Jaak Aab valitsuse maksetetülist: eks see paras sasipundar ole

Jaak Aab Foto: Tairo Lutter/Scanpix

Keskerakondlasest riigihalduse minister Jaak Aab vaatab lähiajal, kas sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahandusminister Martin Helme lepivad midagi kokku või ei, kuid ta leiab, et vähemalt juulikuu maksed peaks MTÜ-dele välja maksma, kirjutab Postimees. 

“Ma olen mõlema ministriga suhelnud ja lugenud ka dokumente – eks see paras sasipundar ole. Ma olen ka varem öelnud, et teatud määral on mõlemal õigus,” ütles Aab.

Ta selgitas, et rahandusministril on õigus teha järelevalvet ning juhtida tähelepanu maksuraha kasutamise seadusele vastavusele. “Konkreetset raha jagatakse hasartmängumaksu seaduse alusel ja seal on loetletud ka kasutuse otstarve,” selgitas Aab. “Riigikontroll viitas ka, et kas tuleks seadust täpsustada või leida rahastus teistest vahenditest.”

Aab peab riigihalduse ministrina Kiige ja Helme erimeelsusega tegelema, sest väljamakseid tegev Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) kuulub tema haldusalasse. RTK on praegu vaidlusalused väljamaksed kolmele MTÜ-le peatanud. “See kiri tuli RTK-le eelmine nädal, kui ma olin puhkusel. Kahju, et rahandusministeerium minuga enne selle kirja saatmist ei rääkinud,” nentis ta.

Aab kinnitas, et ta kaalub läbi mõlema poole argumendid. “Kuna on olemas õiguslik ootus, siis peaks esialgu nende maksetega jätkama. Mis edasi saab, on vaidluse koht, aga konkreetsete maksete puhul, mis pidid eelmisel nädalal toimuma, tuleb jätkata,” leiab Aab.

“Kui sotsiaalminister ja rahandusminister ei leia kokkulepet, siis tuleb kuidagi pidi minul sekkuda,” nentis Aab. “Praegu kumbki ei tagane oma argumentidest, aga lähiajal tuleb otsused teha, sest raha ei saa pikalt kinni hoida,” lisas ta.

BNS

7 kommentaari
 1. Nii 4 aastat ago
  Reply

  et kui kellelegi makstakse midagis eadusevastaselt, siis on juba tegemist õigusliku ootusega! Ja nii rahvast röövitaksegi.

 2. Triin 4 aastat ago
  Reply

  Mida arvata ministrist, kes nõuabki seadusevastaselt “vähemuste” rahastamist? Mis signaali ta annab maksumaksjale—kas seadused on täitmiseks ainult töörügajatele, kellel ka õigustatud ootus, et tehtud töö eest õiglast palka saada. Selle koha pealt on Kiigel suu lukkus. Või näljas lapsed, või puudega inimesed, või haruldased haigused, mille raviks Haigekassal raha ei ole ja raha kerjatakse igasugu “tunnelite” kaudu, et haige inimene saaks eluaastaid juurde, aga Kiige pedeministeerium rahastab TERVEID inimesi, kellel käed-jalad otsas ja nende “puue” on kõigile demonstreerida ja peale pressida oma väärastunud suguelu. Armastagu oma kodus, voodis kuda soovivad, miks peab ühiskond nende armurõõme materiaalselt kinni maksma. Me toetame neid sellega, et oleme sunnitud taluma veidrike demonstreerimise ihalust, nagu vanasti pandi tsirkuses välja habemega naisi, ebardeid (vabandust) ja muid veidrikke. samasoolistel ei tohiks lasta ka lapsendada, sest nende laste elu saab olema eakaaslaste keskel vägagi raske, ka saavad neist üldjuhul lesbide või geide täiendus, või ongi soov selline, et meil aina enam normaalsust naeruvääristatakse ja “erisusi” pjedestaalile tõstetakse. Neid MTÜ,sid on aga nagu seeni, mis tihtilugu üksteist dubleerivad ja kordavad, lihtsalt tahetakse mugavalt ära elada. Kutsun üles moodustama “IGAVESTI SOLVATUD SOLVUJATE” ühingut, kuhu koondame kõik need, kes ennast solvatuna tunnevad–hingeelu värk ju ka tähtis väljaveninud urruaugu kõrval.

 3. Mis 4 aastat ago
  Reply

  siis kui ka sipelgate suguelu uurijad moodustavad MTÜ ja loevad end “vähemuste” hulka kuuluvaks? Kas siis valitsus taas rahva raha hakkab lennukilt külvama?

 4. Kui 4 aastat ago
  Reply

  mingis punktis tekivad lahkhelid, tuleb muuta selle tülitekke aluseid. Väga lihtne.

 5. robert 4 aastat ago
  Reply

  Minul on hea meel kui mõttetu mees Aabukene jälle omadega puntras on Küll on raske elada kui oma arvamus puudub Käi nagu noateral hea veel et kasvu antud nagu Napoleonil

 6. Kodanik 4 aastat ago
  Reply

  Soovin jõudu keskerakonnale eesti pere ja ühiskonna moraali lõhkumisel.

  • Otsimine 4 aastat ago

   Sm.Aabil ei tule sasipundart kaugelt otsida-vaadaku endast pikema nn ministri peale.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.