Ratase sõnul uuritakse võimalusi masstestimiseks

Koroonaviirus. Foto:: Vikipeedia

Peaminister Jüri Ratas märkis neljapäeval valitsuse pressibriifil, et riik uurib praegu võimalusi masstestimise läbiviimiseks.

Ratase sõnul tuleb edasiste sammude seadmisel jälgida tähelepanelikult pikemat statistikat. “Ühepäevased jõnksud, mis käivad ülesse ja alla, ei saa olle aluseks pikemaajaliste otsuste tegemisel,” ütles Ratas, lisades, et tuleb jälgida ka seda, mida teevad naaberriigid. “Need on alused otsustamiseks, kas eriolukord lõpeb 1. mail või mitte.”

Ratas meenutas, et pühapäeval möödub täpselt üks kuu eriolukorra väljakuulutamisest. “Jätkuvalt on suur murekoht Saaremaa, kus peame kõik ühiselt pingutama. Tänan kõiki neid, kes teevad ennastsalgavat tööd viiruse tõkestamisel. Teeme kõik selleks, et saada haiguspuhang ka Saaremaal kontrolli alla,” ütles Ratas.

“Soovin tänada kogu esiliini, kes töötab oma täisvõimsuses – politseid, häirekeskust, arste, Kaitseliitu, päästeametit, kassiire kauplustes, apteekreid, postiljonie ja nii edasi. Tunnustan ka kõiki Eestimaa inimesi, kes viiruse leviku piiramiseks kehtestatud reegleid täidavad. Vaid nii kaitseme enda ja teiste inimeste elu,” ütles Ratas.

3 kommentaari
 1. Kuidas lahendab 11 kuud ago
  Reply

  Heakene küll, eriolukord lõpetatakse. Kuulun aga riskirühma KOK -kroonil.kopsuhigus, väike kuni keskmine südamepuudulikkus, hüpertoonia eelik -esinevad vererõhukriisid ja prediabeetik.
  Nii vana ei ole, kuigi pensionär, et peaks muidu toitu koju toodama, aga nakkkusohu tõttu tuuakse, Kas see nüüd lõpetatakse -toidu ja ravimite kojutoomine.
  Samuti on mul ettemaks hambakliinikule, kuna tegin pangalaenu. Loomulikult ei saa ega taha nad lõpmatuseni oodata, millal summa ära kasutan. Sõita tuleb mul bussis 1 t ja rongis samapalju. Tagasi ka. Maski mul pole ega käte desovahendit. Pealegi aitab selle viiruse vastu vaid NANOFIIBERMASK, müügil kui üldse on aga muud, mis viirust läbi lasevad.
  Koroonasse haigestumine tähendab mulle KINDLAT SURMA.
  Kuidas hr.peaminister lahendab minusuguste probleemid ?

 2. Kuidas sai juhtuda jälle absakas? 11 kuud ago
  Reply

  Toodi ju suurte summade eest kasutuid maske ja jälle ei ole süüdlast. Soomes jäi süüdlane töökohast ilma. Miks meil on müügi kasutud maskid? Miks meil ei vastuta keegi selle varguse eest? Miks riik ei anna inimestele tasuta maske. Kui sul raha ei ole, ei saa maski ja sure maha. Kuidas siis nii. Ütlete, et hoolite rahvast. Miks valetate?

 3. Jah 11 kuud ago
  Reply

  Valitsus teeb kõik mis võimalik.praegusel valitsusel on kõige tähtsam inimeste heaolu.Isegi reformierakondlased on valesüüdistuste levitamise jätnud edaspidiseks. Aga NATO et ikka ka tegevuses olla arendab laimukampaaniat sel raskel ajal Venemaa vastu. Jube

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.