Ratas ei kirjutaks abielukontseptsiooni põhiseadusesse

Jüri Ratas

Peaminister Jüri Ratase sõnul ei ole valitsus kujundanud ühtset seisukohta abielu kui mehe ja naise vahelise liidu põhiseadusesse kirjutamiseks, Ratas ise seda igatahes vajalikuks ei pea, vahendab ERR.

“Valitsus antud küsimuses ühist seisukohta kujundanud pole. Minu isiklik seisukoht on, et abielu kontseptsiooni sõnastamine perekonnaseaduses on piisav,” kirjutas Ratas vastuseks sotsiaaldemokraatide kirjale.

Nimelt saatsid sotside riigikogu fraktsiooni liikmed Indrek Saar, Jaak Juske, Helmen Kütt, Heljo Pikhof, Katri Raik, Riina Sikkut ja Raimond Kaljulaid Ratasele kirjaliku küsimuse rahvahääletuse korraldamise kohta. Riigikogulased küsisid muu hulgas, miks soovib valitsus korraldada rahvahääletuse samal päeval kohalike valimistega.

Ratas vastas, et abielu institutsiooni puudutava rahvahääletuse korraldamine kohalike valimistega samal ajal on koalitsioonilepingus kokku lepitud.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles 9. juunil ERR-ile, et osapooled on valmis koalitsioonilepingus kokku lepitut täitma, aga vajalikud ettevalmistused on praegu veel tegemata.

Vabariigi valimiskomisjoni esimees Oliver Kask märkis rahandusminister Martin Helmele saadetud kirjas, et 2021. aastal kohalike valimiste korraldamiseks samaaegselt rahvahääletusega tuleb ettevalmistustega alustada juba sel suvel.

4 kommentaari
 1. vana 10 kuud ago
  Reply

  Selles küsimuses tuleb anda rahvale õigus otsuse tegemisel referendumil. EKRE peab siin tõsist tööd tegema, sest ei Jüri ega Riigikogu saa olla Jumala asemikud inimeste vahelistes suhetes siin maa peal.

 2. Milles 10 kuud ago
  Reply

  Jurka eksib, on just seaduse ja põhiseaduse eripära. Sest kui rahvas võtab midagi vastu, siis seadusega seda muuta ei saa. Kui aga on seadus, siis seda saab iga kell muuta, piisab vaid pededel võimule pääseda. Ega siis valimisel pedesust hääletata, ikka kena lõusta ja raha eest ostetud möla. Tuleb välja, et rahva vastu on ennekõike Jurka ise.

 3. Praegu 10 kuud ago
  Reply

  on just Jurka ja ta pedebande selle totaka pedeseaduse tühistamise vastane. Palju keegi kelellegi sulas maksis, pole veel teada, kuid kaine mõistus siin mängus pole. Viha-Kersti ja Tõlgendaja-Ülle vassivad iga põhiseaduse sätet, et türaimemine ja vitulakkumine saaks elukorralduse aluseks. Assinovski Senka juba kuulutas pedenduse inimõiguseks, ega siis teise dpeded saa maha jääda. Et põhiseaduse §§26…28 räägivad midagi muud, see neid ei huvita, sest relvajõud oma rahva vastu alluvad ikkagi klikile.

 4. Liberastpresident 10 kuud ago
  Reply

  juba laulis, et Eestis peavad kõik peded olema. Sest see on elunorm ja läänes väga levinud ning meie kui kutselised koogutajad peame ruttu kogu läänesopa üle võtma.
  Ma üldse ei imesta, kui Jurka hakkab läbi rääkima Kaja ja Indrekuga, et luua uus liit, kes siis takistamatult pedeseadus evastu võtaks. Mingi läänepede patsutaks siis Jurkale õlale ja Jurka saab uue naeratava pildi oma paksu kladesse lisada – lastel ja lastelastel on mida vaadata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.