viirust. Püsi kodus!“, millega kutsutakse Eesti inimesi ennetama koroonaviiruse tahtmatut levitamist.

“Järgmised kaks nädalat on koroonaviiruse leviku piiramisel kriitilise tähtsusega ja oluline on täpselt järgida viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud nõudeid,” ütles valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver ja lisas, et vaatamata ilusatele kevadilmadele peame lähinädalatel säilitama kõrgendatud ohutunde ja valvsuse.

“Teavituskampaania üldsõnumiks on üleskutse püsida kodus, sest lähikontaktide arvu vähendamine on teadlaste kinnitusel juba aidanud piirata koroonaviiruse levikut. Kampaania loovlahendus on ehitatud näidetele, kui lihtsalt võib reeglite mittejärgimisel oma igapäevase käitumisega viirust levitada,” lausus Seaver.

Seaveri sõnul on ühiskonnas juba märke nii-öelda koroonaväsimusest, mis võib muuta inimeste käitumist viiruse leviku takistamisel hooletumaks. ”Paari nädala jooksul peab oma lähedastega kontakti hoidmiseks jätkuvalt pigem helistama, mitte külla minema. Ka “korraks läbiastumine” võib levitada viirust,” ütles Seaver. “Vaid nii saame viiruse levikut vähendada ja hakata naasma tavapärase elurütmi juurde,” lisas ta.

Vastutustundlikkuse kampaania annab elanikele kolm üldist käitumissuunist viiruse leviku piiramiseks – püsi kodus, väldi lähikontakte ja järgi hügieenireegleid.

Iganädalane riigikantselei tellitud avaliku arvamuse uuring näitab, et 97%-99%  Eesti elanikest  on enda hinnangul koroonaviirusega seotud teemadega hästi kursis.  79% elanikest järgib enda hinnangul kõiki viiruse vastu võitlemiseks kehtestatud reegleid ja juhiseid, samas 25% elanikest liigub endiselt väljas sama palju kui tavaliselt. Kui enamus liigub väljas töö- või muude kohustuste tõttu, siis iga seitsmes ehk 14% arvab, et tema käitumine ei mõjuta olukorda ja 7% seetõttu, et on tüdinemas kodus istumisest – nende seas on eelkõige 15-24 aastased noored. Selline käitumine seab aga ohtu nii iseenda kui teiste inimeste tervise ja elud. Eriolukorra käitumisjuhised leiab veebilehelt kriis.ee.

Vastutustundlikkuse sotsiaalkampaania töötasid välja agentuurid Kontuur Leo Burnet ja MediaCom.  Valitsuse kommunikatsioonibüroo tänab kõiki COVID19 teemalisele teavitustegevusele toeks olnud organisatsioone ja inimesi – Eesti Turundusfirmade Liitu, Eesti Meediaettevõtete Liitu, Eesti Posti ja paljusid teisi.

Näidisreklaamid: https://www.kriis.ee/et/koroonaviiruse-trukised

4 kommentaari
 1. Inimese 11 kuud ago
  Reply

  teadlikkusele ei saa MITTE KUNAGI loota. Inimene on juba loomult selline, et kuni kolmandik astub siin-seal enamiku taluvuspiiridest üle. Valdkonniti muidugi erineval määral.
  Seega, kui rahvast ähvardab midagi tõsist, siis EI TOHI jääda lootma inimeste teadlikkusele, kõike tuleb karmilt piirata.
  Sellepärast on meil ka surmajuhtumid, mis veelgi rohkenevad.

 2. Nojah 11 kuud ago
  Reply

  Mingit väsimust koroonaviiruse tõkestamiseks olla ei tohi. Kõiki reegleid peab täitma ja ainult sedasi saame viirusest vüitu. Eks kõige raskem on kodus püsida meie mööda maailma ränduritel kes meile viiruse tõid. Meie valitsus teeb kõik võimaliku koroonaviiruse leviku tõkestamiseks aga palju oleneb nüüd meie inimeste õigest ja kohusetundlikust käitumisest arvatavasti veel mõni kuu.

 3. Ei saa 11 kuud ago
  Reply

  Peab, aga EI SAA. PIIRITUST POLE. Ärge kartke, ma ei joo seda ära, Harjunud suts paremate markidega ja nüüd ei tarvita neidki – rahapuudus ja alkohol tõstab vererõhku.
  Misasja ma sinna käte, pakendite, telef., hiire ja kalkulaatori peale määrin siis ???
  Raha ka ei ole-maksin maksud ja laenu ära ja nüüd tea mida süüa või kuidas olla.Viletsamatele pensionäridele võiks 300 gr piiritust ikka tasuta olla.
  Mis maskidesse puutub, siis …
  WC paberit seepärast osteti, et sinna saab ka nuusata, taskurätti paberist aga potist alla ei lase.
  Meie põlvkond on läbi käinud sõjajärgsed tuberkuloosi,lastehalvatuse,tüüfuse epideemiad, küllap ikka mõikab ka midagi.

 4. mälestus 11 kuud ago
  Reply

  Peale sõda oli tuberkuloosi kõik kohad tis jm.haigusi ka. Ema õpetas mind, et hoialsin kõigist kahtlastest eemale,sest nad pidid tahtma mõned teisi lausa nakatada. Lapsena ei saanud ma sellest aru ja pärisin ema käest. Ema ei teadnud midagi rohkem ö elda kui et sellepärast, et nad ise haiged on, mõned püüavad teisi ka nakatada, et need samasuguseks saaksid,
  Nüüd tulevad mulle meelde ema sõnad ja parasitoloog Turovdki teooriad, kes teab, et parasiitidega nakatunud
  kalad, teod jm. teevad end haigena nähtavals lindudele, kes neid söövad ja on siis parasiidile vaheperemeheks =
  parasiit võtab üle ohvri mõistuse ja sunnib teda ennast eksponeerima vaheperemehele ,les ta süües omastab.
  Nii saab parasiit levida ja muunduda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.