Aas: Eesti ei ole EL-i maantepaketi kohtus vaidlustamist otsustanud

Taavi Aas Foto: MKM

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul ei ole Eesti veel otsustanud, kas pöörduda kolmapäeval Euroopa Parlamendis heaks kiidetud Euroopa Liidu (EL) maantepaketi vaidlustamiseks Euroopa Liidu Kohtusse. 

Aas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverensil, et on riike, kes on varasemalt teada andnud Euroopa kohtusse pöördumisest juhul kui maanteepakett praegusel kujul vastu võetakse.

“Eesti ei ole selle kohta otsust teinud, kas me selle pöördumisega läheme ühiselt kaasa või läheme kuidagi eraldi kohtusse. Eks nüüd tuleb kujundada seisukoht ja siis võtta vastu otsus selle kohta, kas Eesti võtab kohtutee ette või mitte,” sõnas Aas.

Minister lisas, et see seadus diskrimineerib tema vaates kõiki ettevõtteid, kes on Euroopa äärealadel või saareriigid.

Niinimetatud mobiilsuspaketi vastu on Baltimaad, Bulgaaria, Küpros, Ungari, Malta, Poola ja Rumeenia, kelle hinnangul rikub pakett EL-i ühtse siseturu põhimõtet ja kahjustab äärealade veoettevõtete konkurentsivõimet.

Kõige vastuolulisem on reegel, mis nõuab veokitelt naasmist riiki, kus nad on registreeritud, iga kaheksa nädala tagant. Autojuht peab tagasi pöörduma nelja nädala tagant.

Leedu peaminister Saulius Skvernelis ütles neljapäeval, et Leedu kasutab kõiki õiguslikke vahendeid oma transpordifirmade huvide kaitsmiseks.

2 kommentaari
  1. Eesti 2 aastat ago
    Reply

    on alati olnud OTSUSTUSVÕIMETU. Mida meie väikesed könnid nüüd Angela lolluste vastu saame jne.

  2. asi see Angela 2 aastat ago
    Reply

    Ää ütle! Meie oma Eesti lollustega vaat et kellest tahes üle.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.